Zapach pieniędzy
Refan to sieć perfumerii, oferujących perfumy w wielu różnych zapachach, sprzedawane na mililitry. Klienci wybierają zapach, a sprzedawca nalewa wybraną przez nich ilość do małych pojemników.
– W tej chwili współpracujemy z około 130 kontrahentami, niektórzy z nich posiadają po dwa lub trzy punkty handlowe. W tym roku otworzyliśmy pięć nowych punktów, planujemy jeszcze kolejne osiem – mówi Piotr Janczak, dyrektor handlowy firmy Lanwar Cosmetics, która jest dystrybutorem marki Refan na Polskę.
Perfumerie można otwierać w formie sklepów lub wysp handlowych. Ale perfumy Refan mogą też stanowić dodatkowy asortyment w już działających sklepach, i to nie tylko kosmetycznych, ale też z innych branż, np. odzieżowych, jubilerskich, z galanterią skórzaną czy nawet w kwiaciarnach.
– Liczba naszych punktów, które mają w sprzedaży tylko perfumy jest mniej więcej taka sama, jak punktów gdzie są one dodatkowym asortymentem – dodaje Piotr Janczak.
Koszt zatowarowania w produkty i wyposażenie wynosi od 8 do 15 tys. zł. W tej kwocie zawierają się wszystkie niezbędne materiały do sprzedaży perfum, m.in. buteleczki, pipety itd. Trzeba natomiast doliczyć do niej wydatki na urządzenie perfumerii lub zakup wyspy handlowej.
Zdaniem franczyzodawcy, już miejscowość licząca powyżej 10 tys. mieszkańców jest wystarczającym rynkiem na uruchomienie punktu z perfumami nalewanymi. Dobrą lokalizacją jest galeria handlowa, gdzie wystarczy wstawić wyspę o rozmiarach 2 na 3 m. Natomiast na otwarcie sklepu potrzeba lokalu o wielkości minimum 15 m2. W przypadku lokalizacji przyulicznej powinien mieścić się w ruchliwej części miasta. – Należy zwrócić uwagę na duży ruch pieszych, dostępność parkingu, czy możliwość umieszczenia reklamy – radzi Piotr Janczak.
Nie ma opłat za przystąpienie do sieci, ani opłat miesięcznych. Franczyzobiorca kupuje towar od centrali firmy i sprzedaje go, zarabiając na marży. Według zapewnień licencjodawcy, placówki osiągają zwrot z inwestycji między drugim a szóstym miesiącem funkcjonowania.
– Naszym franczyzobiorcom udzielamy wsparcia już od pierwszego kontaktu. Zostaje im przydzielona doświadczona osoba, regionalny opiekun klienta, który u nas w firmie pracuje minimum 5 lat i ma odpowiednie doświadczenie – zapewnia Piotr Janczak. – Pomagamy dopasować inwestycję do aktualnej sytuacji partnera, ocenić lokal i go zaaranżować lub wybrać wyspę do centrum handlowego, przygotowujemy wspólnie akcję hucznego otwarcia nowego punktu, wizualizację oraz promocję. Także indywidualne projekty reklamowe, dopasowane do lokalnych potrzeb. Po otwarciu placówki opiekun klienta jest w stałym kontakcie z franczyzobiorcą i udziela potrzebnej pomocy.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce. Obecna w 80 krajach na całym świecie marka co dwie sekundy sprzedaje flakon perfum o pojemności 30 ml.
Hiszpański marka Aromas Artesanales chce zbudować w Polsce sieć sprzedaży. Proponuje zarobek na rozlewanych perfumach.
– Działamy od 30 lat, jesteśmy w 48 krajach i co dwie sekundy sprzedajemy dwa flakony perfum o pojemności 30 ml – mówi Nicolas Pellegrini, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Adopt Parfums.
Adopt Parfums, francuska marka perfum i kosmetyków do pielęgnacji ciała i twarzy z ponad 30-letnią tradycją, rozpoczyna rozwój swoich sklepów w Polsce.
– Wielu klientów musi ograniczać wydatki i rezygnować z drogich, oryginalnych perfum. Dzięki temu zyskują marki takie, jak nasza – mówi Anna Doliwa-Wiśniewska, franchise manager Sorvella.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Gastronomia, bankowość, usługi? Sprawdzamy, jakie branże i koncepty franczyzowe dobrze radzą sobie na rynku i jaki pomysł na biznes najprawdopodobniej sprawdzi się w 2024 roku.
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Paweł Marynowski z ZapieCKanek startuje z franczyzą. Czym zapiekanki jego marki wyróżniają się od konkurencji?
Dwa gabinety pod szyldem Yasumi to za mało dla Aleksandry Michalskiej. Jakie ma plany na rozwój?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
POPULARNE NA FORUM
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?
Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?
W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.
Perfumy na mililitry
Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...
Polacy lubią prezenty
Każdy lubi prezenty ;)
Paznokcie w natarciu
jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...
Inwestycja w srebro - czy warto?
Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....
Inwestycja w srebro - czy warto?
Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...