Format express coraz popularniejszy
Alior Bank, założony w 2008 roku, pozyskał już ponad 2,2 miliona klientów indywidualnych i blisko 120 tys. biznesowych. Aktualnie sieć dystrybucji banku liczy 857 placówek, na które składa się 209 oddziałów własnych, 428 placówek partnerskich oraz 220 mini oddziałów pod marką Alior Bank Express. Zdaniem przedstawiciela Alior Banku obserwuje się wyraźną tendencję do odchodzenia od budowy wielkopowierzchniowych i wieloosobowych oddziałów na rzecz małych placówek, a przyczyn takiego kierunku zmian nie trzeba daleko szukać. - W mojej ocenie jest to spowodowane kosztami utrzymania - mniejsza placówka oznacza niższe koszty – komentuje Marcin Tauber, dyrektor ds. rozwoju sieci Alior Banku.
Inwestycja w placówkę Alior Banku z dwoma stanowiskami pracy o powierzchni 35-45 m2 wynosi ponad 20 tys. zł. Szacowany zwrot z inwestycji następuje po średnio 3-8 miesiącach. Trzeba zatem także posiadać zaplecze finansowe, które umożliwi działanie w początkowej fazie prowadzenia biznesu. Centrala nie pobiera ani opłat wstępnych za przystąpienie do sieci, ani bieżących. Każdy partner może liczyć na zwrot poniesionych nakładów na marketing lokalny w wysokości 3 tys. zł rocznie. Kwota ta obejmuje wszystkie akcje reklamowe, które zaproponuje partner, a zyskają akceptację banku. Dodatkowo centrala bezpłatnie zapewnia szkolenia, wizytówki, stojaki ekspozycyjne, oprogramowanie, a także oklejanie witryn zgodne w aktualną kampanią promocyjną banku.
- Nie szukamy lokali w miejscowościach, gdzie jest już oddział własny banku. Natomiast nie mamy żadnych sztywnych wymagań co do wielkości danego miasta czy gminy. Od początku naszej działalności wychodzimy z założenia, że partner najlepiej zna lokalny rynek. Jeśli decyduje się on na ulokowanie placówki w danym miejscu, zakładamy że przemyślał swoją decyzję. Będziemy go wspierać wszędzie tam, gdzie uzna, że będzie mu się opłacało – wyjaśnia Marcin Tauber. (dw)
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Zainspiruj się sukcesami i poznaj sprawdzone pomysły na biznes! Grudniowy numer „Własny Biznes FRANCHISING” pełen praktycznych porad i historii przedsiębiorców już w sprzedaży!
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Franczyza Alior Banku liczy już 15 lat. Marta Radziwiłko, jedna z pierwszych franczyzobiorczyń marki, mówi, że nigdy się nie zawiodła i ciągle się rozwija.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Franczyza Credit Agricole/Alior Bank
Witam, czy ktoś ma doświadczenie z bankiem Credit Agricole i mógłby doradzić w jakim stopniu ta współpraca jest rentowna.
Velobank
Witam, czy ktoś prowadzi lub ma zamiar zacząć z velobankiem?
Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes
Warto interesować się tematem czy lepiej wybrać inny bank ?
PEKAO PARTNER - FRANCZYZA
Witam, Czy posiada ktoś jakiekolwiek informacje na temat franczyzy Banku Pekao ? Chodzi głównie o wynagrodzenie i przyznawalnośc kredytów. Warto interesować się tematem...
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
W co inwestować
Nieruchomości Złoto Kryptowaluty
Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy?
dofinansowania są różne konkursy organizowne przez gmine, miasto, ministerstwa w zaleznosci od pomyslu na biznes.
Firma pożyczkowa
Ja gdy wiem, że chce uzbierać na dany cel, stosuje zasadę50/30/20, dzięki temu oszczędzam i nie potrzebuję pożyczać pieniędzy.