Bank, z którym współpracuję, pomimo trudnego okresu w gospodarce, będzie starał się osiągać jak najlepsze wyniki, a to oznacza, że także partnerzy będą mieć w tym swój udział.
Monika Patalan, partner BZ WBK prowadząca placówki w Piszu i Mrągowie
Niedziela
07.10.2012
O korzyściach wynikających ze współpracy z BZ WBK w niepewnych czasach opowiada Monika Patalan, partner prowadząca placówki w Piszu i Mrągowie.
 

Czy prowadzenie licencyjnej placówki bankowej jest opłacalne?
Wszystko zależy od właściwego zarządzania sprzedażą produktów bankowych. Obecnie najbardziej opłacalna jest pakietowa sprzedaż usług. Trzeba regularnie zyskiwać stałych klientów, bo to oni generują stabilny przychód placówek. Mamy w tym zakresie szerokie pole do działania. Placówki partnerskie BZ WBK oferują takie same produkty co oddziały własne banku. Bonusem są premie za realizację planów sprzedażowych wyznaczanych przez centralę. Dzięki temu miesięczne wynagrodzenie licencjobiorców może być większe o ponad 8 tys. zł. Plany dopasowane są do możliwości sprzedażowych każdej placówki. Są więc osiągalne, ale jednocześnie "pchają" biznes do przodu.

Na jakie wsparcie ze strony BZ WBK może liczyć partner?
Bardzo ważne i potrzebne są szkolenia z zakresu zarządzania biznesem oraz sprzedaży. Uczymy się jak maksymalizować zyski. Nasi pracownicy mogą liczyć na szkolenia dotyczące obsługi klienta, technik sprzedaży oraz produktów. Dużą rolę odgrywa wsparcie na początku działalności. Ułatwieniem jest niska kwota inwestycji w placówkę bankową. Zaletą jest też fakt, że część kosztów związanych z adaptacją lokalu leży po stronie centrali. Partnerzy otrzymują od menedżerów regionalnych pomoc w trakcie prowadzenia działalności oraz wsparcie marketingowe, gdzie oprócz standardowych materiałów reklamowych otrzymujemy fundusz reklamowy na działania lokalne.

Ekonomiści zapowiadają trudny 2013 rok. Czy obawia się pani kryzysu i jego wpływu na sektor bankowy?
Trzeba się liczyć z zagrożeniami jakie kryzys może nieść dla całej polskiej gospodarki. Zdaję sobie sprawę, że spowolnienie gospodarcze wiąże się z intensywniejszą pracą i jeszcze większym zaangażowaniem w swoją działalność. Bardzo ważna jest dla mnie świadomość, że nie zostanę z tym problemem sama. Wiem, że bank, z którym współpracuję, pomimo trudnego okresu w gospodarce, będzie starał się osiągać jak najlepsze wyniki, a to oznacza, że także partnerzy będą mieć w tym swój udział. Osoby zainteresowane franczyzą bankową będą mogły porozmawiać o szczegółach współpracy z BZ WBK na Targach Franczyzowych, które odbędą się w dniach 18-20 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Znajdziecie nas Państwo na stoisku nr 2.37-2.39. Zapraszamy!

rozmawiała (mk)