Dostosowanie lokalu do standardów KredytOK wymaga inwestycji rzędu 15 tys. zł. Biznes powinien być rentowny po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.
Piątek
25.03.2016
KredytOK debiutuje na rynku pośrednictwa finansowego w roli franczyzodawcy. Partnerów chce przyciągnąć udziałem w zysku.
 

Firma Capital Service działa w branży pośrednictwa finansowego od 1999 roku. Należąca do niej sieć biur KredytOK obejmuje 105 oddziałów w całej Polsce. Właściciele marki chcą przyspieszyć rozwój, oferując swój pomysł na biznes w postaci licencji franczyzowej.
– Podpisywane są już pierwsze umowy franczyzowe. Na zachętę dla pierwszych 10 franczyzobiorców i partnerów przewidziana jest oferta specjalna – brak opłaty wstępnej – mówi Adam Kuszyk, prezes zarządu Capital Service.

Rolą franczyzobiorców i partnerów KredytOK jest sprzedaż produktów finansowych. Zakres oferowanych produktów w placówkach sieci jest systematycznie poszerzany, ale klienci najczęściej przychodzą po krótkoterminowe pożyczki gotówkowe.
– Formalnie za sprzedaż odpowiada franczyzobiorca, ale jest prowadzony za rękę przez franczyzodawcę.  Wszystkie pożyczki udzielane są ze środków własnych Capital Service – tłumaczy Adam Kuszyk.

Zwykle w systemach z branży finansowej franczyzobiorca udzielający pożyczek jest wynagradzany przez franczyzodawcę na zasadzie prowizji. W sieci KredytOK działa nieco inny model.
– W odróżnieniu od tradycyjnej franczyzy finansowej nie płacimy franczyzobiorcy tylko jednorazowej prowizji od wartość sprzedanej klientowi pożyczki. Dzielimy się pełnym zyskiem, który został wypracowany na pozyskanym kliencie w danym miesiącu i zostanie wypracowany w przyszłości – wyjaśnia Adam Kuszyk.

Franczyzobiorca musi zainwestować ok. 15 tys. zł w remont i adaptację placówki. Należy też wpłacić ustaloną indywidualnie kwotę na poczet zabezpieczenia spłaty pożyczek. W trakcie działalności franczyzobiorca odprowadza opłatę miesięczną w wysokości 250 zł. W zamian otrzymuje pakiet rozwiązań sprzedażowych i windykacyjnych, obsługę prawną oraz dostęp do szkoleń. Według szacunków franczyzodawcy, placówka KredytOK przynosi zyski już po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Współpracę z KredytOK można podjąć nie tylko w modelu franczyzowym, ale również partnerskim. Placówki partnerskie, w przeciwieństwie do franczyzowych, nie mają narzuconych wymogów dotyczących lokalizacji i oznakowania. Nie korzystają jednak z ogólnopolskich akcji marketingowych. Więcej o standardach wizualizacji i urządzenia lokali KredytOK można przeczytać na portalu Lokalnabiznes.pl w artykule Pożyczki na swoim.

Jak wynika z badań PROFIT system, franczyza w branży finansów i bankowości w Polsce reprezentowana jest przez 29 konceptów sieciowych. Wśród nich dominują systemy partnerskie banków, ale liczne są również sieci zajmujące się sprzedażą ubezpieczeń (CUK Ubezpieczenia, Superpolisa), produktów leasingowych (GO Leasing, Leasing-Experts) oraz pożyczek krótkoterminowych (KredytOK, Fines).


POPULARNE NA FORUM

Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Ranking kantorów online

Ja też mam konto i korzystam z giełdywalut - zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza. a do tego ma zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL...

29 wypowiedzi
ostatnia 01.01.2019
Co przed założeniem firmy?

Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie...

39 wypowiedzi
ostatnia 31.12.2018
Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Jakie są wymagania wobec lokalu przy franczyzie Nest Banku (powierzchnia, ilość stanowisk etc)?

8 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Obawy odnośnie zmian

Pod koniec stycznia tego roku weszła w życie dyrektywa unijna PSD2. Dotyczyła ona zmian na rynku finansowym. Czy mieliście lub nadal macie jakieś obawy odnośnie tych...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2018
Pośrednictwo leasingowe - z którą firmą nawiązać współpracę

Witajcie, ponieważ wiele lat zajmowałem się leasingiem maszyn i pojazdów dla firm leasingowych chciałbym otworzyć własne pośrednictwo w tej branży. Wiem, że jest...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.11.2018
W co inwestować

Może zainwestuj we własny biznes, np. kilka oddziałów franczyzowych w różnych miastach. Zatrudniasz pracowników, firma zapewnia szkolenia, system i know-how, a Ty...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018
założenie Franczyzy banku

Franczyza Banku wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi. Tańszą opcją jest franczyza instytucji finansowej np. KredytOK, Fines, QS itp. Warto też zastanowić się,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018