Muszkieterowie otwierają
Należąca do Grupy Muszkieterów sieć Bricomarché liczy obecnie około 144 sklepy, z asortymentem ponad 30 tys. produktów dla domu i ogrodu. Najnowszy supermarket otwarto 26 lipca w Bartoszycach.
- To 10 sklep sieci Bricomarché w województwie warmińsko-mazurskim - mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów. - Klientom oferujemy zawsze przede wszystkim dogodną lokalizację, wysokiej jakości produkty do domu i ogrodu, dobre ceny oraz fachowe doradztwo.
To też kolejny sklep sieci uruchomiony w tym roku. Poprzednie otwarcia miały miejsce m.in. w Poznaniu, Kaliszu, Goleniowie.
Supermarkety generalnie powstają w miastach od 20 do 70 tys. mieszkańców. Jednak sieć coraz chętniej otwiera sklepy również w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców (tam placówki najczęściej pojawiają się w centrach handlowych). Przykładem jest uruchomienie w kwietniu sklepu w poznańskiej Galerii Pestka.
Franczyzobiorcy wybierają lokalizację spośród propozycji przedstawionych przez Grupę Muszkieterów. Firma weryfikuje potencjał lokalnego rynku i przeprowadza stosowne wyliczenia, które prognozują poziom obrotu nowego przedsiębiorstwa. Przedstawia franczyzobiorcom projekty gotowe do realizacji, które przyszli partnerzy mogą jeszcze samodzielnie zweryfikować. Wszystkie pozwolenia, związane z budową marketu i użytkowaniem obiektu, uzyskuje centrala. Po stronie franczyzobiorcy pozostaje otrzymanie zezwolenia na obrót środkami ochrony roślin i nasionami.
Budowę supermarketu w większości przypadków bierze na siebie franczyzodawca. On wybiera ekipę budowlaną, dostarcza materiały, projekt i koordynuje prace wiązane z inwestycją. Franczyzobiorcy finansują natomiast wyposażenie sklepu - oprócz podstawowych elementów, jak kasy, oświetlenie czy regały sklepowe wyposażone są w sprzęt do ekspozycji towarów z branży budowlanej, remontowej i aranżacji wnętrz. Są to np. stojaki na dywany i wykładziny, piły do cięcia płyt meblowych i blatów kuchennych.
Sklep zajmuje od 800 do 5,1 tys. m2. Dodatkowym elementem są wiaty ogrodowo-budowlane, które powiększają powierzchnię sprzedaży o ok. 700 m2. Budowa supermarketu trwa mniej więcej 6 miesięcy. Cały obiekt warty jest kilka milionów złotych. Franczyzobiorca musi natomiast posiadać minimum 400 tys. zł. wkładu własnego. W każdym sklepie pracuje ok. 25 osób. Grupa Muszkieterów zapewnia pełen zakres szkoleń dla całego personelu i franczyzobiorcy. Wiedza dotyczy m.in. zarządzania placówką, obsługi klienta, sprzedaży, księgowości, obsługi kas. Centrala kontroluje też stan zatowarowania supermarketów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.