Jak dojść do bogactwa?

Przeczytaj, jak najbogatsi zdobywali fortuny. Sprawdź, ile można zarobić prowadząc salon spa, portal turystyczny, serwis kulinarny, agencję detektywistyczną i stolarnię. Prezentujemy 9 pomysłów na zyskowną szkołę językową, centrum sportowe i szkołę matematyki. Karol Strasburger opowiada o swojej przygodzie z biznesem.
 

W marcowym numerze 3/2015 (121)

Biznes na czasie

Jak dojść do bogactwa?

Własny biznes, inwestycje, kariera menedżera i podbój internetu – każdy z tych pomysłów na życie może przynieść duże pieniądze. Ale ścieżka do fortuny powinna odpowiadać naszemu charakterowi i umiejętnościom. 

Mam firmę

Zarabiaj na spa

Salon spa sprawdzi się jako samodzielny biznes oraz dodatek do oferty hotelowej. Jednak żeby zarabiał, trzeba zadbać o wysokie standardy.

Zdradzony płaci raz

Oszukani małżonkowie to intratni klienci, ale nie wracają. Dlatego detektywi znacznie bardziej wolą tropić przestępców gospodarczych.

Meble ze sznytem mistrza

Stolarze znów mają pełne ręce roboty. Ale duże zyski, tak jak renomę, wypracowuje się w tej branży latami.

E-firma

Zyski na wczasach

Doświadczeni właściciele portali z ofertą noclegową nie przespali swoich pięciu minut. To zła wiadomość dla debiutujących w internecie przedsiębiorców. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość albo sporo zainwestować na starcie.

e-gotowanie dla wygodnych

Wybierasz przepis, dostajesz składniki odmierzone co do grama, gotujesz. Tak Cook Like That ułatwia życie domorosłym szefom kuchni. Czy ich biznes wszędzie zdobędzie tylu klientów, co w stolicy?

Biznes regionalny

Firma ze słowiańską duszą

Właścicielki Goshico i Kokofolk wykorzystały polską tradycję etniczną w swoich biznesach. Ale ich działalność raczej i tak pozostanie niszowa.

Własny Biznes

Mój biznes to Strasburger

– Dla mnie biznes jest trudny. Jak kupiłem coś za 500 zł i sprzedałem też za 500 zł, to byłem szczęśliwy – mówi Karol Strasburger, aktor, gospodarz programu Familiada.

Supertemat

Szkoła biznesu

Tradycyjne zajęcia edukacyjne to już zdecydowanie za mało, żeby przyciągnąć klienta. W branży liczą się ci, którzy oferują coś więcej.

Niemowlaki idą do szkoły

Szkoły nauki języków obcych, nawet te specjalizujące się w uczeniu dorosłych, rozszerzają ofertę o kursy dla dzieci. To konieczne, żeby przetrwać.

Z matematyką przez świat

Obowiązkowa matura z matematyki oraz zapotrzebowanie na inżynierów na rynku pracy spowodowały wysyp szkół królowej nauk.

Sport znów w modzie

Polacy dbają o kondycję fizyczną swoich dzieci i ochoczo zapisują je na pozaszkolne zajęcia sportowe.

Znana marka

Biznes, który wpada w oko

Wynalazcy okularów i soczewek chowali swoje projekty do szuflady. Dziś na ich pomysłach zarabiają inni.

Sonda

Kto nie ryzykuje, ten nie ma?

Sprawdziliśmy, jakie ryzyko są skłonni ponieść polscy franczyzodawcy.

ABC firmy

Jak uniknąć kryzysu w firmie?

To, że biznes dzisiaj przynosi zyski, nie oznacza, że już nie wpadł w szpony strategicznego kryzysu. Na szczęście są sposoby na to, by go odpowiednio wcześnie rozpoznać.

Steki menedżera

Podziemna działalność Jana P.

– W biznesie poza pasją ważniejsze dla mnie było i jest bezpieczeństwo finansowe. Dlatego postawiłem na dywersyfikację zarówno w zakresie prowadzonych usług, jak i kontrahentów – mówi Jan Pawełek, założyciel i dyrektor firmy Elmal, specjalizującej się w budowie sieci gazociągowych i sanitarnych.

Mój franchising

Uparte małżeństwo

Jacek i Aneta Brylowie długo czekali, nim franczyzodawca zdecydował się ubić z nimi interes. Dziś obie strony są zadowolone.

Sklep DDD do kompletu

Jarosław Celban razem ze wspólnikiem otworzył hurtownię materiałów budowlanych, posiada biuro projektowe i zajmuje się nadzorem budowlanym. Znana franczyza uzupełniła jego portfel biznesowy.

Nasz tester

Biurowe rewolucje

Open space i gabinety przechodzą do historii. Według nowych trendów w biurze muszą być strefy pracy i wypoczynku, a obok tradycyjnych biurek – stanowiska do pracy na stojąco.

Biznes Style

Przedsiębiorca z charakterkiem

Wizjoner, gwiazda, a może kula ognia - którym typem przedsiębiorcy jesteś?


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

 

Miesięcznik dostępny jet także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748