Jak szybko zbić majątek

Sprawdź, jak osiągnąć zwrot z inwestycji już po 6 miesiącach. W supertemacie przedstawiamy 16 pomysłów na twój bar, pizzerię, restaurację i lodziarnię. Zdradzamy, ile można zarobić, prowadząc blog. Analizujemy, co bardziej opłaca się założyć: sklep z odzieżą, punkt kredytowy, portal społecznościowy czy szkołę kaskaderską. Podpowiadamy, jak samodzielnie wypozycjonować stronę internetową firmy.
 

W styczniowym numerze 1/2014 (107)

Biznes Na Czasie

Jak szybko zbić majątek
Mówią, że pośpiech jest złym doradcą. Zbudowanie wartościowej firmy wymaga przynajmniej 10 lat. Ale gdy świat pędzi, nikt nie ma tyle czasu. Czy wobec tego nie ma sposobu, by szybko się wzbogacić?

Moim zdaniem

Nie damy się!
„Francuzi nie są żołnierzami, są rewolucjonistami. Ostatnio wydumali sobie, że znów trzeba zdobyć Bastylię – tym razem, żeby wyzwolić franczyzobiorców. W roli zgilotynowanego złego króla obsadzili franchising.

Nie strzelać do pracowników
Kryzys w Polsce powoli dobiega końca. Wzrost gospodarczy do końca roku ma osiągnąć nawet 2,9 proc. A jednak przedsiębiorcy intensywnie szukają oszczędności – najczęściej zwalniając pracowników. Czy słusznie?

Fakty Trendy

Delikatesy po dyplomie
Eurocash przygotował dla przyszłych franczyzobiorców program szkoleniowy, który pomoże im wystartować z własnym sklepem spożywczym.

Zapaleni biznesmeni
Od 2010 roku liczba użytkowników elektronicznych papierosów w Polsce wzrosła 10-krotnie i wynosi ok. 800 tys. Rynek e-papierosów rozwija się i aktualnie wart jest ok. 1 mld zł. Smooke.pl, sieć sklepów z e-papierosami i z akcesoriami, chce wykorzystać trend i w ciągu dwóch lat otworzyć 50 placówek.

Klienci kupują biznes
Depil Concept otwiera nowe salony franczyzowe, a własne przekazuje partnerom.

Ten biznes to samo zdrowie
Czy jest jeszcze jakiś rynek, na który warto wejść, bo mało na nim konkurencji?

Stało się

Będzie lepiej. Musi być!
Wzrost gospodarczy przyspieszy, inwestycje ożyją, a franczyza znów będzie kwitnąć. Dość umartwiania się. Czas robić biznes!

Mam Firmę

Biznes z ryzykiem
Prowadzenie szkoły kaskaderów przypomina trochę skok z 40 metrów na poduszkę pneumatyczną. To wymaga nie lada odwagi. Dlatego, tak jak kaskaderów, nie ma ich zbyt wielu.

Pieniądze na chwilkę
Nie jest tajemnicą, że głównym źródłem zysków firm pożyczkowych jest wysokie oprocentowanie. W zamian oferują szybki dostęp do pieniędzy przy minimum formalności. Każdy, kto liczy na szybki zastrzyk pieniędzy od firmy pożyczkowej, musi się też liczyć z kosztami. Nie ma nic za darmo.

Zysk w rozmiarze XXL
Odzieżowe sklepy sieciowe sprzedają ubrania w rozmiarach 34-42. Osoby, których gabaryty wykraczają poza standard, zmuszone są do ubierania się w sklepach z odzieżą nietypową. A tych nie ma zbyt wielu.

e-firma

Ile kosi Kasia Tusk?
Na blogu może próbować zarabiać każdy, kto potrafi pisać interesujące posty. Większość prowadzenie blogu traktuje jako hobby lub sposób na dorobienie niewielkiej kwoty do pensji. Tymczasem można na tym zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Biznes z korzeniami
Polacy chętnie korzystają z portali społecznościowych, w internecie powstaje więc coraz więcej serwisów dedykowanych konkretnym pasjom, np. genealogii.

Biznes Regionalny

Firma z procentami
Cydr, napój alkoholowy powstający z soku jabłkowego, od niedawna może być wytwarzany przez polskich sadowników. Do tej pory produkcją cydru zajmowały się wyłącznie duże gorzelnie.

