Firma dobrze zaprojektowana

Franczyzodawca zapewnia partnerom wyłączność terytorialną, opiekę przedstawiciela regionalnego oraz szkolenia.
Wtorek
18.06.2013
Franczyzobiorcy Jeta oferują klientom płytki ceramiczne rodzimych producentów oraz importowane.
 

Spółka Jeta działa w branży dom i ogród od 1990 roku, swoją działalnością obejmuje głównie teren południowo-zachodniej części Polski. Firma zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową takich produktów jak płytki ceramiczne, armatura sanitarna, wykładziny, dywany, chemia budowlana. Pod logo Jeta funkcjonuje siedem salonów własnych i trzy franczyzowe.

- Naszą domeną jest hurtowa sprzedaż płytek ceramicznych, dlatego współpracujemy z setką punktów partnerskich. Dzięki temu dysponujemy stabilną siłą zakupową. Sklepy Jeta znajdują się w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców, z lokalizacją przy głównych arteriach miasta, z dużym natężeniem ruchu pieszego i kołowego. Od franczyzobiorców oczekujemy doświadczenia w handlu artykułami wyposażenia wnętrz lub doświadczenia będącego pochodną dziedzin związanych z budową i remontem domu – mówi Maciej Światek, wiceprezes zarządu.

Inwestycja w biznes uzależniona jest od wielkości obiektu, którym dysponuje potencjalny franczyzobiorca i wynosi 350-400 zł na zatowarowanie 1 m2. Ponadto należy wydać 100 zł/m2 na przygotowanie i realizacje reklamy wewnętrznej i zewnętrznej. Przedsiębiorca powinien mieć prawo do użytkowania lokalu o optymalnej powierzchni 300 m2 przez okres pięciu lat, czyli tyle ile trwa umowa franczyzowa. Ponadto sklepy franczyzowe uczestniczą w akcjach promocyjnych organizowanych przez centralę.

- Łączymy zakupy u polskich producentów z importem produktów włoskich czy chińskich. Najlepszy okres sprzedaży rozpoczął się wiosną i potrwa do końca września. Wśród klientów detalicznych widoczne jest zwiększenie popytu na płytki wielkoformatowe – podsumowuje Maciej Światek.

(dw)