Pako Lorente zwiera szeregi

Oferta co czwartego sklepu odzieżowego zlokalizowanego w centrum handlowym skierowana jest do mężczyzn, podczas gdy 43 proc. klientów centrów to mężczyźni.
Wtorek
31.03.2015
Firma otwiera coraz więcej sklepów własnych i franczyzowych z męską odzieżą, dlatego zwiększa zespół pracowników.
 

W ofercie Pako Lorente znajdują się zarówno klasyczne ubrania dla mężczyzn - koszule, garnitury i marynarki oraz odzież casualowa. W salonie dostępny jest również szeroki wybór dodatków i akcesoriów dla mężczyzn. Ostatni z uruchomionych sklepów znajduje się w tarnowskim centrum handlowym Gemini Park.. Po ponad czterech latach funkcjonowania galerii, obiekt przechodzi rekomercjalizację, która ma na celu stworzenie najsilniejszej w regionie oferty modowo-usługowej dla całej rodziny.
Otwarcie salonu firmowego Pako Lorente oznacza wzmocnienie naszej oferty w segmencie mody męskiej. Cieszy nas fakt, że zaufała nam firma o polskim rodowodzie - młoda, ale już o ugruntowanej pozycji. Obecność takiej marki to kolejny krok w naszej nowej strategii, która ma na celu stworzenie najsilniejszej oferty modowej w regionie, złożonej w większości z marek ze średniej półki cenowej – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Tarnów.

Na 2015 rok Pako Lorente zaplanowało otwarcie 20-25 punktów, w tym połowa na licencji. Strategia firmy zakłada pozyskanie lokalizacji w centrach handlowych oraz przy głównych ulicach handlowych w miastach liczących minimum 30 tys. mieszkańców. Franczyzodawca poszukuje lokali o powierzchni od 80 do 120 m2. Minimalny wkład własny wynosi 50 tys. zł. Większa liczba sklepów wiąże się z koniecznością zwiększenia zespołu pracowników.

- Doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy większego zespołu, który przejmie część obowiązków moich i mojego wspólnika. I tak powiększyliśmy zespół o kilkadziesiąt nowych osób, które zajmą się rozwojem własnych sklepów, a także franczyzy, platformą internetową, w tym sklepu online, marketingiem i pozycjonowaniem naszej marki - wylicza Rafał Chrapkowicz, prezes Pako Lorente, w rozmowie z Shopping Center Poland. - W 2014 roku udało nam się uporządkować sposób zarządzania, ustaliliśmy także kierunki biznesowych działań i podjęliśmy decyzję, że rozwój będzie się odbywał dwutorowo. Chcemy skupić się na inwestowaniu zarówno w sklepy własne, jak i ekspansję za pomocą systemu franczyzowego.

Firma nie zamyka się wyłącznie na Polski rynek. Partnerzy Pako Lorente prowadzą już trzy sklepy na Słowacji, wkrótce planuje wejść na czeski rynek. Franczyzodawca nie zawsze jednak ma szczęście do partnerów. Jak sam podaje, pięć sklepów prowadzonych przez franczyzobiorców zostało zamkniętych z powodu złego zarządzania i braku rentowności. Firma przejęła biznes w tych lokalizacjach i prowadzi dalej, ale już jako punkty własne.