W każdym z formatów współpracy franczyzobiorca jest zobowiązany do zaopatrywania się w kosmetyki Abacosun.
Środa
18.03.2015
Z Abacosun można współpracować na pięć sposobów - stacjonarnie i mobilnie.
 

W ostatnich latach gabinety kosmetyczne przeżywały trudne chwile. Wiele lokali zniknęło z rynku. Przyczyniły się do tego m.in. portale zakupów grupowych, które przyzwyczaiły klientów do wysokich zniżek i spowodowały dewaluację wielu usług. Widać jednak, że branża kosmetyczna powoli podnosi się z kolan. Pod koniec minionego roku franczyzowe firmy kosmetyczne częściej informowały o nowych otwarciach. Poprawę na rynku zauważa także Abacosun, firma wyposażająca gabinety kosmetyczne.
- W ostatnim czasie notujemy większe zainteresowanie naszą ofertą franczyzową – przekonuje Magdalena Senderska, dyrektor handlowy firmy.

Abacosun współpracę franczyzową proponuje od ok. 2 lat. Do tej pory uruchomił we franczyzie  kilkanaście gabinetów, a z kilkoma kolejnymi współpracuje.
- Dla potencjalnych partnerów mamy pięć różnych propozycji współpracy i opracowujemy kolejne – zapewnia Magdalena Senderska.

Partnerzy Abacosun mogą na minimalnej powierzchni 35 m2 otworzyć salon urody - gabinetem kosmetyczny z recepcją. W zależności od tego, czy właściciel lokalu zdecyduje się na pielęgnację twarzy (prasujemy zmarszczki), czy ciała (prasujemy cellulit), czy jedno i drugie, cena pakietu franczyzowego będzie kosztować od 37 do 64 tys. zł. To wystarczająca kwota na wyposażenie gabinetu w niezbędny sprzęt. Firma zapewnia unikatowe, chronione patentami urządzenia. Ich sprzedaż jest głównym źródłem dochodu Abacosun. Ci, którzy owierają salony urody, oprócz zakupu sprzętu w ramach pakietu franczyzowego, powinni także co miesiąc nabywać kosmetyki Abacosun do pielęgnacji twarzy i ciała o wartości minimum 350 zł. Poza tym nie obowiązują ich żadne inne opłaty.

Inny format biznesu to instytuty urody. - W przypadku salonów oferujemy gotowe pakiety, natomiast instytuty urody opierają się na indywidualnej koncepcji, którą opracujemy z każdym zainteresowanym. Przy tym inwestycja będzie już wyższa i zaczyna się od 200 tys. zł. Lokal powinien liczyć co najmniej 80 m2. Do tego właściciele instytutów urody zobowiązani są do miesięcznej opłaty franczyzowej w wysokości 350 zł od jednej kabiny zabiegowej. Opłata nie może jednak przekroczyć 1100 zł – tłumaczy Magdalena Senderska.

Ostatnia propozycja to mobilna kosmetyczka. Pakiet urządzeń z walizką kosztuje ok. 14 tys. zł i wiąże się tylko z obowiązkiem zaopatrywania się w kosmetyki Abacosun.
- To jednak nieco trudniejsze zadanie, ponieważ taka kosmetyczka musi sama dojeżdżać do klientów i odpowiednio zadbać o swoją promocję – mówi Magdalena Senderska.

Abasocun nie precyzuje wymagań dotyczących lokalizacji gabinetów kosmetycznych, bez względu na to, o którą formę współpracy chodzi.
- Najlepiej jednak, żeby nie były to centra dużych miast, ponieważ kobiety nie lubią pokazywać się w tłumie zaraz po zabiegach – mówi Magdalena Senderska. Dodaje, że nie jest jednak to jednak warunek konieczny.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz