Program Akademii Przedsiębiorczości został stworzony z myślą o energicznych i pełnych zapału osobach, które chcą budować swoją karierę prowadząc własny biznes.
Przemysław Turski, dyrektor działu ekspansji Delikatesów Centrum.
Czwartek
12.12.2013
O zajęciach w Akademii Przedsiębiorczości opowiada Przemysław Turski, dyrektor działu ekspansji Delikatesów Centrum.
 

Na czym polega Akademia Przedsiębiorczości Eurocash i do kogo jest adresowana?
Akademia Przedsiębiorczości to program, który gwarantuje zdobycie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w prowadzeniu własnego sklepu spożywczego jeszcze przed jego otwarciem. Dzięki niemu przyszły franczyzobiorca Delikatesów Centrum ma ułatwiony start do świata własnego biznesu i znacznie zwiększa swoją szansę na odniesienie sukcesu. Program został stworzony z myślą o energicznych i pełnych zapału osobach, które chcą budować swoją karierę, prowadząc własny biznes. Do udziału w szkoleniach odbywających się w ramach Akademii Przedsiębiorczości zapraszamy zarówno osoby, które posiadają doświadczenie w pracy w sklepie spożywczym, jak i osoby, z doświadczeniem w innych branżach, a także tych, którzy planują rozstać się z etatową pracą.

Dlaczego Eurocash stworzył Akademię Przedsiębiorczości?
Wspieranie przedsiębiorczości oraz inwestowanie w rodzinne biznesy Polaków jest elementem naszej strategii. Chcemy ułatwić start we własny biznes zarówno absolwentom studiów, jak i bardziej doświadczonym osobom. Z jednej strony dajemy absolwentom szansę na zostanie menedżerami pod okiem naszych ekspertów, z drugiej - osobom doświadczonym w biznesie umożliwiamy rozpoczęcie nowej drogi i proponujemy sprawdzoną koncepcję detaliczną. Dla dzisiejszego rynku pracy oraz często bardzo skuteczna droga własnej kariery.

W jakich szkoleniach biorą udział uczestnicy?
Długość programu jest uzależniona od doświadczenia zawodowego kursantów. Kompleksowy program dla osób nieposiadających doświadczenia w branży spożywczej trwa łącznie około 3 miesięcy. Przez pierwsze 7 tygodni przyszli franczyzobiorcy przyswajają wiedzę teoretyczną przekazywaną przez ekspertów z Eurocash Franczyza. Kolejne tygodnie upływają na sprawdzeniu w praktyce poznanej wcześniej teorii - kursanci obejmują stanowisko zastępcy kierownika w jednym ze sklepów w Polsce. W ten sposób poznają wszystkie zadania, jakie stoją przed menedżerem i franczyzobiorcą zarządzającym placówką. Dzięki temu przyszły właściciel sklepu jest przygotowany na realne wyzwania, jakie staną przed nim na co dzień. Po tym etapie przyszły właściciel sklepu, wyposażony w praktyczną wiedzę, jest gotowy do otwarcia własnego sklepu.

(mak)