Ziebart specjalizuje się w auto detailingu oraz ochronie i pielęgnacji samochodów. Roczna wartość tych usług wynosi w Polsce ok. 300-400 mln zł rocznie.
Czwartek
30.11.2017
Franczyzodawca Ziebart planuje otworzyć 40 salonów w Polsce w ciągu 10 lat. Wierzy, że sukces nad Wisłą umożliwi amerykańskiej marce rozwój w całej Europie.
 

Zdaniem Thomasa E. Wolfa, prezesa Ziebart International, Polska to idealny rynek na rozwój usług, które oferuje firma Ziebart. – Branża motoryzacyjna jest tu mocno rozwinięta. Polacy chętnie inwestują w samochody, a widok Audi, BMW, Lexusa, czy Mercedesa na ulicach to standard. Jest więc do kogo kierować ofertę, zwłaszcza że ochrona i pielęgnacja aut spotyka się z coraz szerszym zainteresowaniem – mówi Thomas E. Wolf. Roczna wartość usług związanych z ochroną, pielęgnacją samochodów i auto detailingiem wynosi w Polsce ok. 300-400 mln zł rocznie.

Jak twierdzi Thomas E. Wolf, Ziebart osiągnie szczyt rozwoju w Polsce w ciągu 10 lat. Według niego, w tym czasie powstanie tu ok. 40 placówek. Tak było w Korei Południowej, która według prezesa Ziebart International jest podobna do Polski – Chodzi mi o koszty pracy, wolumen samochodów itp., co ma bardzo duży wpływ na rozwój. Myślę, że w Polsce tempo rozwoju Ziebarta jest podobne, jak w Korei Południowej.

Firma rozwija w naszym kraju dwa rodzaje placówek – duże salony franczyzowe i mniejsze punkty, otwierane we współpracy z dilerami samochodowymi. – Uważam, że w Polsce w każdym mieście powyżej 300 tys. mieszkańców jest miejsce na jeden, dwa duże salony i od trzech do pięciu mniejszych punktów Ziebart Express – mówi Bartosz Liszkowski, prezes Ziebart Polska. Koszt inwestycji w duży salon Ziebarta wynosi mniej więcej 150 tys. zł. Zwrot z inwestycji następuje po ok. 1,5 roku. Mniejsze salony otwierane z dilerami samochodowymi są wsparciem w funkcjonowaniu dużych placówek..

Obecnie klientami Ziebarta w Polsce są przede wszystkim właściciele aut premium. Firma chce też przyciągnąć klientów z samochodami ze średniej półki i z autami używanymi. – Zależy nam, żeby struktura naszych przychodów odzwierciedlała stan rynku w Polsce. Oznacza to przynajmniej 50 proc. używanych samochodów z klasy średniej spośród wszystkich obsługiwanych pojazdów przez sieć Ziebart – zapowiada Bartosz Liszkowski. W przyszłym roku firma wprowadza nową usługę, która renowuje i chroni karoserię używanych samochodów. Będzie ona skierowana m.in. do miłośników modeli retro, którzy odnawiają swoje auta i właścicieli zwykłych samochodów używanych.

Ziebart zadebiutował na rynku w 1953 roku i jest jedną z pierwszych 50. firm na świecie, która zaczęła rozwój w oparciu o franczyzę. Teraz Ziebart obecny jest w 33 krajach, gdzie funkcjonuje ok. 1 tys. placówek. Firma istnieje w krajach dalekiej i bliskiej Azji, jak Korea Południowa, Filipiny, Indonezja, Arabia Saudyjska, Japonia, Turcja, a także w Ameryce Północnej – w Kanadzie i USA.


doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019