4F podsumowuje igrzyska

To nie pierwsze igrzyska, podczas których producent odzieży sportowej towarzyszy polskim reprezentantom w roli sponsora. I – jak zapowiadają szefowie 4F – nie ostatnie.
- Już od blisko dekady wspieramy polskich sportowców i chcemy to robić nadal. Pomagając naszym reprezentantom budujemy jednocześnie wizerunek marki, jako brandu mocno zaangażowanego w promocję sportu i aktywności fizycznej – mówi Igor Klaja, prezes spółki OTCF, właściciela 4F.
Igrzyska olimpijskie to dla 4F również okres, w którym jej logotyp mogą dostrzec osoby rozważające uruchomienie własnego biznesu we franczyzie. Odzieżowa spółka prowadzi bowiem sprzedaż swoich produktów poprzez sieć blisko 100 własnych sklepów multi i monobrandowych i wciąż poszukuje partnerów.
- Sam okres trwania zmagań sportowych nie przekłada się co prawda bezpośrednio na wzrost liczby zapytań o franczyzę, gdyż jest to środek wakacji, ale spodziewamy się, że w kolejnych miesiącach będziemy obserwować większe zainteresowanie ze strony potencjalnych biorców licencji – mówi Klaja.
Marka 4F, choć promuje ideę czystej rywalizacji i fair play, padła ostatnią ofiarą czarnego PR wywołanego nierzetelnym artykułem w prasie. Jego autor zarzucił spółce, że ze względów wizerunkowych odmówiła sponsorowania strojów reprezentacji paraolimpijskiej. Tymczasem 4F w ogóle nie brała udział w stosownym przetargu organizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski, organ odrębny od Polskim Komitetem Olimpijskim.
- Na szczęście w naszej obronie stanęli sami zainteresowani, czyli paraolimpijczycy – przypomina Klaja.
Pytany o to, jak się czuje z myślą, że jego marka wspierała sportowe przedsięwzięcie, które zakończyło się fiaskiem (jedyne 10 medali Polaków w Londynie), odpowiada, że wierzy w lepszą przyszłość polskiego sportu.
- Gorsze wyniki dzisiaj są konsekwencją niedopatrzeń sprzed ponad dekady. Wierzę, że plan naprawy sportu zapowiedziany przez minister sportu Joannę Muchę przyniesie odpowiednie skutki – mówi Kraja.
I dziękuje sportowcom za wysiłek włożony w przygotowania i start na igrzyskach. Na konferencję prasową podsumowującą udział 4F w igrzyskach zaprosił zresztą Karolinę Naję i Małgorzatę Kowalczyk, brązowe medalistki w kajakarstwie.
- Jestem pewien, że gdyby wszyscy sportowcy z taką skromnością i pokorą odnosiły się do swoich wyników i pracy, to medali byłoby więcej – mówił, wręczając im list gratulacyjny.
Podziękowania na ręce 4F złożył tymczasem przełożony olimpijek, Józef Bejnarowicz, prezes polskiego związku kajakowego.
- Bez takich firm jak 4F nie byłoby nawet i takich wyników, jak obecnie. Mam nadzieję, że 4F nie będzie w przyszłości kojarzyła się tylko z tymi 10 medalami, ale ze spektakularnymi polskimi sukcesami w czasie przyszłych igrzysk – życzył Bejnarowicz.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Sklep odzieżowy może mieć różne oblicza: sportowe, kobiece, młodzieżowe albo typowo męskie. Ten biznes dobrze rozwijać z licencją franczyzową.
Wrześniowy numer magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" już w sprzedaży! Sprawdź, o czym w nim przeczytasz.
Kup nowy numer "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jak zarabiać bez wysiłku. Dowiedz się, w którą franczyzę z branży usługowej najlepiej zainwestować. Krok po kroku otwieramy też firmę zarządzającą najmem nieruchomości, produkującą meble ze stali oraz samoobsługowy magazyn.
4F to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Jak otworzyć sklep pod takim szyldem?
Jaki biznes ma dziś przed sobą najlepsze perspektywy? Zamiast wróżyć z fusów, lepiej sprawdzić, którym konceptom franczyzowym dobrze się wiedzie. Kto może otworzyć restaurację McDonald's? Sprawdź w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING".
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Najlepsze rozwiązania rodzą się z potrzeby. Nie inaczej było w przypadku robota Fidi. Polskie rozwiązanie ma szansę podbić międzynarodowy rynek medyczny.
Plenti oferuje dostęp do innowacji za ułamek ich ceny. Ma też propozycje dla franczyzobiorców.
– Większość podłóg i drzwi sprzedaje się wraz z usługą montażu, dlatego ekipy montażowe to bardzo ważna część mojego biznesu – mówi Radosław Chabowski, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.
Franczyzę i4-Mobile można połączyć z innym biznesem. A franczyzodawca może nawet pokryć część kosztów inwestycji.
Przedsiębiorcy zbyt nisko wyceniają produkty i usługi ze strachu przed utratą klienta. Tymczasem mądrze skalkulowana cena nie tylko przynosi zyski, lecz także pomaga w budowaniu prestiżu marki.
POPULARNE NA FORUM
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Moodo- czy warto ?
hej, Warto wziąć pod uwagę współpracę z Moodo! Choćby dlatego, że to firma, która szybko się rozwija i ma dość ciekawy koncept. Często franczyzodawcy oferują...
Klienci patrzą na metkę
dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??
ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?
Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq
Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...
Klienci patrzą na metkę
Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...