Nowe stacje Total Łęknicy i Sękowicach otwarto w wyniku partnerskiej współpracy z zielonogórską spółką Apexim AB.
Wtorek
27.10.2015
Francuski koncern wiesza swój szyld na kolejnych stacjach. Na razie w zachodniej Polsce.
 

Total rozpoczął budowę sieci w 2014 roku i jak dotąd otworzył nad Wisłą sześć stacji. Strategia koncernu opiera się na pozyskiwaniu partnerów franczyzowych. Ostatnie dwa otwarcia miały miejsce w Łęknicy i Sękowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy niemieckiej.

Piąta stacja Total działa w miejscowości Łęknica (woj. lubuskie) od początku sierpnia. Jest położona około 1 km od granicy z Niemcami, w pobliżu drogi krajowej nr 12. Całodobowa stacja posiada parking dla odwiedzających oraz sklep o powierzchni 72 m2, w którym chętni mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze i przemysłowe, w tym akcesoria do pielęgnacji samochodów.

Inwestycja w Sękowicach (woj. lubuskie), która także graniczy z naszym zachodnim sąsiadem i znajduje się ok. 6 km od miejscowości Gubin, dostępna dla klientów jest od 1 września. Odwiedzający ją kierowcy mają do swojej dyspozycji bezprzewodowe WiFi, restaurację serwującą dania obiadowe oraz parking z miejscami postojowymi, również dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo dla kierowców TiR przewidziano możliwość zakupu Toll Collect w celu uiszczenia opłaty drogowej za samochód ciężarowy.

Przekonani marką

Tomasz Bocheński, właściciel stacji Total w Iłowie, na współpracę z marką zdecydował się ze względu na duże jej doświadczenie na międzynarodowym rynku paliw oraz jej wiarygodność.
– Ze względu na lokalizację stacji w TruckStop Iłowa (kompleks dla kierowców pojazdów TIR – przyp. red.) mamy bardzo szeroką ofertę dla firm i kierowców samochodów ciężarowych, kluczowa jest także akceptacja płatności kartami Eurotrafic, Uta oraz DKV. Prowadzenie biznesu z takim partnerem jest dużo łatwiejsze – przyznaje przedsiębiorca.
Na przystąpienie do sieci Total zdecydował się też Krzysztof Kwiatkowski, który na rynku paliw działa od 1991 roku. Przekonała go oferta koncernu, w której dostrzegł szansę na wyróżnienie się na tle konkurencji.

– Nasza stacja znajduje się w pobliżu obwodnicy Zielonej Góry. Na podstawie naszego doświadczenia i analizy trendów w branży, doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmiany. Dzięki współpracy z Total Polska nasza stacja zyskała nowe oblicze. Branding został przeprowadzony z zewnątrz (wiata, pylon cenowy, dystrybutory, nowe jednostki serwisowe, nowa elewacja) oraz wewnątrz budynku – reorganizacja sklepu czy poprawienie merchandisingu. Wprowadzona została również nowoczesna strefa multimedialna oraz kącik kawowy Cafe Pause – wylicza właściciel stacji.

Na rynku stacji paliw franczyza odgrywa szczególną rolę. Niezależnym stacjom coraz trudniej jest walczyć o klienta, ponieważ nie dorównują potencjałem zakupowym swoim koncernowym konkurentom. A przez to nie mogą oferować swoim klientom tak atrakcyjnych cen, jak duzi gracze. Nie wspominając o tym, że w strukturze przychodów stacji coraz ważniejszą rolę odgrywa oferta szybko zbywalnych produktów spożywczych (FMCG), a w tym zakresie dobre warunki handlowe może zapewnić tylko silny hurtownik-franczyzodawca. Dla wielu właścicieli niezrzeszonych stacji jedyną szansą na utrzymanie swojego biznesu jest więc przystąpienie do sieci. Jak wynika z danych PROFIT system, na koniec 2014 roku w Polsce działało 1,4 tys. licencyjnych stacji paliw.


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019