Co wiesz o prowadzeniu biznesu?

O sukcesie biznesu decydują trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Jak wybrać najlepsze miejsce dla sklepu lub restauracji? Przeczytaj we Własnym Biznesie! Rozwiąż test i sprawdź, ile wiesz o prowadzeniu firmy. Otwórz z nami firmę doradczą, sklep z odzieżą dziecięcą, punkt ksero i pizzerię. Dowiedz się, jak przy pomocy coacha zmienić podejście do własnego biznesu.
 

W październikowym numerze 10/2012 (92)

Raport specjalny

Firma na swoim miejscu
O sukcesie biznesu na licencji decydują trzy rzeczy: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Jak wybrać najlepsze miejsce dla swojego biznesu?

Moim zdaniem

Skubany przedsiębiorca
Przedsiębiorca skubany jest? To trzeba go doskubać!

Senior pozwoli zarobić
Rynek w końcu zauważył osoby starsze, a tam gdzie jest potencjał, pojawi się franczyza?

Fakty Trendy

To koniec CCC we franczyzie
Ostatnie partnerskie sklepy z obuwiem znikną do końca roku. Wiadomo już, co powstanie w ich miejsce.

Agent w Top Secret
Redan, właściciel marek Top Secret i Troll, wymienia kierowników własnych sklepów na agentów.

Przedsiębiorca z mocną głową
Jeszcze w tym miesiącu firma MSC Alkohole rozpocznie poszukiwania chętnych do prowadzenia franczyzowego sklepu monopolowego.

Tańszy wstęp do DDD
Niższa opłata wstępna, pół roku bez opłat franczyzowych oraz niższe koszty zatowarowania – tak DDD Dobre Dla Domu kusi franczyzobiorców jesienią.

Nowy sezon Socatots
Cztery lata wystarczyły szkółkom Socatots, aby pojawić się we wszystkich największych miastach w kraju. Teraz celem stają się miejscowości od 40 do 100 tysięcy mieszkańców.

Muszkieterowie przyspieszają
Grupa Muszkieterów sukcesywnie poszerza zasięg sieci supermarketów spożywczych Intermarché i Bricomarché z branży „dom i ogród”.

Konkurencja dla Subwaya?
Canappka zakończyła właśnie prace nad systemem franczyzowym. Pierwszych franczyzobiorców będzie poszukiwać podczas październikowych Targów Franczyza 2012.

McDonald’s liczy kalorie
Od września w 14 tys. amerykańskich restauracjach McDonald's klienci informowani są o wartościach kalorycznych zamówienia.

Licencja na raty
Sklepy meblowe Abra wprowadziły nowy system opłat franczyzowych.

Sklep zawsze pod ręką
Producent odzieży damskiej Aryton uruchomił e-sklep. Pomoże on dotrzeć do klientów z mniejszych miejscowości i zwiększy sprzedaż w punktach stacjonarnych.

Duże miasta na celowniku
Lingua Nova chce otworzyć w każdym województwie szkołę językową dla dzieci i dorosłych.

Franczyza czy na własną rękę?
Każdemu, bez względu na to, jaką firmę zakłada, przydadzą się wskazówki pozwalające uniknąć wielu kosztownych błędów. Jak prowadzić własny biznes dowiesz się na Forum Szkoleniowym podczas Targów Franczyza 2012.

Grecka kuchnia ze Śląska
Greco stawia na rozwój konceptu Express i pomaga franczyzobiorcom pozyskać kapitał na jego uruchomienie.

Alma zyskuje kosztem Bomi
Kiedy konkurent upada, nie może liczyć na pomocną dłoń. Udziały w rynku szybko rozdzielają pozostałe w grze delikatesy.

Biuro poczeka, klient – nie
Franczyzobiorca Kancelarii Finansowych Norton zanim otworzy własne biuro, przechodzi szkolenie. W tym czasie może działać mobilnie.

Nowa koncepcja Paris Smile
Miało być wybielanie zębów w Barach Uśmiechu i „cornerach”. Powstaną jednak wyspy w centrach handlowych.

RTV i AGD w małym mieście
Neonet celuje w miasta do 200 tys. mieszkańców.

Stało się

Róbmy swoje
Zielona Wyspa powoli tonie w czerwonych, jesiennych kolorach. Wiele wskazuje na to, że wzrost PKB w 2012 roku może być symboliczny. Ale bez obaw, to tylko przejściowe spowolnienie. Sprzedaż Własnego Biznesu rośnie, a skoro jest zapotrzebowanie na pomysły na firmę, to znaczy, że koniunktura się poprawi.

Supertemat

Biznes dobrze obsłużony
Polscy przedsiębiorcy, aby zminimalizować koszty działalności, coraz częściej zlecają wykonanie zadań firmom zewnętrznym. Korzysta na tym branża usług dla biznesu.

Doradca mile widziany
Dodatkowe pieniądze – na przykład z odszkodowania – lub wsparcie finansowe ze środków UE to łakomy kąsek dla przedsiębiorców. Dlatego kancelarie prawne i firmy doradcze nie narzekają na brak klientów.

Firma dla firmy
Wydawanie gazet reklamowych, szkolenia czy udostępnianie biura na godziny – to przykładowe usługi, jakie firmy świadczą dla innych firm. W sektorze B2B liczy się kreatywny pomysł i skuteczność działania.

