Butik na trzy fronty

Butik poszukuje franczyzobiorców m.in. w Gdańsku, Szczecinie i Koszalinie. Pierwszych 10 partnerów pozyskanych w tym roku może liczyć na preferencyjne warunki współpracy.
Czwartek
19.03.2015
Marki odzieżowe coraz częściej rezygnują ze specjalizacji. Tak samo zrobił Butik I Like.
 

Na rynku odzieżowym możemy dostrzec dwa odmienne trendy. H&M i Reserved stawiają na różnorodność i wprowadzają do swojej kolekcji odzież sportową. Wchodzą tym samym jedną nogą na rynek specjalistycznej odzieży, gdzie funkcjonują takie marki jak Adidas czy Asics. Podobną strategię obrał Butik I Like.
- Każda kobieta znajdzie w naszej ofercie ubrania na każdą okazję. Taka myśl przyświecała stworzeniu kilku kolekcji pod jedną marką. Klientki mogą kupić zarówno sukienkę na wieczorne wyjście, jak i spodnie do biegania - wyjaśnia Grzegorz Polak, dyrektor ds. rozwoju marki.

Rue Paris to linia ubrań inspirowanych paryską modą. Łączy najnowsze trendy z klasyką i elegancją. Inspirowana stylem ulicy jest linia Forever Pink. Strój odpowiedni na spacer bądź zajęcia fitness znajdziemy w dziale For Fitness.

Zatowarowanie butików odbywa się za pośrednictwem centrali. Dobór asortymentu uzależniony jest od powierzchni sklepu.
- Osoby odpowiedzialne za dobór towaru biorą pod uwagę również sugestie franczyzobiorcy. Jesteśmy otwarci na współpracę i dialog z naszymi partnerami - zapewnia Grzegorz Polak.

Personel franczyzobiorcy bierze udział w szkoleniu sprzedażowym - przed otwarciem sklep oraz w trakcie trwania współpracy. Właściciel sklepu otrzymuje towar w komis, czyli bez żadnych opłat. W przypadku Butiku oznacza to wpłatę kaucji w wysokości minimum 20 tys. zł. Niesprzedana odzież wraca do centrali podczas kolejnego planowanego zatowarowania. Podobnie działa depozyt. W tym przypadku otrzymujemy towar również bez ponoszenia kosztów. Uiszczamy za niego opłatę z utargu pod koniec okresu rozliczeniowego.

Firma pomaga także w pozyskaniu atrakcyjnej lokalizacji. - Czasem to przedstawiciele centrów handlowych zgłaszają się do nas z propozycją wynajęcia powierzchni. Możemy dzięki temu zaoferować nowemu franczyzobiorcy gotową lokalizację i konkurencyjną cenę najmu, którą wynegocjowaliśmy - mówi menedżer. To ważne, zwłaszcza w świetle danych przedstawionych przez firmę PMR w raporcie "Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2019". Co piąta firma z branży odzieżowej za barierę w prowadzeniu biznesu uznała właśnie wysoki koszt najmu.

Franczyzodawca stawia na rozwój w centrach handlowych dużych miastach, takich jak Gdańsk, Białystok, Lublin czy Katowice. Minimalny koszt inwestycji związany z aranżacją sklepu to 900 zł netto/m2.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Odzież to obecnie trudna branża, widzę ile znajome zamawiają a później oddają, jak te sklepy zarabiają sama nie wiem.

13 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Wszelki outlety są dobre, jak szuka się odzieży sportowej. tutaj nie zmienia się szybko moda.

25 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018