Wójcik Fashion w tarapatach

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
Środa
19.07.2017
Wójcik Fashion układa się z wierzycielami. Czy kłopoty finansowe spółki odbiją się na franczyzobiorcach?
 

Wiosną tego roku zarząd Wójcik Fashion zwrócił się do sądu o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego. To wynik kłopotów spółki z płynnością finansową. W sytuacji niemożności spłaty długów układ z wierzycielami pozwala na podjecie kroków restrukturyzacyjnych i uniknięcie upadłości. 6 kwietnia Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej takie postępowanie układowe otworzył. A na początku lipca odbyło się zgromadzenie wierzycieli Wójcik Fashion.
– Nasza propozycja układowa została przyjęta przez wierzycieli – informuje Piotr Beltrani, członek zarządu Wójcik Fashion. – Czekamy jeszcze na jej uprawomocnienie. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda nam się podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji.

Piotr Beltrani nie chciał zdradzić nam, ile wynoszą długi firmy oraz ilu wierzycieli jest do spłacenia. Z naszych informacji wynika, że największym z nich jest bank. Członek zarządu niechętnie informował też o zamknięciach sklepów. Na stronie spółki widnieje informacja o tym, że sieć salonów Wójcik liczy 50 placówek, w tym 16 salonów własnych i 34 franczyzowe.
– Zamknęliśmy trzy sklepy własne, dlatego, że przestały być rentowne – mówi Piotr Beltrani. – Musieliśmy zamknąć także kilka sklepów franczyzowych, ze względu na słabe wyniki sprzedażowe.

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
– Towar jest na bieżąco dostarczany do sklepów franczyzowych, rozliczenia z franczyzobiorcami także odbywają się na bieżąco – zapewnia Piotr Beltrani. – Ten kanał dystrybucji jest dla nas bardzo ważny i nie zaniedbujemy go. W najbliższym czasie będziemy proponować naszym fraczyzobiorcom nowe narzędzia i rozwiązania, które poprawią wyniki.

Wójcik Fashion powstała w 1987 roku, jako firma rodzinna. Właściciele zaczynali od małego sklepu i szwalni. W 2012 roku sklepów z logo marki było ponad 100. Do firmy należą marki Wójcik Fashion i Ceremony. Obecnie spółka nie jest już własnością rodziny Wójcików. Od ponad roku większościowym udziałowcem Wójcik Fahsion jest fundusz 21 Concordia.