Biuro w portfelu
Nawet w trudnych czasach przedsiębiorcy nie rezygnują z druku wizytówek, przesyłek kurierskich czy zakupu materiałów biurowych. Korzystają na tym firmy specjalizujące się w usługach dla biznesu.

Przegląd marek franczyzowych z branży usług dla biznesu oraz doradztwa prawnego i gospodarczego: DGE Bruxelles Polska Usługi Doradcze, Omega Kancelarie Prawne, Coffee News, Coworking & Conference Studio, Lauren Peso Polska, Liftboards, REA Card Polska, Worldseo, Your Image, Mail Boxes Etc., Office 1, Printeria.pl.

Wzrośnie spadnie

Co wiesz o prowadzeniu firmy?
Przepisy, sprawozdania finansowe i nieustająca walka o zyski – oto codzienność przedsiębiorcy. Czy wystarczająco dobrze znasz prawo i podstawy zarządzania, by poprowadzić własny biznes?

Własny Biznes

Zawsze można lepiej
– Gdy zaczęłam pracę w Telepizzy, zależało mi na tym, abyśmy sami sobie udowodnili, że po 20 latach działalności możemy jeszcze zaskoczyć i siebie, i rynek – mówi Iwona Olbryś, dyrektor generalna Telepizzy Polska.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

444 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Moja Firma

Działalność czysto usługowa
Firmy sprzątające kuszą klientów niskimi cenami i profesjonalizmem usług, bo czarny rynek naciska. Konkurencja jest spora.

Rodzice dobrze zapłacą
Na dzieciach się nie oszczędza. Rodzice chcą zapewnić swym pociechom produkty najwyższej jakości, dlatego chętnie wybierają znane i sprawdzone marki. Dzięki temu sklepy z artykułami dziecięcymi dalekie są od kryzysu i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić.

Kto zarabia na studentach?
Studenci to spora grupa potencjalnych klientów, a wyższa uczelnia może być intratnym polem do działania wielu firm.

Moja e-firma

Wielkie kino na małym pulpicie
Polscy miłośnicy X muzy nie wyobrażają sobie dziś internetu bez serwisów poświęconych filmom i kinematografii. To dowód na to, że na miłości do kina można dziś zarobić.

Handel przez dotyk
Polacy pokochali tablety i smartfony. O tym, że na tej miłości można sporo zarobić, przekonują się właściciele firm, którzy zainwestowali w mobilne wersje swoich e-sklepów.

Biznes Regionalny

Zapłać jak za zboże
Uprawa jęczmienia zajmuje na świecie czwarty co do wielkości areał upraw. Krótki okres wegetacji rośliny sprawia, że po 3-4 miesiącach od zasiewu rolnik może się cieszyć zyskami. A te są coraz wyższe, bo przez ostatnie dwa lata cena podskoczyła – i to dwukrotnie.

Znana Marka

Od favorita do faworyta
Škoda od zawsze miała powodzenie u Polaków. By to wykorzystać, Czesi połączyli siły z Niemcami. Wiedzieli, że ci znają się na podboju polskich rynków jak mało kto...

Jest Sprawa

Wojna o salon
Nie każda współpraca franczyzowa staje się barwną opowieścią o biznesowym sukcesie. Kiedy to, co miało być spełnieniem marzeń, przeradza się w horror, obie strony muszą zmierzyć się z lawiną niespełnionych oczekiwań.

Na Prawo Patrz

Przygotuj się do roli franczyzobiorcy
Osoby, które myślą o własnym biznesie, często decydują się otworzyć firmę i podjąć współpracę na zasadzie franczyzy. Chcą skorzystać ze wsparcia, jakie daje znana marka, oraz z wiedzy i doświadczenia franczyzodawcy, czyli tego, który odniósł sukces.

ABC Firmy

Lustro dla szefa
Wyzwania rynkowe zmuszają przedsiębiorców do zmian. Jak zmienić swoje podejście do biznesu? W walce z nieefektywnymi sposobami działania pomocny może być coach.

Pilot za biurkiem
Stanowisko pracy jest jak kokpit w myśliwcu – musi być funkcjonalne i ergonomiczne.

Steki Menedżera

Pizza po znajomości
Dla Magdaleny Piróg, wiceprezesa sieci Da Grasso, w zarządzaniu siecią restauracji ważne jest równe traktowanie wszystkich partnerów. Dlatego na każdą podjętą decyzję mają wpływ franczyzobiorcy.

Mój Franchising

Mój bank na trudne czasy
Mateusz Śliwiński i Sławomir Błoch zostali partnerami BZ WBK Partner w momencie, gdy wszyscy odradzali franczyzę bankową. Obecnie prowadzą po dwie placówki. Jak się okazało, nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Firma dla pracowitych
Własna restauracja to nie bułka z masłem. Trzeba pracować siedem dni w tygodniu. Ale wysiłek się opłaca. Adrian i Marta Bąkowie po półtora roku prowadzenia pizzerii rozszerzyli działalność. Druga placówka realizuje zlecenia telefoniczne.

Pięta Biznesmęta

Patent na przekręt
Wszystkim, którym sprawa Amber Gold wydaje się przekrętem bez precedensu, należy się krótki kurs historii. Amber Gold nie był pierwszy. I, niestety, pewnie nie ostatni.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch oraz FranPress.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748