Freedom chce gonić czołówkę

W sieci Freedom działa obecnie 10 biur franczyzowych i 2 własne.
Czwartek
17.04.2014
Czy na rynku pośrednictwa w nieruchomościach jest miejsce na kolejną sieć franczyzową?
 

Paweł Górski porzucił posadę handlowca w korporacji, by poświęcić się budowaniu agencji nieruchomości. Freedom Nieruchomości. W swoją strategię komunikacyjną ma wpisane dość górnolotne hasła: „nowoczesne pośrednictwo”, „zmienianie świata”, „niepowtarzalne doświadczenia”. Czy pod nieco wyświechtanymi sloganami kryje się potencjał, który sprawi, że marka namiesza w branży?
Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek pośrednictwa w nieruchomościach to trudny kawałek chleba. Ledwie branża zaczęła się wygrzebywać z kryzysowego dołka, to ustawodawca postanowił zderegulować zawód pośrednika. Brak wymogu posiadania licencji do wykonywania zawodu zaostrzył konkurencję w branży. Sprzedażą nieruchomości może zająć się każdy. By wyróżnić się na rynku trzeba mieć jakieś asa w rękawie.

Dyrektor ds. strategii i rozwoju sieci Freedom twierdzi, że jego firma ma po swojej stronie wszelkie atuty. 
- Zbudowaliśmy model działania, który się sprawdza. Oparliśmy go o solidny, korporacyjny know-how sprzedażowy. Chcemy wprowadzać nowe standardy na skostniałym rynku – zapowiada Paweł Górski.

Trzeba przyznać, że za słowami idą wyniki. W ciągu czterech lat działalności sieć Freedom doczekała się 2 placówek własnych i 10 franczyzowych. Centrum biznesu znajduje się w mateczniku marki – Olsztynie, gdzie Freedom ma już uznaną pozycję. Jeszcze w 2011 roku pięciu agentów biura wypracowało tam obrót w wysokości ponad 342 tys. zł. W ubiegłym roku obrót 13-osobowego zespołu przekroczył 1 mln zł. Olsztyński oddział w ciągu trzech ostatnich miesięcy podpisał 113 umów na wyłączność, a jego przychód sięgnał ćwierć miliona złotych.
- W tym roku planujemy w Olsztynie realizację planu sprzedaży na poziomie 1,5 mln zł netto, poszerzenie zespołu do 20 doradców oraz podpisanie 400 umów na wyłączność – zapowiada Paweł Górski.

Średnia prowizja wypracowana przez olsztyńską placówkę w 2013 roku wyniosła 5 tys. zł. Na jakie obroty mogą liczyć partnerzy?
- W moim przekonaniu jest realna szansa, by każdy agent w pierwszym roku podpisał minimum 24 umowy na wyłączność i sprzedał ok. 60 proc. nieruchomości – opowiada Górski. - W drugim roku można realnie liczyć na podwojenie liczby zawartych umów. Co do ostatecznego wyniku finansowego to wszystko zależy od wysokości ustalonych w umowach prowizji. Oddział powinien zacząć zarabiać na bieżące koszty już w czwartym miesiącu działalności. „Na pełne obroty” wchodzi zazwyczaj w drugim roku od otwarcia.

Opłata franczyzowa w sieci Freedom jest ustalana indywidualnie i zależy od wielkości miasta. Kwota nie będzie jednak niższa niż 12,5 tys. zł. W jej ramach franczyzobiorca otrzyma podręcznik operacyjny, dokumentację biura nieruchomości, dostęp do bazy wiedzy, wsparcie marketingowe oraz cykl praktycznych szkoleń – zarówno na starcie, jak i w trakcie prowadzenia działalności.

Pośrednikom w sukurs przyjść może poprawiająca się koniunktura, zwłaszcza na rynku wtórnym nieruchomości. Z sondażu przeprowadzonego wśród pośredników Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wynika, że 53 proc. z nich przeprowadziło więcej transakcji niż w I kwartale 2013 roku. W branży znów może zacząć robić się ciekawie.

Więcej informacji z rynku nieruchomość można znaleźć na portalu LokalnaBiznes.pl

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nie ma szału wcale. Myślę, że ciekawszy pomysł to własnoręczny obrót nieruchomościami, ostatnio zacząłem gadać w sprawie najmu z...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Wiosna należy do pośredników

I am one of your greatest fan, and I won't ever quit supporting you. I began supporting you when you were doing some outside the box work, and you weren't getting a great deal...

5 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

5 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017