Własna knajpa i bar - fakty i mity

Poznaj triki i tajemnice restauratorów. Analizujemy, co bardziej opłaca się otworzyć: studio projektowe, pralnię, sklep odzieżowy, pensjonat dla koni czy portal kulturalny. Prezentujemy pomysły na klub fitness we franczyzie. Radzimy, które koszty wziąć pod lupę, aby wprowadzić oszczędności w firmie.
 

W czerwcowym numerze 6/2015 (124)

Biznes na czasie

Własna knajpa i bar - fakty i mity

Jak często zmieniać menu? Czy restaurację otwierać z pompą? Czy pracowników zatrudniać tylko na umowę-zlecenie? Pytań nurtujących chętnych na otwarcie własnej knajpy jest tyle, co ich samych. Poprosiliśmy przedsiębiorców, by rozwiali wątpliwości.

Franczyza na miarę

Zbij majątek na praniu
Inwestycja w pralnię to spory wydatek. Jednak na praniu cudzych brudów można też nieźle zarobić. Ci, którzy chcą spróbować sił w tym biznesie, mogą skorzystać z franczyzy, proponowanej przez jedną z ogólnopolskich sieci. .

Zarobić na modzie
Dzisiaj na sklep odzieżowy trzeba mieć pomysł, by nie zginąć w gąszczu marek. Najlepsi nie ograniczają się do szycia ubrań, ale chcą dać klientowi coś więcej, na przykład nowy wizerunek. Oczywiście w pakiecie z ubraniami.

Supertemat

Zyski się prężą
Rynek fitness w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. W kraju działa już 2,5 tys. prywatnych siłowni i klubów fitness, a według ekspertów branży to wciąż za mało, by zaspokoić apetyt klientów, którzy coraz chętniej spędzają wolny czas na salach ćwiczeń.

Bieg po kasę
Moda na zdrowy styl życia sprawia, że popyt na usługi klubów fitness jest coraz większy.

Uroda w cenie
Franczyzowy salon urody może z sukcesem prowadzić nawet osoba bez doświadczenia w branży.

Biznes na pełen gwizdek
Rodzice walczą ze stereotypem, że dziecko może albo dobrze się uczyć, albo być wysportowane. Posyłając swoją pociechę na dodatkowe zajęcia sportowe, udowadniają, że można odnosić sukcesy i w szkole, i na boisku.

Własny Biznes

W biznesie polegam na intuicji
– Niezwykle trudno samemu być artystą i zarazem szefem dla tych, którym daje się pracę. Trzeba wiedzieć, jak motywować kolegów do wspólnych projektów, ale dać im również pole do tworzenia. W sztuce nie da się przecież niczego zmierzyć linijką – mówi Olga Bończyk, aktorka, piosenkarka, właścicielka firmy ArtMusic.

Mam firmę

Firma dobrze zaprojektowana
Według obiegowej opinii studio projektowe może dziś założyć w zasadzie każdy. Ale czy powinien?

Biznes, który może skaleczyć
Bez gwoździa nie powstanie żadna konstrukcja budowlana. Czy w takim razie produkcja gwoździ to intratny biznes?

Wakacyjne interesy
Jak otworzyć dobrze prosperującą firmę, która przyciągnie klientów i zapewni przedsiębiorcy zysk nie tylko w sezonie, lecz także przez cały rok? Przewodnik po Warszawie i założyciel wakeparku radzą: najlepiej połączyć biznesową smykałkę ze swoją pasją.

E-firma

Portal dla kulturalnych
Coraz częściej inspiracji na spędzenie weekendowych wieczorów szukamy w internecie. Jednak prowadzenie portali kulturalnych to raczej sztuka dla sztuki niż sposób na duże zyski.

Biznes regionalny

Luksusowy hotel dla konia
Właściciele wierzchowców to zazwyczaj osoby zamożne, ceniące luksus. Dlatego pensjonaty dla koni o wysokim standardzie i rozbudowanych usługach mają więcej klientów i wyższe zyski.

Biznes style

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz
Biznes to sztuka docierania do ludzi. Wizytówka lukratywnego klienta może okazać się przepustką do wielkich pieniędzy, ale trzeba najpierw ją zdobyć. A gdy już dostaniemy swoje pięć minut – wykorzystać.

ABC firmy

Ziarnko do ziarnka, złotówka do złotówki
Od najmłodszych lat słyszymy: „Zgaś światło, zakręć wodę, nie marnuj jedzenia”. Podobno przedsiębiorcy, których rodzice od dziecka uczą oszczędności, potrafią lepiej zarządzać budżetem własnej firmy.  

7 kroków do udanego urlopu szefa
Co zrobić, aby uniknąć szaleństwa i stresu przed wyjazdem na urlop, a w jego trakcie zapomnieć na chwilę o firmie, jednocześnie trzymając rękę na pulsie?  

ABC franczyzy

Czy franczyzodawca cię zechce?
Jeśli chcesz otworzyć biznes w branży, na której się nie znasz, franczyza może ci pomóc. Dzięki licencji na firmę inżynier może zostać gastronomem, a humanista - bankowcem. Są jednak pewne warunki.

Mój franchising

Bankier na swoim
– Są franczyzobiorcy, którzy od lat pracują w swoich placówkach jako menedżerowie lub nawet doradcy klienta. Ja od razu założyłam, że będę to robić tylko do momentu, w którym zarządzanie oddziałem będę mogła powierzyć zaufanemu pracownikowi – mówi Magdalena Soska, franczyzobiorczyni i właścicielka trzech placówek Getin Noble Banku.  

Lokal na biznes

Biuro własne czy wynajęte?
Świetny pomysł na biznes i co dalej? Decyzja o tym, gdzie ulokujemy działalność, może mieć kolosalny wpływ nie tylko na komfort i jakość pracy, lecz także na obroty firmy.


Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748