Dom finansowy ma aktywne umowy z blisko 4 tys. agentów, posiada też 70 placówek franczyzowych. W trakcie przygotowań do otwarć jest blisko 40 kolejnych lokalizacji.
Poniedziałek
05.03.2018
Domu Finansowy QS przygotowuje otwarcia 40 placówek. Czy ilość nie zaszkodzi jakości?
 

Pod szyldem Domu Finansowego QS działa 70 franczyzowych punktów pośrednictwa finansowego. Franczyzodawca zapowiada, że do końca roku ich liczba sięgnie 150, a już teraz przygotowuje otwarcia 40 placówek. Jak twierdzi, na dynamiczny rozwój sieci jest przygotowany i nie ma obaw, że liczne otwarcia negatywnie odbiją się na „jakości” partnerów.
– Na rynku pośrednictwa finansowego funkcjonujemy ponad 15 lat, nasza sieć terenowa, oraz specjaliści w centrali to fachowcy. Posiadający wiedzę i doświadczenie niezbędne do tego, aby proces przebiegał bez zakłóceń – mówi Jolanta Brudek, dyrektor sprzedaży franczyzowej Domu Finansowego QS. – Miesięcznie otwieramy mniej więcej 8-9 placówek franczyzowych. Zanim podejmiemy decyzje o otwarciu franczyzy w danej lokalizacji z danym partnerem, najpierw oceniamy potencjał lokalnego rynku i lokalizacji. Sprawdzamy także potencjał partnera, jego pomysł na biznes. Chcemy, aby partner, otwierając z nami placówkę franczyzową miał pewność, że to dobra decyzja. W ostatnich miesiącach zamknęliśmy tylko dwie placówki franczyzowe.

Franczyzodawca sieci nie obawia się też skutków ustawy antylichwiarskiej, która w dużej mierze utrudniła biznes firmom pożyczkowym. Zdaniem Jolanty Brudek współpraca z dużym partnerem gwarantuje franczyzobiorcom bezpieczeństwo prowadzenia biznesu.
– Nasz dział prawny współpracuje z Konferencją Przedsiębiorstw Finansowych (organizacja branżowa firm z rynku finansowego – przyp. red.) i jest dobrze przygotowany do zmieniającego się otoczenia. Jesteśmy dla naszych partnerów gwarantem wdrożenia wszelkich zmian i wymogów legislacyjnych. Rynek dostawców pożyczek pozabankowych dynamicznie się rozwija. Powstaje wiele nowych firm, do Polski wchodzą też duzi dostawcy zagraniczni. Pomimo prawnego ograniczania "rynku pożyczkowego" – konsumenci indywidualni i firmy potrzebują i nadal będą potrzebowali finansowania – mówi Jolanta Brudek.

Szacowana kwota inwestycji w otwarcie placówki franczyzowej mieści się w granicach ok. 5-8 tys. zł. Franczyzobiorcy nie ponoszą opłat z tytułu przystąpienia do sieci DF QS, nie odprowadzają też opłat miesięcznych.
– Partner sam decyduje jaki standard wyposażenia wybierze i ile będzie go to kosztowało. My ze swojej strony oferujemy wsparcie w procesie adaptacji lokalu na franczyzę, przygotowujemy wizualizację i przekazujemy partnerowi elementy wyposażenia – tłumaczy Jolanta Brudek.

Inwestycja we franczyzowy punkt Domu Finansowego QS powinna zwrócić się już po trzech miesiącach.
– Dzięki szerokiej palecie produktów partner ma możliwość generowania przychodów z różnych źródeł. Ich górny pułap jest praktycznie nieograniczony, a zależy od pomysłowości i zaangażowania w pracę – twierdzi Jolanta Brudek.

Partnerzy DF QS mogą sprzedawać produkty finansowe różnych marek. Ostatnio do oferty dołączyły produkty banku Raifeissen, a także takich instytucji jako Vippo, Super Grosz, Cardiff czy Axa.


POPULARNE NA FORUM

Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Szanowny Panie, jak każda franczyza na rynku Nest Bank wymaga przygotowania Placówki zgodnie z wizualizacją Banku. Powierzchnia lokalu powinna mieć około 35 m2 z...

9 wypowiedzi
ostatnia 22.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Kiedyś korzystałam z tej kancelarii: http://www.kancelariamlynska.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Ściąganie należności za niezapłacone faktury

Warto skorzystać z pomocy adwokata lub komornika.

6 wypowiedzi
ostatnia 21.01.2019
Co przed założeniem firmy?

To prawda studia nie są potrzebne, ważne żeby znać się na tym, co się robi. Ewentualnie otaczać się ludźmi, którzy mogą nam w czymś pomóc. Moja branża to pomoc ...

39 wypowiedzi
ostatnia 10.01.2019
Ranking kantorów online

Ja też mam konto i korzystam z giełdywalut - zdecydowanie najlepiej mi się sprawdza. a do tego ma zabezpieczenia jak w bankowości elektronicznej: szyfrowane łącze SSL...

29 wypowiedzi
ostatnia 01.01.2019
Co przed założeniem firmy?

Przed założeniem własnej działalności najlepiej skonsultować z dobrym prawnikiem, który pomoże załatwić wszystkie formalności, tak, żeby się później nie...

39 wypowiedzi
ostatnia 31.12.2018
Bank dla rodziny, biznes dla franczyzobiorcy

Jakie są wymagania wobec lokalu przy franczyzie Nest Banku (powierzchnia, ilość stanowisk etc)?

9 wypowiedzi
ostatnia 15.12.2018
Obawy odnośnie zmian

Pod koniec stycznia tego roku weszła w życie dyrektywa unijna PSD2. Dotyczyła ona zmian na rynku finansowym. Czy mieliście lub nadal macie jakieś obawy odnośnie tych...

1 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2018