Biznesy, które się lubią

Nowy sklep mieści się przy jednej z głównych ulic w Bielsku-Białej. Jest połączeniem konceptu DDD z salonem z asortymentem wyposażenia łazienek Blu. Sklep jest podzielony na dwie strefy, ale posiada wspólny punkt obsługi klienta.
Piątek
13.05.2016
W Bielsku-Białej ruszył franczyzowy salon DDD Dobre Dla Domu połączony ze sklepem z asortymentem wyposażenia łazienek. To niejedyny taki sklep w sieci.
 

Sklep powstał przy jednej z głównych ulic miasta. Jest połączeniem konceptu DDD z salonem z asortymentem wyposażenia łazienek Blu. Łączna powierzchnia przekracza 500 m2. Salon jest podzielony na dwie strefy, ale posiada wspólny punkt obsługi klienta.
Ten sklep to bardzo dobry przykład współpracy branż pokrewnych – wyjaśnia Rafał Kurasiak, szef działu ekspansji DDD Dobre Dla Domu. – Pod jednym dachem mamy uzupełniający się, ale nie konkurencyjny asortyment. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient, który raz wchodzi do sklepu, może dwa razy tu wydać pieniądze.

Właścicielem sklepu jest nowy franczyzobiorca DDD, Tomasz Rapa. Jak mówi, w Bielsku-Białej brakowało sklepu z górnej półki, który oferowałby klientom tak szeroką ofertę wyposażenia wnętrz.
Chodziło mi po głowie połączenie dwóch działalności, które będą się wspierać, zamiast podjadać – mówi. – W DDD dowiedziałem się, że firma patrzy przychylnym okiem na taką synergię.

Minimalna kwota inwestycji w sklep DDD Dobre Dla Domu to ok. 50 tys. zł. Wyposażeniem sklepu zajmuje się centrala. Największym wydatkiem dla franczyzobiorcy jest pierwsze zatowarowanie i ekspozycja drzwi. Pochłania ono min. 40 tys. zł. Dodatkowo trzeba jeszcze przeznaczyć 5-10 tys. zł na kupno m.in.: wózka paletowego, sprzętu IT, telefonu, drukarek. Kosztem partnera jest również współfinansowanie kampanii marketingowej na otwarcie sklepu. To wydatek tym bardziej opłacalny, iż centrala DDD wspomaga zarówno organizacyjnie, jak i finansowo start biznesu.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Poukładany interes /30.11.2018

Kto buduje lub remontuje, będzie też wykańczał i wyposażał. Branża wyposażenia wnętrz bacznie śledzi koniunkturę w budowlance i wie, kiedy przyjdą większe zyski.

Ile trzeba mieć pieniędzy na biznes? /01.11.2018

Planujesz otwarcie własnej firmy, ale nie wiesz ile musisz mieć pieniędzy na ten cel? Podpowiadamy, jak to sprawdzić i nie dać się zaskoczyć niespodziewanym wydatkom.

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Doświadczenie to za mało /07.09.2018

Tomasz Mazurek mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz nie zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Wybrał franczyzę. Dlaczego?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.