Wójcik Fashion w tarapatach

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
Środa
19.07.2017
Wójcik Fashion układa się z wierzycielami. Czy kłopoty finansowe spółki odbiją się na franczyzobiorcach?
 

Wiosną tego roku zarząd Wójcik Fashion zwrócił się do sądu o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego. To wynik kłopotów spółki z płynnością finansową. W sytuacji niemożności spłaty długów układ z wierzycielami pozwala na podjecie kroków restrukturyzacyjnych i uniknięcie upadłości. 6 kwietnia Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej takie postępowanie układowe otworzył. A na początku lipca odbyło się zgromadzenie wierzycieli Wójcik Fashion.
– Nasza propozycja układowa została przyjęta przez wierzycieli – informuje Piotr Beltrani, członek zarządu Wójcik Fashion. – Czekamy jeszcze na jej uprawomocnienie. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda nam się podjąć działania zmierzające do poprawy sytuacji.

Piotr Beltrani nie chciał zdradzić nam, ile wynoszą długi firmy oraz ilu wierzycieli jest do spłacenia. Z naszych informacji wynika, że największym z nich jest bank. Członek zarządu niechętnie informował też o zamknięciach sklepów. Na stronie spółki widnieje informacja o tym, że sieć salonów Wójcik liczy 50 placówek, w tym 16 salonów własnych i 34 franczyzowe.
– Zamknęliśmy trzy sklepy własne, dlatego, że przestały być rentowne – mówi Piotr Beltrani. – Musieliśmy zamknąć także kilka sklepów franczyzowych, ze względu na słabe wyniki sprzedażowe.

Do naszej redakcji docierały informacje o tym, że franczyzobiorcy Wójcik Fahsion skarżą się, że mają kłopoty z dostawami towaru. Zarząd zaprzecza.
– Towar jest na bieżąco dostarczany do sklepów franczyzowych, rozliczenia z franczyzobiorcami także odbywają się na bieżąco – zapewnia Piotr Beltrani. – Ten kanał dystrybucji jest dla nas bardzo ważny i nie zaniedbujemy go. W najbliższym czasie będziemy proponować naszym fraczyzobiorcom nowe narzędzia i rozwiązania, które poprawią wyniki.

Wójcik Fashion powstała w 1987 roku, jako firma rodzinna. Właściciele zaczynali od małego sklepu i szwalni. W 2012 roku sklepów z logo marki było ponad 100. Do firmy należą marki Wójcik Fashion i Ceremony. Obecnie spółka nie jest już własnością rodziny Wójcików. Od ponad roku większościowym udziałowcem Wójcik Fahsion jest fundusz 21 Concordia.


POPULARNE NA FORUM

5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Witam chodzi mi o sklepy 51015 ponieważ chciałam otworzyć ten sklep u siebie w mieście i pan z którym rozmawiałam nic nie wspominał o kłopotach a dowiadywalam się we...

8 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

3 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

1 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Wszyscy piszą, że wchodzą ale zero konkretów. Można więcej szczegółowych informacji poznać. 

57 wypowiedzi
ostatnia 07.03.2018
Obrót w sklepie z odzieżą dziecięcą

możesz popytać także inne osoby które prowadzą taki sklep

5 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2018
Sklep z zabawkami - czy warto prowadzić?

to spamowanie typu "będą potrzebne Ci regały, koleżanka szukała i znalazła" ... ludzie, nie stać Was na uczciwą reklamę tylko tworzycie takie bzdurne historie? Jak dla...

26 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2017
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Jak dla mnie pisanie bajek dla najmłodszych jest najlepszą przygodą. Powinny one być śmieszne, ale pouczające. Kolorowe, ale nie wyszystko. Bardzo podobają mi się baśnie.

57 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2017