Biuro nieruchomości na licencji

Pakiet szkoleń wstępnych dla nowych franczyzobiorców to ponad 100 godzin szkoleń stacjonarnych, rozłożonych na 14 dni, prowadzonych w kilkudniowych sesjach tematycznych oraz jeden dzień szkoleniowy prowadzony w formie webinaru dotyczący obsługi narzędzi technologicznych.
Agata Stradomska, menedżer Akademii Re/Max Polska.
Czwartek
03.09.2015
Nasz model biznesowy był, jest i będzie kopiowany. Nie unikniemy tego – mówi Agata Stradomska, menedżer Akademii Re/Max Polska.
 

Co decyduje o sukcesie biura nieruchomości?
Jednymi z kluczowych czynników są kwalifikacje i poziom wiedzy agentów. Wysoki standard świadczonych usług, dobre doradztwo i wsparcie klienta w procesie sprzedaży czy wynajmu nieruchomości zapewniają satysfakcję obsłużonych klientów oraz liczne polecenia, które są najskuteczniejszym elementem marketingu usług. Re/Max Polska posiada własną jednostkę szkoleniową Akademię Re/Max, której zadaniem jest dostarczanie szkoleń i warsztatów dla nowych franczyzobiorców i agentów marki. Niektóre ze szkoleń udostępniane są na zewnątrz, dla osób spoza sieci, dzięki czemu osoby zainteresowane podjęciem współpracy mogą lepiej poznać firmę, standardy pracy, kulturę organizacyjną. Każda nowa osoba w sieci przechodzi przez kilkutygodniowy proces szkoleń wstępnych obejmujących zarówno wiedzę merytoryczną i prawną, jak i nabycie umiejętności w zakresie marketingu i obsługi klienta. Dodatkowo nowi właściciele uczestniczą w szkoleniach dedykowanych dotyczących prowadzenia i zarządzania agencją nieruchomości, finansami, rekrutacji i selekcji personelu.

Czego dokładnie na szkoleniach uczą się nowi franczyzobiorcy sieci?
Nowi franczyzobiorcy uczą się jak prowadzić z sukcesem biuro nieruchomości w ramach sieci franczyzowej Re/Max. Szkolenia wstępne dla nowych właścicieli biur obejmują zarówno programy edukacyjne związane z organizacją, otwarciem i funkcjonowaniem biura nieruchomości, w tym elementy zarządzania firmą czy program dotyczący rekrutacji nowych agentów i pracy nad dalszym rozwojem, jak i programy warsztatowe obejmujące wiedzę dotyczącą rynku nieruchomości, aspektów formalnych i prawnych, marketingu, standardów pracy z klientem oraz elementy sprzedażowe nieodzowne w pracy agenta. Pakiet szkoleń wstępnych dla nowych franczyzobiorców to ponad 100 godzin szkoleń stacjonarnych, rozłożonych na 14 dni, prowadzonych w kilkudniowych sesjach tematycznych oraz jeden dzień szkoleniowy prowadzony w formie webinaru dotyczący obsługi narzędzi technologicznych.

Przyjęty system szkoleń gwarantuje, że nawet osoby spoza branży są w stanie w krótkim czasie świetnie zorganizować swoje środowisko pracy, zbudować i rozwijać biuro nieruchomości. Oprócz szkoleń wstępnych dla franczyzobiorców Re/Max dostępne są programy i szkolenia doskonalące zarówno z obszaru związanego stricte z nieruchomościami, jak i z obszaru zarządzania, coachingu, mentoringu. Ważne jest, że oprócz szkoleń dla nowych franczyzobiorców Akademia Re/Max prowadzi szkolenia wstępne dla nowych agentów nieruchomości. Z jednej strony odciążają właścicieli biur, a z drugiej zapewniają, że nowi agenci otrzymują potrzebną i ujednoliconą wiedzę oraz nabywają konieczne umiejętności, aby rozpocząć pracę. Jest to szczególnie ważne dla nowych franczyzobiorców, którzy w początkowym okresie prowadzenia biznesu także sami się uczą, wdrażają a równocześnie mogą już budować zespół.

Szkolenia w Akademii Re/Max mogą wykupić również osoby spoza sieci. Nie obawiacie się, że kursanci na przykład właściciele niezależnych biur nieruchomości będą chcieli skopiować wasz sposób prowadzenia biznesu i obsługi klienta?
Staramy się dzielić wiedzą, gdyż uważamy, że dobrze działający rynek, wysoka jakość i standardy pracy agentów przyniosą nam wszystkim korzyść. Model Re/Max był, jest i będzie kopiowany. Nie unikniemy tego. Taki los prekursorów zmian, nowych standardów, trendów, systemów. Wiele biur, także na polskim rynku, stosuje niektóre elementy charakterystyczne dla systemu Re/Max. Niektóre bacznie nas obserwują, a następnie kopiują. Jednakże, aby system działał i przynosił odpowiednie profity musi funkcjonować w całości i spójnie. Elementem naszego systemu są też ludzie pełni pasji, zaangażowania, empatii, wrażliwi na potrzeby klienta, otwarci na współpracę. Kluczowa jest również kultura organizacyjna firmy i jej system wartości. Dlatego tego systemu nie da się skutecznie skopiować i odtworzyć na innym gruncie. A niektórzy z tych, którzy wdrożyli u siebie część jego elementów wcześniej czy później zaczynają rozważać przyłączenie się do naszej sieci.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nie ma szału wcale. Myślę, że ciekawszy pomysł to własnoręczny obrót nieruchomościami, ostatnio zacząłem gadać w sprawie najmu z...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Wiosna należy do pośredników

I am one of your greatest fan, and I won't ever quit supporting you. I began supporting you when you were doing some outside the box work, and you weren't getting a great deal...

5 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

5 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017