Nowe stacje Total Łęknicy i Sękowicach otwarto w wyniku partnerskiej współpracy z zielonogórską spółką Apexim AB.
Wtorek
27.10.2015
Francuski koncern wiesza swój szyld na kolejnych stacjach. Na razie w zachodniej Polsce.
 

Total rozpoczął budowę sieci w 2014 roku i jak dotąd otworzył nad Wisłą sześć stacji. Strategia koncernu opiera się na pozyskiwaniu partnerów franczyzowych. Ostatnie dwa otwarcia miały miejsce w Łęknicy i Sękowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy niemieckiej.

Piąta stacja Total działa w miejscowości Łęknica (woj. lubuskie) od początku sierpnia. Jest położona około 1 km od granicy z Niemcami, w pobliżu drogi krajowej nr 12. Całodobowa stacja posiada parking dla odwiedzających oraz sklep o powierzchni 72 m2, w którym chętni mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze i przemysłowe, w tym akcesoria do pielęgnacji samochodów.

Inwestycja w Sękowicach (woj. lubuskie), która także graniczy z naszym zachodnim sąsiadem i znajduje się ok. 6 km od miejscowości Gubin, dostępna dla klientów jest od 1 września. Odwiedzający ją kierowcy mają do swojej dyspozycji bezprzewodowe WiFi, restaurację serwującą dania obiadowe oraz parking z miejscami postojowymi, również dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo dla kierowców TiR przewidziano możliwość zakupu Toll Collect w celu uiszczenia opłaty drogowej za samochód ciężarowy.

Przekonani marką

Tomasz Bocheński, właściciel stacji Total w Iłowie, na współpracę z marką zdecydował się ze względu na duże jej doświadczenie na międzynarodowym rynku paliw oraz jej wiarygodność.
– Ze względu na lokalizację stacji w TruckStop Iłowa (kompleks dla kierowców pojazdów TIR – przyp. red.) mamy bardzo szeroką ofertę dla firm i kierowców samochodów ciężarowych, kluczowa jest także akceptacja płatności kartami Eurotrafic, Uta oraz DKV. Prowadzenie biznesu z takim partnerem jest dużo łatwiejsze – przyznaje przedsiębiorca.
Na przystąpienie do sieci Total zdecydował się też Krzysztof Kwiatkowski, który na rynku paliw działa od 1991 roku. Przekonała go oferta koncernu, w której dostrzegł szansę na wyróżnienie się na tle konkurencji.

– Nasza stacja znajduje się w pobliżu obwodnicy Zielonej Góry. Na podstawie naszego doświadczenia i analizy trendów w branży, doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmiany. Dzięki współpracy z Total Polska nasza stacja zyskała nowe oblicze. Branding został przeprowadzony z zewnątrz (wiata, pylon cenowy, dystrybutory, nowe jednostki serwisowe, nowa elewacja) oraz wewnątrz budynku – reorganizacja sklepu czy poprawienie merchandisingu. Wprowadzona została również nowoczesna strefa multimedialna oraz kącik kawowy Cafe Pause – wylicza właściciel stacji.

Na rynku stacji paliw franczyza odgrywa szczególną rolę. Niezależnym stacjom coraz trudniej jest walczyć o klienta, ponieważ nie dorównują potencjałem zakupowym swoim koncernowym konkurentom. A przez to nie mogą oferować swoim klientom tak atrakcyjnych cen, jak duzi gracze. Nie wspominając o tym, że w strukturze przychodów stacji coraz ważniejszą rolę odgrywa oferta szybko zbywalnych produktów spożywczych (FMCG), a w tym zakresie dobre warunki handlowe może zapewnić tylko silny hurtownik-franczyzodawca. Dla wielu właścicieli niezrzeszonych stacji jedyną szansą na utrzymanie swojego biznesu jest więc przystąpienie do sieci. Jak wynika z danych PROFIT system, na koniec 2014 roku w Polsce działało 1,4 tys. licencyjnych stacji paliw.


POPULARNE NA FORUM

Sklep motoryzacyjny

Dodam jeszcze ze mam wlasny lokal i wsp.ze wszystkimi mozliwymi dostawcami i od roku ledwo co zarabiam na koszta.

6 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2018
Sklep motoryzacyjny

Moze napisze na wlasnej osobie prowadze sklep w warszawie od roku nie mam franczyzy i mam sklep dobrze zaopatrzony i z wlasnego doswiadczenia odradzam ten biznes wielkie...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

No tak wybór większy ale trzeba uważać i być ostrożnym żeby trafić na dobrą firmę. My sporo się naszukaliśmy żeby znaleźć Ol-car z którym aktualnie...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2018
Chcę założyć stację paliw

Jeżeli chcecie założyć stację paliw to przygotujcie się na naprawde duże wydatki, dodatkowo działając bez wsparcia dużego koncernu paliwowego będzie trudno...

16 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Sklep motoryzacyjny

Pomysł jest dobry, kwestia jak go zrealizujesz, nawet prowadząc sprzedaż wysyłkową można dobrze wyjść na tym. 20 tyś mieszkańców jest wystarczające aby coś...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Lucart ma ponoć najtańsze ceny w polsce i dają wsparcie marketingowe. Więc to przemawia za francyzą z tą firmą właśnie. Czekam na więcej opinii.

6 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Zorientuj się najpierw w cenach tamtego sklepu i zorientuj się jak wyglądają ceny w firmie Lucart. Z tego co się orientuję sklepy działające na zasadzie francyzy mają...

6 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Stacje Paliw

A nie lepiej otworzyć myjnie samochodową z dobrej jakości środkami czyszczącymi. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Takie rzeczy z biegiem czasu się zwrócą ;)

7 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018