W tej chwili w Polsce działa około 90 pizzerii z logo Biesiadowo oraz 10 pod szyldem Crazy Piramid Pizza. Franczyzodawca deklaruje, że wystarczy mieć 42 tys. zł, by uruchomić lokal o powierzchni 70 m2.
Wtorek
14.07.2015
Firma Wojtex czasowo obniża kwotę potrzebną do otwarcia pizzerii Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza. Promocja obowiązuje w lipcu i sierpniu i pozwala zaoszczędzić 8 tys. zł.
 

Zaoszczędzić można na dwukomorowym piecu do wypieku pizzy, niezbędnym w każdej pizzerii.
– Promocja jest skierowana do nowych franczyzobiorców sieci Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza – informuje Dominik Lewandowski, menedżer w firmie Wojtex. – Dla tych, którzy podpiszą z nami umowy w okresie od 1 lipca do 1 września, koszt zakupu pieca będzie wynosił 1 zł netto. W sumie w przypadku każdego z konceptów daje to 8 tys. zł oszczędności przy otwieraniu lokalu. Chcemy w ten sposób zachęcić potencjalnych franczyzobiorców do wybrania naszej oferty. Mogę powiedzieć, że wkrótce sieć Biesiadowo powiększy się o następny lokal, bo mamy w planach podpisanie kolejnej umowy.

To nie pierwszy raz, kiedy Wojtex kusi franczyzobiorców promocjami. Blisko rok temu za symboliczną złotówkę można było kupić sprzęt do pizzerii o wartości 15 tys. zł, licencjodawca zwalniał też na jakiś czas nowych franczyzobiorców z miesięcznych opłat.

Pizzerie w sieci

W tej chwili w Polsce działa około 90 pizzerii z logo Biesiadowo oraz 10 pod szyldem Crazy Piramid Pizza. Franczyzodawca deklaruje, że wystarczy mieć 42 tys. zł, by uruchomić lokal o powierzchni 70 m2. Ci, którzy podpiszą z firmą umowę franczyzową do końca wakcji, potrzebują tylko 34 tys. zł kapitału na start. Dawca licencji zapewnia, że nie pobiera od franczyzobiorców opłaty wstępnej ani marketingowych. Za to w trakcie współpracy są oni zobowiązani do uiszczania  1 tys. zł opłaty bieżącej. W produkty spożywcze franczyzobiorcy zaopatrują się w należącej do Wojtexu hurtowni.

Pizzerie Biesiadowo są utrzymywane w stylu tradycyjnej polskiej chaty, z drewnianym wystrojem. Oprócz pizzy serwowane są w nich dania z kebabem, zapiekanki, kanapki. Franczyzobiorca może też sprzedawać w swoim lokalu również inne dania, jeśli uważa że zwiększą one jego przychody.


Lokale Crazy Piramid Pizza mają podobne menu. Ich wyróżnikiem jest natomiast pizza w kształcie rożka. Wojtex chciałby rozwijać ten koncept za granicą. Firma poszukuje masterfranczyzobiorców, którzy zdecydowaliby się założyć restauracje poza Polską. Oprócz samodzielnych lokali możliwe są jeszcze dwie inne formy franczyzy Crazy Piramid Pizza. Sprzedaż pizzy w rożku można wprowadzić do już istniejącej pizzerii. Koszt inwestycji w tym przypadku to 1230 zł, a miesięczna opłata 300 zł. Kolejna forma to okienko podawcze, z którego podawana będzie tylko rożkowa pizza. Wystarczy do tego kilkumetrowe pomieszczenie. Koszt inwestycji zaczyna się od 5 tys, zł, a opłata miesięczna to 300 zł.