W tej chwili istnieją dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych.
Poniedziałek
15.06.2015
Wakacje wcale nie muszą oznaczać zastoju w branży edukacyjnej. Franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii w ubiegłym roku mieli pełne ręce roboty podczas półkolonii. Wygląda na to, że teraz będzie podobnie.
 

– Kursy informatyczno-komputerowe to niszowy produkt – przyznaje Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, która jest właścicielem konceptu nie tylko Cyfrowej Akademii, ale także Szkoły Matematyki 2plus2. – Wśród zajęć dodatkowych są na dalszych miejscach niż np. języki obce czy nawet matematyka. Dlatego uważam, że są świetną opcją uzupełniającą dla tych, którzy już prowadzą szkoły matematyczne.

W tej chwili działają dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych. Kursanci uczą się programowania komputerowego, tworzenia gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych, animacji komputerowych, a także cyfrowej obróbki obrazu edycji dźwięku oraz obrazu. W trzech oddziałach wprowadzana jest też nowość – kursy druku w 3D. Zaczną się podczas półkolonii, później wejdą do standardowej oferty.

Licencja za złotówkę

W tej chwili franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii żyją właśnie przygotowywaniem oferty wakacyjnej. O ile bowiem matematyki dzieci niekoniecznie chcą się uczyć w wakacje, o tyle kursy komputerowe są dla nich atrakcyjne.
– W ubiegłym roku tylko w naszym macierzystym szczecińskim oddziale mieliśmy siedem grup półkolonijnych. Każda grupa to oddzielny turnus, więc pracowaliśmy przez całe wakacje – mówi Marcin Kruszyński. – W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie. Zapisy trwają, niektóre grupy są już zamknięte.

Licencja na prowadzenie Cyfrowej Akademii kosztuje złotówkę.
– Nie chcemy pobierać opłat wstępnych, bo zdajemy sobie sprawę, że franczyzobiorca będzie musiał zainwestować w sprzęt komputerowy – tłumaczy Marcin Kruszyński.

Kupno komputerów to wydatek do 15 tys. zł. Zajęcia odbywają się w ośmioosobowych grupach. Wystarczy na nie sala wielkości 15 m2. Koniecznie trzeba zatrudnić nauczycieli informatyki.


POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018