Total na granicy
Total rozpoczął budowę sieci w 2014 roku i jak dotąd otworzył nad Wisłą sześć stacji. Strategia koncernu opiera się na pozyskiwaniu partnerów franczyzowych. Ostatnie dwa otwarcia miały miejsce w Łęknicy i Sękowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie granicy niemieckiej.
Piąta stacja Total działa w miejscowości Łęknica (woj. lubuskie) od początku sierpnia. Jest położona około 1 km od granicy z Niemcami, w pobliżu drogi krajowej nr 12. Całodobowa stacja posiada parking dla odwiedzających oraz sklep o powierzchni 72 m2, w którym chętni mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze i przemysłowe, w tym akcesoria do pielęgnacji samochodów.
Inwestycja w Sękowicach (woj. lubuskie), która także graniczy z naszym zachodnim sąsiadem i znajduje się ok. 6 km od miejscowości Gubin, dostępna dla klientów jest od 1 września. Odwiedzający ją kierowcy mają do swojej dyspozycji bezprzewodowe WiFi, restaurację serwującą dania obiadowe oraz parking z miejscami postojowymi, również dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo dla kierowców TiR przewidziano możliwość zakupu Toll Collect w celu uiszczenia opłaty drogowej za samochód ciężarowy.
Przekonani marką
Tomasz Bocheński, właściciel stacji Total w Iłowie, na współpracę z marką zdecydował się ze względu na duże jej doświadczenie na międzynarodowym rynku paliw oraz jej wiarygodność.
– Ze względu na lokalizację stacji w TruckStop Iłowa (kompleks dla kierowców pojazdów TIR – przyp. red.) mamy bardzo szeroką ofertę dla firm i kierowców samochodów ciężarowych, kluczowa jest także akceptacja płatności kartami Eurotrafic, Uta oraz DKV. Prowadzenie biznesu z takim partnerem jest dużo łatwiejsze – przyznaje przedsiębiorca.
Na przystąpienie do sieci Total zdecydował się też Krzysztof Kwiatkowski, który na rynku paliw działa od 1991 roku. Przekonała go oferta koncernu, w której dostrzegł szansę na wyróżnienie się na tle konkurencji.
– Nasza stacja znajduje się w pobliżu obwodnicy Zielonej Góry. Na podstawie naszego doświadczenia i analizy trendów w branży, doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmiany. Dzięki współpracy z Total Polska nasza stacja zyskała nowe oblicze. Branding został przeprowadzony z zewnątrz (wiata, pylon cenowy, dystrybutory, nowe jednostki serwisowe, nowa elewacja) oraz wewnątrz budynku – reorganizacja sklepu czy poprawienie merchandisingu. Wprowadzona została również nowoczesna strefa multimedialna oraz kącik kawowy Cafe Pause – wylicza właściciel stacji.
Na rynku stacji paliw franczyza odgrywa szczególną rolę. Niezależnym stacjom coraz trudniej jest walczyć o klienta, ponieważ nie dorównują potencjałem zakupowym swoim koncernowym konkurentom. A przez to nie mogą oferować swoim klientom tak atrakcyjnych cen, jak duzi gracze. Nie wspominając o tym, że w strukturze przychodów stacji coraz ważniejszą rolę odgrywa oferta szybko zbywalnych produktów spożywczych (FMCG), a w tym zakresie dobre warunki handlowe może zapewnić tylko silny hurtownik-franczyzodawca. Dla wielu właścicieli niezrzeszonych stacji jedyną szansą na utrzymanie swojego biznesu jest więc przystąpienie do sieci. Jak wynika z danych PROFIT system, na koniec 2014 roku w Polsce działało 1,4 tys. licencyjnych stacji paliw.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
– Na handlu używanymi samochodami nadal można zarobić – przekonuje Dawid Błachucki, franczyzodawca marki Handlarzyki.pl.
Zanim Michał Peksa został franczyzobiorcą LucArt, sam robił w sklepach tej sieci zakupy. Jak ocenia markę patrząc na nią z drugiej strony lady?
Franczyzodawca Handlarzyki.pl zapewnia, że minimalna marża na sprzedaży używanego auta to 2-3 tys. zł, a czasem nawet dwa razy więcej.
Franczyzodawca Blinkee.city zapewnia, że inwestycja w jego biznes zwraca się przeważnie w jeden sezon.
Polacy coraz chętniej zamiast kupować samochód, decydują się na jego wynajem. Trend ten zamierza wykorzystać firma Rentis, która szuka partnerów zainteresowanych uruchomieniem nowoczesnej wypożyczalni samochodów.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Kredigo otwiera więcej biur niż planował. Partnerzy, żeby zarobić, muszą nauczyć się dobrze weryfikować klientów.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Wiele osób wciąż myli franczyzę z franszyzą, która jest pojęciem z rynku ubezpieczeń. Niepoprawna jest również franczyzna czy też franszczyzna.
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
POPULARNE NA FORUM
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA
Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...
Opłacalność franczyzy PKN Orlen
Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?
Pieniądze z moto-sklepu
Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...
Pieniądze z moto-sklepu
Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...
Pieniądze z moto-sklepu
Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)
Pieniądze z moto-sklepu
To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...
Pieniądze z moto-sklepu
Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...