Jaki biznes ma dziś przed sobą najlepsze perspektywy? Zamiast wróżyć z fusów, lepiej sprawdzić, którym konceptom franczyzowym dobrze się wiedzie. Kto może otworzyć restaurację McDonald's? Sprawdź w miesięczniku "Własny Biznes FRANCHISING".
 

"Własny Biznes FRANCHISING" to miesięcznik pomysłów na biznes. Piszemy o franczyzie i własnym biznesie. Tego nie przeczytasz w internecie.

Nr 9/2023 (219)

RAPORT SPECJALNY

Biznesy, które dobrze prosperują

Jaki biznes ma dziś przed sobą najlepsze perspektywy? Zamiast wróżyć z fusów, lepiej sprawdzić, którym konceptom franczyzowym dobrze się wiedzie.

SUPERTEMAT

Franczyza w modzie

Branża modowa stawia czoła kolejnym wyzwaniom, niesionym przez rynek. Jak radzą sobie z nimi koncepty franczyzowe?

Przedsiębiorczy koledzy z liceum

Aleksander Paczek i Wiktor Rostkowski zaczęli przygodę z biznesem od sprzedaży szkolnych bluz swoim licealnym kolegom i koleżankom. Dziś ich firma robi ponad milion złotych obrotu miesięcznie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy gruzińską piekarnię

Choć piekarnia to wymagający biznesowo kawałek chleba, warto postawić na gruzińskie specjały. Franczyzodawca Piekarni Gruzińskich PURI dzieli się swoim sprawdzonym pomysłem na biznes. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?

Nowy salon masażu we franczyzie

Orientalny masaż w Jasmine Oriental Massage & Spa szybko znalazł wielu zwolenników. Co przyciąga klientów i partnerów?

Inwestujemy w bezobsługową siłownię

Zachodni koncept Fit+, siłowni bez obsługi, otwieranych w małych miejscowościach, chce się rozwijać w Polsce. Kto może zostać franczyzobiorcą sieci?

Złowić klienta i nie wypuścić

Jak najlepiej smakuje ryba? Kiedy człowiek złowi ją sam. Ale nie chodzi o jedzenie, tylko o łowienie dla łowienia. Skoro nadal jest wielu pasjonatów wędkowania, trzeba się zatroszczyć o ich hobby. Dbają o to komercyjne łowiska, które przy okazji czerpią z tego zysk.

E-FIRMA

Uruchamiamy szkołę w internecie

Nie trzeba siedzieć w ławce szkolnej, odpowiadać przy tablicy ani stresować się klasówkami. Na rynku przybywa wirtualnych szkół, które zachęcają do edukacji domowej. Dla uczniów i rodziców to duży komfort, dla szkół – sposób na biznes.

Jak zarabiać na DNA

Krakowscy innowatorzy rewolucjonizują podejście do badań genetycznych. Z ich usług korzystają już m.in. Francuzi, Anglicy i Indonezyjczycy.

BIZNES NA SZPILKACH

Niania z agencji

Poszukiwanie opiekunki do dzieci coraz częściej rodzice powierzają profesjonalnym agencjom. Rośnie popyt na ich usługi nie tylko w dużych miastach. Agencję może otworzyć w zasadzie każdy, nie potrzeba do tego specjalnych uprawnień.

MĘSKI BIZNES

Zarabiamy na car wrappingu

Kosmetyki dobre są nie tylko dla kobiet i mężczyzn. Także dla samochodów. I nieważne, czy za kółkiem siada ona, czy on. Ono, czyli auto, również wymaga pielęgnacji. Na rynku przybywa firm, które zadbają o samochód od stóp do głów, czyli od opony po dach.

BIZNES STYLE

Firma w trybie eko

Green marketing to nie chwilowy trend tylko szansa na utrzymanie i pozyskanie klientów. Firmy postrzegane jako proekologiczne odnotowują dynamiczny wzrost sprzedaży i coraz większe zyski.

WZROŚNIE SPADNIE

Sam sobie biznesem

Własna firma? A czyja odpowiedzialność? Tego, kto dał pieniądze? Wielu przedsiębiorców nie chce korzystać z cudzego kapitału, tylko finansuje się ze swoich zasobów. Bootstrapping to czasami luksus, a czasami konieczność.

MÓJ FRANCHISING

Kto może otworzyć restaurację McDonald's?

Alina Borucka jest częścią McDonald's prawie od początku działalności firmy na polskim rynku. Aby zostać franczyzobiorczynią marki, wróciła do Polski zza oceanu. Dziś prowadzi 12 restauracji McDonald’s.

Biznes w twojej miejscowości

Karol Nowosielski zupełnie przypadkiem trafił na koncept Bafra Kebab. Nie szukał nowej drogi zawodowej. O jego przyszłości zadecydował przypadek.

TOP FRANCZYZOBIORCA

Rozwój na przekór przeciwnościom

Trzy markety i cztery stacje paliw – tyle punktów pod szyldem Intermarché prowadzą państwo Gapysowie. Jak udało im się stworzyć tak dużą sieć?

WŁASNY BIZNES

Modeling to biznes jak każdy inny

Jest marką samą w sobie. W ciągu kilku lat zbudowała międzynarodową karierę. Dziś top modelka Karolina Pisarek-Salla pracuje dla największych światowych kampanii i najsłynniejszych domów mody.

ABC FIRMY

Jaką formę działalności wybrać

Jednoosobowa działalność, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka akcyjna – co i komu najbardziej się opłaca?

KATALOG FRANCZYZ

300 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.

Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FRANCZYZY

Kto może zostać franczyzodawcą?

Czy twoja firma jest gotowa do rozwoju we franczyzie? Czy ty jesteś na to gotowy?

GDZIE KUPISZ NOWY NUMER?

Miesięcznik „Własny Biznes FRANCHISING” możesz zamówić przez internet na portalu Franchising.pl/zakupy (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, a także w sklepie Publio.pl.

PRENUMERATA

Zamów roczną prenumeratę miesięcznika „Własny Biznes FRANCHISING” za 59 zł. Zaoszczędź pieniądze i czas. Nowe wydanie wyślemy co miesiąc pocztą na wskazany adres, a przesyłka nic nie będzie Cię kosztować. Zamów teraz -> Franchising.pl/koszyk/prenumerata/


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748