Pieniądze w podczerwieni

Panele na podczerwień InfraShop dostępne są również w formie ręcznie malowanych obrazów.
Piątek
04.03.2016
Partnerzy InfraShop będą przekonywać klientów o zaletach alternatywnych źródeł energii. W sukurs mogą im przyjść zmiany w prawie.
 

Udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce sięga dziś blisko 90 proc. Jednak unijna polityka energetyczna dąży do ograniczenia wykorzystania tradycyjnych paliw kopalnych na rzecz „zielonych” źródeł energii. Według szacunków Forum Analiz Energetycznych udział węgla w miksie energetycznym Polski spadnie nawet do 30 proc. w ciągu 15 lat. Ten trend chce wykorzystać franczyzodawca marki InfraShop, dystrybutora urządzeń grzewczych wykorzystujących technologię podczerwieni.
– Uważamy, że w przyszłości podczerwień stanie się standardem w ogrzewnictwie. Dzięki połączeniu tej technologii z fotowoltaiką, klient może ogrzewać  pomieszczenia bez ponoszenia bieżących kosztów, czyli za darmo. To również nieporównywalnie czystsza energia, niż ta pozyskiwana z węgla czy gazu – mówi Krzysztof Jaxa Chamiec, menedżer InfraShop.

Odbiorcami oferty InfraShop są zarówno klienci indywidualni, jak i firmy oraz administracja publiczna. Panele można zainstalować w domach, halach, kościołach, fabrykach i wielu innych rodzajach budynków.
– Sprzedażą technologii ogrzewania na podczerwień zajmujemy się od 10 lat i zaczynaliśmy w Polsce jako pierwsi. Na udzielanie licencji franczyzowej zdecydowaliśmy się w związku z licznymi zapytaniami o współpracę. Jesteśmy zainteresowani współpracą z przedsiębiorcami, którzy wykażą się doświadczeniem w handlu i będą gotowi zaangażować się w prowadzenie sklepu InfraShop zgodnie z naszymi wytycznymi. W pierwszej kolejności chcemy pozyskać franczyzobiorców w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców – mówi Krzysztof Jaxa Chamiec.

Jego zdaniem silnym bodźcem dla rozwoju będzie wejście w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Miała ona nabrać mocy prawnej już na początku 2016 roku, ale została przesunięta na lipiec.
– Zgodnie z nią, promowane będą ekologiczne źródła energii, co dodatkowo zwiększy popyt  na nasze produkty dzięki odpowiedniemu systemowi dopłat – tłumaczy franczyzodawca. – Oto przykład pozwalający wyobrazić sobie przewagę ogrzewania podczerwonego nad tzw. „tradycyjnym". Wyposażenie domu o wielkości 170 m2 w tradycyjny piec gazowy i kaloryfery wymaga nakładów rzędu 35 tys. zł. Tymczasem koszt zakupu i montażu urządzeń grzewczych opartych na podczerwieni i fotowoltaice sięga ok. 8 tys. zł. Co ważne, ich montaż nie wymaga interwencji w strukturę budynku.

Franczyzobiorcy otrzymują towary w cenie producenta, a wynagradzani są w oparciu o indywidualnie ustaloną prowizję od sprzedaży. Koszt wyposażenia punktu handlowego zgodnie z wytycznymi InfraShop wymaga inwestycji na poziomie ok. 10 tys. zł. Zdaniem franczyzodawcy ta kwota może zwrócić się już dzięki jednemu intratnemu zleceniu.

W 2015 roku przychody InfraShop wzrosły o 20 proc.


Grzegorz Morawski
dziennikarz
/2/
ZOBACZ WIĘCEJ