Franczyza pomaga wyjść za granicę

Wejście na arabski rynek wymagało licznych przygotowań. Kazar musiała wyrzucić z asortymentu buty ze skór wieprzowych.
Wtorek
17.03.2015
Kazar, polska marka odzieżowa, otwiera dzięki franczyzobiorcom salony na Bliskim Wschodzie i w Europie Wschodniej.
 

Buty spod znaku Kazar można w Polsce kupić w 52 sklepach. Wszystkie należą do centrali, która na rynku krajowym postanowiła nie dzielić się z franczyzobiorcami swoim biznesowym know-how. Chętnie robi to natomiast za granicą – i to całkiem odważnie, bo na początku roku Kazar zadebiutował na licencji na Bliskim Wschodzie. W styczniu pierwszy salon pod szyldem należącym do spółki z Przemyśla pojawił się w największej galerii handlowej w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Już wcześniej, bo w 2013 roku, Kazar wszedł na pośrednictwem franczyzobiorcy na rynek rumuński.
- Następne otwarcia są już zaplanowane. W kwietniu 2015 r. otwieramy kolejny salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w CH Dubaj Festiwal City w Dubaju oraz pierwszy salon na Węgrzech w CH Allee Shoping Center w Budapeszcie. Maj najprawdopodobniej przyniesie kolejne otwarcie, tym razem w Wilnie – mówi Sebastian Lenard, menedżer ds. nowych rynków i ekspansji.

Kazar pozycjonuje się w segmencie premium, toteż z otwarciami celuje w prestiżowe centra handlowe, gdzie zabiega o parterowe lokalizacje w sąsiedztwie marek z wyższego segmentu.
- Tym samym zwiększamy szansę na to, że nasz docelowy klient łatwo i intuicyjnie odnajdzie nas w bogatej ofercie marek w każdym centrum handlowym – mówi Sebastian Lenard.

Całkowity koszt otwarcia nowego salonu Kazar w przeliczeniu na metr kwadratowy to inwestycja rzędu 1,3 tys. euro. Do ekspansji zagranicznej franczyzodawca szuka doświadczonych partnerów biznesowych, którzy we takim modelu współracy mogą już pochwalić się pewnymi osiągnięciami.  
- Szczególnie zależy nam na franczyzobiorcach, którzy już prowadzili biznes w branży Fashion Retail lub w branży obuwniczej, ponieważ mieli możliwość poznania specyfiki rynku mody. Branża modowa, odzieżowa jest bardzo specyficzna i rządzi się własnymi prawami. Nie możemy uczyć partnerów prowadzenia biznesu od podstaw – tłumaczy Lenard. - W przypadku franczyzobiorców zagranicznych jest to wręcz niemożliwe, ponieważ to właśnie oni na bazie własnego know-how, rozwijają potencjał marki na swoim lokalnym rynku. We współpracy franczyzowej łączymy nasze doświadczenia, dlatego doświadczenie jest konieczne, aby współpraca była satysfakcjonująca i wpisywała się w oczekiwania obu stron.

Na rynku krajowym punktów pod szyldem Kazar będzie przybywać, ale powoli. W planach są otwarcia 1-2 salonów rocznie. - Rozważamy ewentualne otwarcia, jak również zmiany lokalizacji. Koniecznym warunkiem do rozbudowy sieci są nowe, atrakcyjne inwestycje w dobrych, przemyślanych lokalizacjach. Muszą one pozwolić na otwarcie salonów zgodnie z przyjętymi przez firmę standardami – podsumowuje Lenard.

Właścicielem firmy Kazar jest Artur Kazienko, od imienia i nazwiska którego marka przyjęła nazwę. W 2014 spółka zanotowała 143 mln zł przychodów, z których udało się wygenerować ok. 14 mln zł zysku.


POPULARNE NA FORUM

Hurtownik - opinie

Most amazing words you have added. Visit https://www.webhostingonedollar.com/1-euro-web-hosting-godaddy.html for best hosting service.

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Hurtownik - opinie

Game of Thrones is going to telecast its last final season on April 2019.There are many great characters in this season like jon snow he is world wide famous due to his best...

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018