Należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł, aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu.
Czwartek
27.10.2016
W październiku ruszył kolejny franczyzowy sklep DDD Dobre Dla Domu. Spółka podejmuje współpracę zarówno z przedsiębiorcami z branży, jak i spoza niej.
 

Nowy salon o powierzchni 150 m2 powstał w Toruniu, w sąsiedztwie innych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Jest to 44 salon sieci, w tym 41 franczyzowy. DDD ceni sobie współpracę z przedsiębiorcami doświadczonymi w branży wyposażenia wnętrz, jak i spoza niej. Ostatnio otwarte sklepy należą do franczyzobiorców spoza branży i – jak twierdzi Rafał Kurasiak, szef działu ekspansji firmy DDD Dobre Dla Domu – radzą sobie znakomicie.

Każda z tych grup wymaga innego podejścia, zwłaszcza na początku współpracy – mówi Kurasiak. – Przedsiębiorcy z doświadczeniem branżowym znają asortyment, czują ten biznes i szybciej wchodzą w lokalny rynek, choć muszą nieco uważać na rutynę. Franczyzobiorcy spoza branży wymagają nieco więcej uwagi i wsparcia, ale bardzo skrupulatnie przestrzegają procedur i stosują się do zaleceń franczyzodawcy.

DDD Dobre Dla Domu to jedna z najbardziej doświadczonych sieci z podłogami, drzwiami oraz akcesoriami. Jest też jedną z bardziej stabilnych franczyz w branży. W swoim modelu biznesowym firma postawiła na specjalizację oraz ofertę ze średniej i wyższej półki. Jednym ze sposobów dotarcia do takiego klienta jest współpraca z architektami wnętrz. Firma oczekuje, że każdy sklep będzie współpracował ze sprawdzonymi ekipami montażowymi. To o tyle ważne, że 80. proc asortymentu DDD sprzedawana jest z usługą montażu. Firma dopuszcza też możliwość łączenia salonu DDD ze sklepami z branż pokrewnych, np. z wyposażeniem łazienek czy meblami.

Łączenie specjalistycznych formatów jest odpowiedzią na potrzebę klienta, który coraz częściej kompleksowo traktuje temat wykończenia wnętrza lub remontu domu czy mieszkania. Dotychczas taką możliwość oferowały tylko markety budowlane, teraz również specjalistyczne sklepy łączą siły – mówi Rafał Kurasiak.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci DDD Dobre Dla Domu należy dysponować kwotą min. 50 tys. zł.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Poukładany interes /30.11.2018

Branża wyposażenia wnętrz bacznie śledzi koniunkturę w budowlance i wie, kiedy przyjdą większe zyski.

Ile trzeba mieć pieniędzy na biznes? /01.11.2018

Planujesz otwarcie własnej firmy, ale nie wiesz ile musisz mieć pieniędzy na ten cel? Podpowiadamy, jak to sprawdzić i nie dać się zaskoczyć niespodziewanym wydatkom.

Przepisy na zysk /31.08.2018

Prezentujemy 25 sprawdzonych pomysłów na własny bar, pizzerię i lodziarnię. Zakładamy palarnię kawy, salon kosmetyczny, agencję ubezpieczeniową, sklep Żabki i blog modowy. W numerze bilet na Targi Franczyza gratis!

Doświadczenie to za mało /07.09.2018

Tomasz Mazurek mimo wieloletniego doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz nie zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Wybrał franczyzę. Dlaczego?

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.