W tej chwili istnieją dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych.
Poniedziałek
15.06.2015
Wakacje wcale nie muszą oznaczać zastoju w branży edukacyjnej. Franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii w ubiegłym roku mieli pełne ręce roboty podczas półkolonii. Wygląda na to, że teraz będzie podobnie.
 

– Kursy informatyczno-komputerowe to niszowy produkt – przyznaje Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, która jest właścicielem konceptu nie tylko Cyfrowej Akademii, ale także Szkoły Matematyki 2plus2. – Wśród zajęć dodatkowych są na dalszych miejscach niż np. języki obce czy nawet matematyka. Dlatego uważam, że są świetną opcją uzupełniającą dla tych, którzy już prowadzą szkoły matematyczne.

W tej chwili działają dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych. Kursanci uczą się programowania komputerowego, tworzenia gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych, animacji komputerowych, a także cyfrowej obróbki obrazu edycji dźwięku oraz obrazu. W trzech oddziałach wprowadzana jest też nowość – kursy druku w 3D. Zaczną się podczas półkolonii, później wejdą do standardowej oferty.

Licencja za złotówkę

W tej chwili franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii żyją właśnie przygotowywaniem oferty wakacyjnej. O ile bowiem matematyki dzieci niekoniecznie chcą się uczyć w wakacje, o tyle kursy komputerowe są dla nich atrakcyjne.
– W ubiegłym roku tylko w naszym macierzystym szczecińskim oddziale mieliśmy siedem grup półkolonijnych. Każda grupa to oddzielny turnus, więc pracowaliśmy przez całe wakacje – mówi Marcin Kruszyński. – W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie. Zapisy trwają, niektóre grupy są już zamknięte.

Licencja na prowadzenie Cyfrowej Akademii kosztuje złotówkę.
– Nie chcemy pobierać opłat wstępnych, bo zdajemy sobie sprawę, że franczyzobiorca będzie musiał zainwestować w sprzęt komputerowy – tłumaczy Marcin Kruszyński.

Kupno komputerów to wydatek do 15 tys. zł. Zajęcia odbywają się w ośmioosobowych grupach. Wystarczy na nie sala wielkości 15 m2. Koniecznie trzeba zatrudnić nauczycieli informatyki.


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018