Auto u kosmetyczki
- Pomysł na koncept DetailKing powstał przed dwoma laty, kiedy wśród naszych klientów zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie usługami typu premium. Coraz więcej osób oczekiwało nie tylko tradycyjnie rozumianej „kosmetyki samochodowej”, czyli zwykłego mycia, prania tapicerek, ale również bardziej wyspecjalizowanej oferty związanej z usuwaniem zarysowań czy drobnymi naprawami – wspomina Marek Karafioł, franczyzodawca DetailKing.
W ciągu ostatniego roku sieć zyskała sześciu partnerów. Połowa z nich to dotychczasowi franczyzobiorcy Ecomyjni, którzy postanowili poszerzyć wachlarz swych usług. Franczyzodawca podkreśla jednak, że oba koncepty mają ze sobą niewiele wspólnego.
- O ile myjnie samoobsługowe i automatyczne są odpowiedzią na potrzebę szybkiego i taniego umycia auta, o tyle usługi auto detailingu i smart repair przeznaczone są dla klientów wymagających ponadprzeciętnej jakości, dla których samochód jest wizytówką a często również hobby – mówi Marek Karafioł. - Trudno spodziewać się, że takie „motoryzacyjne salony SPA” powtórzą sukces myjni bezdotykowych, ale też nie na tym polega model biznesowy. Tutaj liczy się przede wszystkim jakość usługi.
W obecnej chwili franczyzodawca przygotowuje się do kolejnych dwóch otwarć. Bardziej jednak niż na zwiększaniu liczby punktów chce skupić się na obserwacji dotychczas otwartych jednostek i ciągłym dopracowywaniu oferty.
- Ze względu na zacieśniającą się współpracę z podmiotami spoza Polski chcemy też, aby DetailKing szerzej zagościł na zagranicznych rynkach. Naszym planem jest połączenie trzech modeli biznesowych: myjni mobilnej, serwisu sprzątającego i punktu kosmetyki samochodowej, auto detailingu oraz smart repair – przyznaje Karafioł.
We własny biznes marki DetailKing trzeba zainwestować od 20 do 150 tys. zł. Tak szerokie widełki wynikają z faktu, że dawca licencji proponuje różne formaty współpracy. - Koszty inwestycji są zupełnie inne w przypadku jednostki mobilnej, a inne w stacjonarnej. Na cenę wpływa też zakres usług, które potencjalny partner będzie chciał zaoferować klientom – tłumaczy przedsiębiorca.
(gum)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
Polacy coraz chętniej zamiast kupować samochód, decydują się na jego wynajem. Trend ten zamierza wykorzystać firma Rentis, która szuka partnerów zainteresowanych uruchomieniem nowoczesnej wypożyczalni samochodów.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Fabryka Pizzy zamieniła się we włoską restaurację, która serwuje różnorodne dania. Czy ten ruch się opłacał?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...