Według szacunków licencjodawcy, na uruchomienie kawiarnio-lodziarni potrzebne jest ok. 50 tys. euro (przy założeniu, że lokal jest dostosowany do potrzeb gastronomii).
Wtorek
25.07.2017
Koncept lodziarnio-kawiarni Dolce Lato oferuje różne formy współpracy. Otworzył już pierwsze franczyzowe lokale w Polsce, być może wkrótce wyjdzie za granicę.
 

W lodziarnio-kawiarniach Dolce Lato można zjeść rzemieślniczej produkcji lody, każdego dnia w 20 smakach. Oprócz tego jednak w menu są m.in. zimne desery, semi-fredo, ciasta, kawy, gofry itd. Do działającego od ubiegłego roku warszawskiego własnego lokalu marki dołączyły w tym sezonie dwa kolejne – franczyzowe. Obydwa zostały otwarte w Jarocinie, przez tego samego franczyzobiorcę.
- Obecnie dostarczamy tam nasze gotowe produkty, ale od przyszłego roku franczyzodawca chce uruchomić samodzielną produkcję. My będziemy dostarczać mu składniki. Bazą do produkcji lodów w całej naszej sieci są składniki włoskiej firmy Alvena, która jest partnerem własciciela sieci, czyli polskiej firmy Frubella – mówi Adam Baczyński, odpowiedzialny za rozwój marki Dolce Lato.

Lokale Dolce Lato można otwierać zarówno jako stacjonarne kawiarnie z miejscem do konsumpcji, jak i w formie wyspy handlowej, okienka podawczego czy nawet food trucka – wszystko zależy od chęci i możliwości franczyzobiorcy.
- Oczywiście stacjonarna kawiarnia ma tę przewagę, że może pracować przez cały rok, tak jak to jest w przypadku naszego lokalu w Warszawie – podkreśla Adam Baczyński.

Według szacunków licencjodawcy, na uruchomienie kawiarnio-lodziarni potrzebne jest ok. 50 tys. euro (przy założeniu, że lokal jest dostosowany do potrzeb gastronomii). Natomiast jeżeli franczyzobiorca chce się też samodzielnie zająć produkcją lodów, to kwota inwestycji będzie dwukrotnie wyższa. Opłata wstępna jest ustalana indywidualnie. Opłata franczyzowa wynosi 5 proc. od obrotu. Licencjodawca pomoże w wyborze lokalizacji, przygotuje projekt lokalu, będzie wspierał franczyzobiorcę podczas adaptacji i otwarcia lodziarni. Zapewni również wszystkie konieczne szkolenia.
- Jeżeli franczyzobiorca chce uruchomić produkcję, również pomożemy mu w projekcie technologicznym, doborze odpowiedniego sprzętu – dodaje Adam Baczyński.

Zdaniem franczyzodawcy atrakcyjnym i wciąż nie do końca wykorzystanym rynkiem dla lodów rzemieślniczych są mniejsze i średnie miasta, liczące od 15 do 50 tys. mieszkańców. Klientów nie zadowala tam już oferta lodów z automatu i szukają nowych smaków i nowej jakości. Ale Dolce Lato myśli też o wyjściu poza granice Polski.
- Prowadzimy rozmowy z potencjalnym partnerem z Białorusi, wkrótce będziemy podpisywać umowę wstępną. To może być nasz masterfranczyzobiorca na ten kraj – mówi Adam Baczyński.


POPULARNE NA FORUM

MEET & Fit slow Food

No właśnie poprzednie posty o Meet and Fit było wiele komentarzy jakimś cudem wszystko zniknęło natomiast komentarze o Boby Burger są do dzisiaj jak powinno być na...

6 wypowiedzi
ostatnia 02.04.2022
MEET & Fit slow Food

Łucja116 znana z poprzednich postów o MEET & FIT to osoba z kręgu franczyzodawcy

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Faktycznie nie ma co ukrywać, że w tej franczyzie Franczyzobiorca jest tylko i wyłącznie dawcą kapitału i nowym adresem na stronie www. Biznes kończy sie z długiem,...

6 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2022
MEET & Fit slow Food

Jestem zainteresowana dodatkowymi informacjami od osoby o nicku "franczyzobiorca". prosba o kontakt ze mna na lucja.elk@gmail.com Mysle ze mozemy sie wymienic ciekawymi...

6 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2022
Bobby Burger

Zabiorę głos bo mam tą nieprzyjemność znać ich pseudo Biznes Managera od otwarć M. Reczyńskiego... to oszust, który wcześniej pracował w firmie Żabka i stąd...

16 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2022
MEET & Fit slow Food

Tak prawda że tyle lokali się pozamykalo a stawiam że wręcz więcej ponieważ w Poznaniu były dwa lokale i też zniknęły ale to już ostatniego roku

6 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2022
MEET & Fit slow Food

Jeżeli będziecie próbowali otworzyć lokal sieci Meet & Fit Slow Food to bardzo mocno się zastanówcie jeszcze około dwa lata przed pandemią zamknęło się aż 15 lokali...

6 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2022
Franczyza lody wchodzić czy nie ?

Witam Myśle o otwarciu punktu mobilnego z lodami przy współpracy z firma U Lodziarzy , jak myślicie czy da się na tym zarobić ? Czy ktoś może współpracował z nimi ?

1 wypowiedzi
ostatnia 16.01.2022