Esotiq to jedna z tych marek franczyzowych, której właściciel, spółka Esotiq&Henderson, notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Joanna Koczan-Lisiecka przyznaje, że to dla niej dodatkowy atut, który ma pozytywny wpływ na wizerunek marki.
Niedziala
31.01.2016
Joannna Koczan-Lisiecka weszła na rynek przejmując działający sklep Esotiq. Pomogły jej szkolenia dla franczyzobiorców.
 

Joanna Koczan-Lisiecka jest z biznesem za pan brat od dziecka. Zawdzięcza to przedsiębiorczym rodzicom, którzy odkąd pamięta zajmowali się handlem w branży spożywczej. To właśnie oni wsparli ją finansowo, gdy postanowiła ruszyć z własną firmą.
– Chciałam mieć własny biznes, ale też spróbować swoich sił w innej branży.  Wiedziałam, że w realizacji planów może mi pomóc franczyza. Odbyłam szkolenie dla franczyzobiorców organizowane przez firmę PROFIT system, co później ułatwiło mi wybór i rozpoczęcie działalności – wspomina.

Był początek 2012 roku, gdy w rodzinnym Gryfinie natknęła się na ogłoszenie, którego autor starał się sprzedać swój biznes – franczyzowy salon z bielizną marki Esotiq. Pięćdziesięciometrowy sklep w ruchliwej lokalizacji przy jednej z głównych ulic miasta nie przynosił właścicielowi zadowalających dochodów, toteż postanowił przekazać go w inne ręce.
– Wiedziałam, że salon ma potencjał i zamierzałam od początku włożyć w biznes całą swoją energię. I to się opłaciło – mówi Joanna Koczan-Lisiecka.

Średni koszt związany z adaptacją metra kwadratowego salonu to ok. 700-800 zł. Współpraca opiera się na modelu depozytowym, w ramach którego franczyzobiorca nie ponosi kosztów zakupu towaru, a jego przychody stanowi prowizja od sprzedaży.
– Z moich obserwacji wynika, że ten biznes potrzebuje około roku na to, by wejść na odpowiednie obroty i zacząć przynosić satysfakcjonujące zyski – mówi Joanna Koczan-Lisiecka.

Gdy pierwszy salon nabrał wiatru w żagle, franczyzobiorczyni postanowiła rozszerzyć współpracę ze spółką Esotiq&Henderson i zdecydowała się otwarcie dwóch kolejnych sklepów. Pod koniec sierpnia 2014 roku ruszył salon w gorzowskiej galerii handlowej Nova Park, a trzynaście miesięcy później Joanna Koczan-Lisiecka przejęła punkt w centrum handlowym Hosso w Kołobrzegu. Dziś zatrudnia łącznie ośmiu pracowników. Sama jednak nie ogranicza się wyłącznie do nadzorowania ich pracy.
– Zajmuję się obsługą, pomagam w doborze bielizny,  stoję na kasie, układam towar. Uważam, że to bardzo ważne, by mieć bezpośredni kontakt z klientem – podkreśla.

By te kontakty pielęgnować, w gryfińskim sklepie zorganizowała nawet zamkniętą imprezę z okazji rocznicy powstania sklepu. Zaprosiła najwierniejsze klientki.
– Jeśli wkłada się serce w swój biznes, to nie ma możliwości, by się nie udał. Tym bardziej, gdy dysponuje się jakościowym produktem i rozpoznawalnym szyldem – mówi.

Jako franczyzobiorczyni, oprócz towaru i marki korzysta ze wsparcia regionalnych menedżerów sieci. Jak twierdzi, ich uwagi pozwalają jej spojrzeć na swój biznes z perspektywy osoby z zewnątrz.
– Wskazówki dotyczą najczęściej sposobu ustawienia towaru na półkach, ale omawiamy praktycznie wszystkie kwestie związane z działalnością salonu – od doboru personelu, przez jakość sprzedaży, po wspomniany wygląd placówki. Markowy salon musi odróżniać się od zwykłego sklepu pod każdym względem – tłumaczy.


POPULARNE NA FORUM

Hurtownik - opinie

Most amazing words you have added. Visit https://www.webhostingonedollar.com/1-euro-web-hosting-godaddy.html for best hosting service.

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Hurtownik - opinie

Game of Thrones is going to telecast its last final season on April 2019.There are many great characters in this season like jon snow he is world wide famous due to his best...

6 wypowiedzi
ostatnia 23.01.2019
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Ja otworzyłem sklep z gadzętami podobny do tego http://ideadoggy.com/

32 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Salon300+ miejscowość podwarszawska

Prowadzę sklep odzieżowy ponad 300 m2 + duży magazyn. Od kilkunastu lat franczyza znanej marki odzieżowej. Dostałem wypowiedzenie franczyzy. Najchętniej wpuściłbym...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Marek Markowski bardzo prosze o pilny kontakt. Do konca tygodnia musze podjac decyzje w sprawie franczyzy Esotiq. mtroch@op.pl fb marietta. troch

25 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019
Diverse - kto ma (miał) problemy z tą franczyzą ?

Proszę o kontakt osoby, które prowadziły sklep franczyzowy DIVERSE i napotkały problemy we współpracy. Np. były zmuszone prowadzić sklep pomimo jego nierentowności,...

1 wypowiedzi
ostatnia 29.12.2018
Top Secret

Jak dla mnie zadziałało także to że marka zaczęła z powrotem oferować ubrania w większych rozmiarach niż 40 bo nie oszukujmy się polki nie są najmniejszymi...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2018
Aromanti opinie-otworzyć?

Co takiego?

2 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018