Lokal na salon Manicure Express powinien mieć 25-60 m2 i możliwość podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Natomiast na ustawienie stoiska w centrum handlowych wystarczy zaledwie około 10 m2 powierzchni.
Czwartek
22.06.2017
Franczyzodawca Manicure Express oferuje dwa modele współpracy. Koszt inwestycji to co najmniej 80 tys. zł.
 

Manicure Express to sieć wysp zlokalizowanych w galeriach handlowych. Na stoisku klienci mogą bez wcześniejszego umawiania się zrobić m.in. manicure klasyczny i hybrydowy. Franczyzodawca posiada linię własnych produktów do pielęgnacji dłoni i paznokci, które również można kupić na stoisku. Od 2015 roku firma otwiera także salony Manicure Express & Beauty (ME&B), w których oprócz manicure i pedicure można wykonać też drobne zabiegi kosmetyczne i skorzystać z usług fryzjerskich. – Wyspy Manicure Express otwieramy najczęściej w galeriach handlowych. Dla salonów dobrą lokalizacją są też lokale przy głównych ulicach, gdzie jest duży ruch pieszy – mówi Marta Drzewiecka, prezes zarządu Manicure Express.

Franczyzobiorca Manicure Express może liczyć na pomoc w wyborze lokalizacji oraz w negocjacjach warunków najmu. Lokal na salon marki powinien mieć 25-60 m2 i możliwość podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej. Natomiast na ustawienie stoiska w centrum handlowych wystarczy zaledwie około 10 m2 powierzchni. Franczyzodawca zapewnia projekt lokalu i zajmuje się remontem. – Oczywiście przy aktywnej współpracy z franczyzobiorcą – zapewnia Marta Drzewiecka. Czas remontu lokalu zależy od jego stanu technicznego, zazwyczaj trwa od 7 do 30 dni. Licencjodawca pomaga również w doborze personelu oraz zapewnia szkolenia pracowników.

Opłata franczyzowa za przystąpienie do sieci wynosi od 15 do 25 tys. zł (w zależności czy franczyzobiorca będzie chciał otworzyć wyspę czy salon). Całość inwestycji franczyzodawca szacuje na mniej więcej 80 tys. w przypadku uruchamiania wyspy. Powinna się ona zwrócić po 1-2 latach. Punkty Manicure Express zaczynają być rentowne najczęściej po 1-3 miesiącach od uruchomienia.

Szukamy franczyzobiorców w całej Polsce. Nie wymagamy doświadczenia w pracy na stanowisku manicurzystki. Za to mile widziane jest doświadczenie w zarządzaniu personelem – stwierdza franczyzodawca.

Pierwszy salon marki został otwarty w 2012 roku w Galerii Łódzkiej. Obecnie sieć liczy 9 własnych punktów i 13 franczyzowych.


POPULARNE NA FORUM

Otwieramy park trampolin

Koszt inwestycji to około 1mln zł. "Na zwrot z inwestycji trzeba czekać około roku. Spodziewane przychody w tym biznesie zależą od lokalizacji, przestrzeni, liczby...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.03.2024
Franczyza fitness

Witam, Czy ktoś Państwa miał okazję zostać franczyzobiorcą Studio Figura? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tą formą biznesu , ale nie wiem czy na pewno jest to...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2021
Zamiast etatu, własny salon urody

Biznes przyjemny i opłacalny, to super pomysł! Yasumi to znana marka więc klientki chetnie chodzą do ich babinetów...wiem bo mam trzy :)

8 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Opinie o współpracy z Yasumi

Posiadam trzy gabinety Yasumi obecnie i jestem zadowolona ze współpracy. Bardzo dużo pomagaja na początku przed otwarciem a po otwarciu również jest stała opieka. Mam...

4 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2021
Gabinet kosmetyczny

Bardzo popularne są obecnie salony stylizacji paznokci. Niskie nakłady finansowe aby otworzyć Studio Paznokcia i łatwy dostęp do oferty szkoleniowej powoduje coraz...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.02.2020
Trening z maszyną

Ja bym chciała z czegoś takiego skorzystać, ale ceny niestety powalają na kolana.

19 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Zamiast etatu, własny salon urody

Jeśli tylko czuje się ktoś na siłach do rozkręcania takiego biznesu i przede wszystkim, zna się na tym to jak najbardziej.

8 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2020
Opinie o współpracy z Yasumi

Witam. Czy współpraca z yasumi się opłaca ? Zastanawiam się nad podjęciem współpracy. Proszę o odp.

4 wypowiedzi
ostatnia 02.01.2019