Chrapka na Aliora
W ostatnich tygodniach coraz częściej mówi się o możliwej zmianie właściciela Alior Banku. Chętnych na należącą do włoskiej grupy Carlo Tassara nie brakuje – na czele listy wymienia się rosyjski Sbierbank i fundusze private-equity. Alior, który działa na rynku od 2008 roku i już po 22 miesiącach działalności osiągnął próg rentowności (przychody zaczęły pokrywać koszty jego działalności), może zostać sprzedany już w przyszłym roku.
A że jest przy okazji operatorem najszybciej rosnącej sieci partnerskiej na rynku bankowym, to nic dziwnego, że sprawa budzi emocje jego franczyzobiorców. Czy zmiana właściciela powinna być dla nich powodem do niepokoju? Zdaniem przedstawicieli banku, nie ma mowy o radykalnych zmianach.
- Alior Bank od samego początku prowadzi transparentną politykę informacyjną wobec właścicieli placówek partnerskich. Partnerzy byli i są informowani o poszukiwaniu przez bank kapitału do dalszego dynamicznego rozwoju, albo od inwestorów finansowych, albo poprzez wejście na giełdę. Nie sądzimy, aby w wyniku zmian właścicielskich nastąpiła rezygnacja z linii biznesowej, jaka stanowią placówki partnerskie Alior Banku, ponieważ posiadają one znaczący udział w wolumenie sprzedaży całego banku. Dowodem zaufania partnerów do banku jest rosnąca cały czas liczba placówek partnerskich – uspokaja Marcin Tauber, dyrektor ds. rozwoju sieci Alior Bank.
Pod logo Alior Banku na koniec 2011 roku działało 320 placówek partnerskich. W tym roku centrala zakładała uruchomienie kolejnych 120. Oprócz tego Alior zarządza też 208 punktami własnymi, a od niedawna rozkręca też nowy format – Alior Bank Express. Placówki w tym modelu otwierane są w galeriach handlowych i supermarketach.
- Do tej pory otworzyliśmy ponad 60 placówek Alior Bank Express. Zaproponowany model sprawdza się w praktyce. Spotykamy się z bardzo przychylną reakcja klientów – dodaje Tauber.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.