Własny Biznes

Przejmę firmy ojca
– W biznesie trzeba umieć ustalać sobie priorytety, wybierać przedsięwzięcia najbardziej perspektywiczne. Doba ma przecież tylko 24 godziny, dla przedsiębiorców również – mówi Michał Niemczycki, prezes firmy Voda Naturalna oraz wiceprezes New Media Ventures.

Supertemat

Apetyt na małe miasta
W minionym roku coraz więcej sieci gastronomicznych decydowało się na otwieranie lokali w małych miastach. Konkurencja jest tu na razie niewielka, a koszty prowadzenia biznesu niższe.

Polacy lubią jeść w fast foodach
Mimo że liderem rynku ciągle jest McDonald’s, to wzrost liczby restauracji notują także inne polskie sieci fastfoodowe.

Biznes z dostawą do domu
Pizzeria bez dostawcy jest jak klient bez pieniędzy. W przypadku niektórych lokali zamówienia na wynos stanowią nawet ponad połowę przychodów.

Franczyzodawca za nas nie zarobi...
Pomoc właściciela licencji jest nieoceniona, ale tylko dzięki przedsiębiorczości i osobistemu zaangażowaniu restauratorów uda się pozyskać stałych klientów.

Sushi i sałatka nie sprzedadzą się z budki
Zdrowa żywność jest droższa od fast foodów, a bogatsi klienci częściej jadają w centrach handlowych niż w budkach z hot dogami, dlatego właściciele barów sushi i wegetariańskich preferują bardziej wyszukane lokalizacje.

Klient nigdy nie zasypia
Kiedy większość restauracji jest już zamknięta, na placu boju zostają nieliczni, którzy dbają o rozrywkę i pełny żołądek klientów. Są nimi właściciele klubów oraz mobilnej gastronomii.

Lodziarnie czekają na lato
W lodziarniach i piekarniach nie wydaje się jednorazowo więcej niż 10 zł, za to dzienny obrót przedsiębiorcy nadrabiają dużą liczbą klientów.

Zysk z ogródka
Ogródek przy restauracji czy barze może podnieść obroty lokalu nawet o 100 proc. Jest to jednak biznes sezonowy, w dużej mierze zależny od pogody. Dlatego na wysokie zyski można liczyć tylko wtedy, gdy lato będzie ciepłe i słoneczne.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: MacJack, McDonald’s, Mr Hamburger, Biesiadowo, Telepizza, Zebra, 7th Street Bar & Grill, Sphinx, Dr Bardadyn Salad & Cocktail Bar, Koku Sushi, Klub Domówka, Wurst Kiosk, Fornetti, Lody Bonano, Lody Gotti, BoBoQ Fresh.

Wzrośnie Spadnie

Ekonomia w służbie biznesu
Znajomość podstaw ekonomii i zarządzania to za mało, by założyć i prowadzić firmę. Ale niejednemu przedsiębiorcy uratowała skórę.

Sonda

Biznesowy bieg z przeszkodami
Początkujący przedsiębiorcy są jak uczestnicy biegu przez płotki – muszą uważać na każdy krok i radzić sobie z kolejną przeszkodą. Sprawdziliśmy, z jakimi problemami borykali się szefowie firm na początku swojej biznesowej drogi.

ABC Firmy

Firma w zawieszeniu
Zawieszenie wykonywania działalności może zdjąć z nas koszty ubezpieczenia społecznego nawet na dwa lata. W tym czasie jednak firma nie może zarabiać.

Daj się zobaczyć w necie
Obecność w internecie nie może być byle jaka – albo jesteś pierwszy i zgarniasz wszystko, albo zamykasz stawkę i na zarobek nie masz co liczyć. Jednak jeśli internet ma przynosić firmie realne zyski, to trzeba zaprzyjaźnić się z Google.

Steki menedżera

Zarabiamy, bo pracujemy
Henry Ford powiedział, że połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces. Ta maksyma znakomicie odzwierciedla relacje w sieci Meritum Banku – uważa Jacek Biskup, dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.

Mój franchising

Biznes lubi gości
Jeden telefon może odmienić całe biznesowe życie – przekonał się o tym Tomasz Wilk, franczyzobiorca marki Mercure.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

402 pomysły na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Pięta biznesmęta

Skośnooki znak
W horoskopie chińskim rok 2014 będzie rokiem Konia. Oto co przyniesie przedsiębiorcom.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748