Na obecnym etapie rozwoju przewidujemy jedno biuro na ok. 50 tys. mieszkańców. Idealne biuro nieruchomości posiada recepcję, poczekalnię i wydzielone miejsce do spotkań z agentami czy poufnych rozmów z klientami.
Adam Zbrzeżny, dyrektor regionalny Re/Max Polska
Wtorek
03.06.2014
Re/Max stawia na reklamę w internecie. Nie zapomina jednak o klientach odwiedzających stacjonarne biura nieruchomości.
 

Powodzenie biura nieruchomości zależy w dużej mierze od... nieruchomości, w której znajduje się jego siedziba. Re/Max sugeruje franczyzobiorcom, żeby przy wyborze lokalizacji brali pod uwagę także wysokość czynszu, warunki najmu i ogólne koszty utrzymania lokalu, czyli czynniki wpływające na rentowność.
- Ważne jest dla nas, aby biuro posiadało możliwość obrandowania witryny lokalu oraz znajdowało się w miejscu, gdzie można łatwo zaparkować samochód. Bliskość komunikacji miejskiej jest mile widziana. Preferujemy lokale na parterze, ale akceptujemy też biura na pierwszym i drugim piętrze w budynkach użytkowych, pod warunkiem, że znalezienie ich nie sprawia klientom żadnych trudności. Nie otwieramy biur w blokach mieszkalnych, poza parterem przeznaczonym na działalność usługową. Nie ma dla nas większego znaczenia, czy biuro znajduje się w ścisłym centrum, czy poza nim, ale nie rekomendujemy osiedli zamkniętych. Oczywiście w mniejszych miastach dobrze jest znaleźć lokal bliżej centrum. Biznes prowadzi się "w terenie", a więc sama lokalizacja biura Re/Max nie jest już tak istotna - mówi Adam Zbrzeżny, dyrektor regionalny Re/Max Polska.

Polscy i zagraniczni partnerzy Re/Max mają dostęp do systemu CRM, w którym znajdują się wszystkie oferty zebrane przez nich. Ponadto są one automatycznie eksportowane na portal global.remax.com. Można na nim znaleźć około miliona aktualnych ofert z kilkudziesięciu krajów, które są tłumaczone na 40 języków. Biura współpracują też z największymi i najbardziej liczącymi się ogólnopolskimi portalami internetowymi, takimi jak gratka.pl, otodom.pl, morizon.pl, nportal.pl.
- Lokalizacja biura nie jest tak ważna, jak zaistnienie firmy w świadomości klientów poprzez obecność w internecie i mediach społecznościowych - dodaje Adam Zbrzeżny.

Wśród działań marketingowych prowadzonych przez Re/Max, w celu łatwiejszej sprzedaży nieruchomości, znajduje się m.in. organizacja wycieczek wirtualnych po sprzedawanych lokalach lub umożliwienie zwiedzania nieruchomości w ramach tzw. otwartych domów. Partnerzy natomiast drukują ulotki, broszury, wysyłają pocztą elektroniczną newslettery oraz zawieszają banery na nieruchomościach. Eksperci firmy udzielają się również na blogach tematycznych i w magazynach zajmujących się nieruchomościami.

- Rynek nieruchomości podlega pewnym cyklicznym zmianom w zależności od pory roku. Podobne trendy obserwujemy co rok. Lato i wakacje, ze względu na sezon urlopowy, są okresem stosunkowego spokoju w branży. W tym czasie finalizowane są głównie transakcje, które rozpoczęły się późną wiosną, tzn. te po umowach przedwstępnych. Biura skupiają się raczej na wynajmach nieruchomości, szczególnie wśród studentów i obcokrajowców, które trwają do późnej jesieni - wyjaśnia Adam Zbrzeżny.

Więcej informacji z rynku nieruchomość można znaleźć na portalu LokalnaBiznes.pl
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017