Orientacyjny koszt otwarcia sklepu Scotfree w przypadku punktu monobrandowego wynosi 100 tys. zł. Jeśli franczyzobiorca chce połączyć ofertę marki z innymi, kwota będzie kilkukrotnie niższa.
Niedziala
13.07.2014
Nowy Scotfree w Kaliszu to już setny sklep partnerski tej marki. Ubrania firmy można kupić w mono- i multibrandach.
 

Sklepy odzieżowe marki Scotfree będą niedługo świętować swoje dwudziestolecie. Pierwszy punkt z ubraniami dla mężczyzn oraz kobiet powstał w 1995 roku w Warszawie. Dziś sieć ma już 115 placówek – 15 własnych i 100 prowadzonych w systemie franczyzowym, albo w ramach sklepu multibrandowego .
- W tym roku otworzyliśmy dwa nowe sklepy, a kolejne umowy są w trakcie negocjacji. W Kaliszu powstała placówka prowadzona przez franczyzobiorcę, kolejny sklep własny pojawił się natomiast w outlecie Factory Ursus. Zależy nam na równomiernym rozwoju, tzn. otwieraniu zarówno punktów własnych, jak i prowadzonych przez partnerów – mówi Jakub Lepieszkiewicz, specjalista ds. rozwoju franczyzy Scotfree.

Przedsiębiorca, który chciałby współpracować ze Scotfree ma do wyboru dwie formy działalności biznesowej – otwarcie punktu mono- albo mutibrandowego. W przypadku drugiej opcji, Scotfree nie narzuca partnerowi wyboru konkretnych marek, stawia jednak pewne  wymagania.
- Po pierwsze, oferta kornerów partnerskich nie powinna przekraczać 3-4 marek. Ważne jest również aby asortyment punktu był zbliżony do naszego – w grę wchodzą tylko marki odzieżowe, nie interesuje nas galanteria, obuwie, czy ozdoby – mówi Jakub Lepieszkiewicz.

Oprócz wsparcia marketingowego, franczyzobiorca otrzyma od centrali także pomoc w znalezieniu i aranżacji odpowiedniego lokalu. W mniejszych miejscowościach (30-50 tys. mieszkańców)  preferowaną lokalizacją są galerie, które skupiają większosć handlu w okolicy. W dużych miastach sklepy Scotfree mogą powstawać zarówno w centrach handlowych, jak i na głównych ulicach. (mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Odzież to obecnie trudna branża, widzę ile znajome zamawiają a później oddają, jak te sklepy zarabiają sama nie wiem.

13 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Wszelki outlety są dobre, jak szuka się odzieży sportowej. tutaj nie zmienia się szybko moda.

25 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018