Stoisko albo sklep / Franczyzobiorcy zgłaszają się do właścicieli marki z własną propozycją na lokalizację sklepu bądź korzystają z ich pomocy i wspólnie szukają odpowiedniego miejsca. Perfumerie działają w dwóch formatach, jako sklepy lub wyspy handlowe.
Środa
23.05.2018
Eyfel Perfum we franczyzie rozwija się od niedawna, a mimo to ma już pierwszych franczyzobiorców. Stoisko z perfumami można otworzyć za 40 tys. zł.
 

W 2016 roku w Warszawie ruszył pierwszy sklep Eyfel Perfum. Właściciele sieci pomysł na biznes przywiózł z wakacji z Turcji, gdzie jego uwagę przykuł punkt z perfumami i odświeżaczami powietrza. Zamienił parę słów z właścicielem sieci, po czym złożył mu propozycję uruchomienia sieci dystrybucji produktów w Polce. Pomysł trafił na podatny grunt. Od momentu uruchomienia pierwszego sklepu, sieć rozrosła się do kilkunastu punktów w województwie mazowieckim i łódzkim. Cztery z nich prowadzą franczyzobiorcy. 

Strzał do wspólnej bramki

Weszliśmy we franczyzę w sierpniu 2017 roku. Pierwsze rozmowy na ten temat prowadziliśmy z naszymi klientami, którzy zainteresowali się możliwością otwarcia sklepu pod szyldem Eyfel Perfum. Wszystkie lokale franczyzowe są zlokalizowane w pobliżu Warszawy, w miejscach zamieszkania poszczególnych właścicieli – tłumaczy Ilona Olas-Yigit z Eyfel Perfum. Pomysłodawcy podkreślają, że doświadczenie biznesowe partnera nie gra tu decydującej roli. Liczą się chęci i gotowość do nauki. Na wstępie zapewniają franczyzobiorcom dostęp do szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i produktowych. Na półkach butików, oprócz perfum, można znaleźć także odświeżacze powietrza. Wszystkie w niskich, konkurencyjnych cenach. – Nasze produkty są dosyć tanie. Żeby osiągać satysfakcjonujące obroty, musimy sprzedawać dużo opakowań miesięcznie. Z tego względu umieszczamy sklepy tylko w galeriach handlowych i przy głównych ulicach miast, tam, gdzie jest spory ruch – mówi Ilona Olas-Yigit.

Franczyzobiorcy zgłaszają się do właścicieli z własną propozycją na lokalizację sklepu bądź korzystają z ich pomocy i wspólnie szukają odpowiedniego miejsca. Perfumerie działają w dwóch formatach, jako sklepy lub wyspy handlowe. Franczyzodawcy dzielą się z partnerami projektami punktów sprzedaży i aktywnie uczestniczą w procesie urządzania wnętrz. W nowo otwartym sklepie nierzadko pracuje kilku pracowników. W galerii handlowej, ze względu na większy ruch klientów, pomoc jednej bądź dwóch osób za ladą jest niezbędna. Każdy partner może posiłkować się także wsparciem ze strony pomysłodawców. Mimo że to biorca patentu na biznes bierze na siebie obowiązek prowadzenia sklepu, franczyzodawca sprawuje stałą kontrolę nad punktem franczyzowym. – Staramy się sprawdzać, jak funkcjonuje sklep, czy wszystko przebiega zgodnie z ustaleniami. Dlatego raz lub dwa razy na tydzień odwiedzamy franczyzobiorcę bądź wysyłamy do butiku jednego z naszych pracowników – opisuje Ilona Olas-Yigit.

Partner na starcie

Potencjalny franczyzobiorca marki musi posiadać 40 tys. zł na inwestycję. Za tę kwotę zrobi pierwsze zatowarowanie oraz umebluje lokal bądź wyspę handlową. Aby dołączyć do sieci, nie trzeba płacić wstępnej opłaty na rzecz franczyzodawcy i dzielić się procentem od sprzedaży. Zysk idzie prosto do kieszeni partnera. – W najlepszych miesiącach można zarobić nawet 10 tys. zł., a najsłabszych – 6 tys. zł. Zwrot z inwestycji następuje się po 4-5 miesiącach – tłumaczy Ilona Olas-Yigit. Pomysłodawcy sieci Eyfel Perfum zaopatrują właścicieli franczyzowych w towar. Prowadzą także działania marketingowe, głównie na portalach społecznościowych i stronie internetowej firmy, oraz promują otwarcia nowych lokali. W rękach franczyzobiorców pozostaje reklama w lokalnych mediach. Możliwe, że już niedługo sklepy z perfumami i odświeżaczami powietrza powstaną również w innych województwach. Do drzwi pomysłodawców pukają zainteresowani z Gliwic i Gniezna.


Nowe regiony na celowniku / Prawdopodobnie już niedługo sklepy z perfumami i odświeżaczami powietrza powstaną również w innych województwach. Do drzwi pomysłodawców pukają zainteresowani z Gliwic i Gniezna.

PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

Interes w prezencie /13.08.2019

Codziennie są urodziny, przyjęcia i okazje do świętowania! Czy widziałeś kiedyś przyjęcie bez kartek z życzeniami, świec, balonów, zaproszeń, itd.? My to wszystko mamy!

Jakość wygrywa z ceną /18.08.2019

– Klientki zwracają coraz większą uwagę na jakość kosmetyków, a rzadziej kierują się ceną – mówi Anna Gocałek, dyrektor handlowy marki Organique.

Skąd wziąć pieniądze na biznes? /01.08.2019

Co robić, gdy własne oszczędności nie wystarczą na uruchomienie firmy? W nowym FRANCHISING radzimy, gdzie szukać dofinansowania i franczyzodawcy, który dołoży się do biznesu.

Firma na wyspach /11.07.2019

Agata Jabczyńska długo zastanawiała się, w jaki biznes zainwestować swoje oszczędności. W końcu jej wybór padł na NeoNail.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Na XTB macie możliwość inwestowania w surowce – ja działam ze złotem, srebrem i ropą. Po prostu w tych tematach mam doświadczenie. A czy warto w to inwestować?...

33 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Moim zdaniem dobry pomysł, choć oczywiście musisz zrobić rozeznanie, czy w tamtym mieście nie ma podobnego sklepu z podobnym asortymentem i jak duże jest to miasto....

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

GR ma produkty dobrej jakości, jak na ceny niektórych z nich (bardzo tanie). Można niedużym nakładem sobie skompletować dość pokaźną kosmetyczkę czy półki w...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Powiedziała YES

Fajna marka, ma i bardziej klasyczną, i bardziej nowoczesną biżuterię :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Golden Rose - dystrybutor kosmetyków

Golden Rose? Moja żona używa kosmetyków tej firmy. Ma całą kolekcje lakierów od nich

12 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Polacy lubią prezenty

Ja też tak mówię, ale w głębi duszy już się zastanawiam, co dostanę :D

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018