Firma dobrze zaprojektowana

Franczyzodawca zapewnia partnerom wyłączność terytorialną, opiekę przedstawiciela regionalnego oraz szkolenia.
Wtorek
18.06.2013
Franczyzobiorcy Jeta oferują klientom płytki ceramiczne rodzimych producentów oraz importowane.
 

Spółka Jeta działa w branży dom i ogród od 1990 roku, swoją działalnością obejmuje głównie teren południowo-zachodniej części Polski. Firma zajmuje się sprzedażą detaliczną i hurtową takich produktów jak płytki ceramiczne, armatura sanitarna, wykładziny, dywany, chemia budowlana. Pod logo Jeta funkcjonuje siedem salonów własnych i trzy franczyzowe.

- Naszą domeną jest hurtowa sprzedaż płytek ceramicznych, dlatego współpracujemy z setką punktów partnerskich. Dzięki temu dysponujemy stabilną siłą zakupową. Sklepy Jeta znajdują się w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców, z lokalizacją przy głównych arteriach miasta, z dużym natężeniem ruchu pieszego i kołowego. Od franczyzobiorców oczekujemy doświadczenia w handlu artykułami wyposażenia wnętrz lub doświadczenia będącego pochodną dziedzin związanych z budową i remontem domu – mówi Maciej Światek, wiceprezes zarządu.

Inwestycja w biznes uzależniona jest od wielkości obiektu, którym dysponuje potencjalny franczyzobiorca i wynosi 350-400 zł na zatowarowanie 1 m2. Ponadto należy wydać 100 zł/m2 na przygotowanie i realizacje reklamy wewnętrznej i zewnętrznej. Przedsiębiorca powinien mieć prawo do użytkowania lokalu o optymalnej powierzchni 300 m2 przez okres pięciu lat, czyli tyle ile trwa umowa franczyzowa. Ponadto sklepy franczyzowe uczestniczą w akcjach promocyjnych organizowanych przez centralę.

- Łączymy zakupy u polskich producentów z importem produktów włoskich czy chińskich. Najlepszy okres sprzedaży rozpoczął się wiosną i potrwa do końca września. Wśród klientów detalicznych widoczne jest zwiększenie popytu na płytki wielkoformatowe – podsumowuje Maciej Światek.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Myślę, że warto spojrzeć na to gdzie po prostu jest dobra praca i tam zamieszkać. Wydaje mi się, że dość tanie są mieszkania w Bielsku-Białej i miasto też wydaje...

154 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Warto zapoznać się z cenami mieszkań w różnych miastach. Nie warto kupować idealnego mieszkania (po remoncie, z pełnym nowym umeblowaniem), ponieważ osoby wynajmujące...

154 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

154 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

89 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

2 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Jaki sklep meblowy?

MebleWersal, Agata, w obu mają spory wybór takich mebli.

89 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018