Akcesoria do telefonu / W ofercie sklepów Fonny Funny są ozdoby, etui, nakładki czy folie i szkła ochronne na telefon.
Środa
22.08.2018
Franczyzodawca Fonny Funny rozwija swój biznes od roku i ma już kilkunastu franczyzobiorców. Na inwestycję trzeba mieć 25 tys. zł. Po jakim czasie się zwraca?
 

Fonny Funny to specjalistyczne stoiska handlowe dla posiadaczy telefonów komórkowych. W ofercie sklepów są ozdoby, etui, nakładki czy folie i szkła ochronne na telefon. Biznes rozwija się od roku. Do sieci przyłączyło się kilkunastu partnerów, m.in.: we Wrocławiu, Warszawie, Nowym Sączu czy Gorzowie. – Otwieramy punkty franczyzowe w postaci wysp handlowych w całej Polsce. Na razie duże zainteresowanie wyrażają partnerzy z Dolnego Śląska, ale nie zamykamy się na żadne lokalizacje – mówi Piotr Andrzejewski z Fonny Funny.

Pomysłodawcy stawiają na handel impulsywny – klient przechodzi obok stoisk i dokonuje spontanicznych zakupów. Dlatego wszystkie punkty franczyzowe Fonny Funny są zlokalizowane w centrach handlowych. Większość z nich ma postać wyspy handlowej. Nietypową aranżacja jest w Pasażu Grunwaldzkim, licencjodawcy zagospodarowali miejsce na sklep wokół filara. Piotr Andrzejewski podkreśla, że motorem napędowym biznesu jest przejrzysta prezentacja produktów. – Nasza ekspozycja ma formę piramidy i jest zwrócona frontem do klienta. To autorski pomysł, który dobrze się sprawdza – opisuje franczyzodawca.

Właściciele opracowują projekt wystroju wyspy i wyposażają ją w meble, oddane w dzierżawę licencjobiorcy. Zdejmują z barków partnera obowiązek poszukiwania lokalizacji sklepu franczyzowego. Sami znajdują odpowiednie miejsce i czekają na akceptację franczyzobiorcy. W ramach umowy wstępnej, franczyzobiorca dostaje dokładne rady, jakie produkty powinien zamówić do sklepu. Korzysta również z preferencyjnych warunków zaopatrzenia w hurtowniach. 

Licencjobiorcy nie muszą mieć doświadczenia w branży GSM. Powinni mieć za to żyłkę do biznesu i być otwarci na nowe przedsięwzięcia.

Jacek Wierzbicki, franczyzobiorca z Wrocławia od jakiegoś czasu prowadził dwa własne punkty z pełnym asortymentem GSM. W kwietniu tego roku otworzył sklep Fonny Funny w galerii Wroclavia. – Miałem już doświadczenie w sprzedaży podobnych produktów. Wiedziałem, że kolejny biznes będzie wymagał ode mnie dodatkowego nakładu pracy, ale z pomocą franczyzodawców i pracowników udało się rozkręcić punkt – opowiada licencjobiorca. Partner z Wrocławia sam stanął za ladą sklepu. Podkreśla, że jako właściciel najlepiej orientuje się w asortymencie i dzięki temu generuje wysokie obroty. Franczyzodawcy rekomendują, żeby każdy partner zatrudnił na start jedną lub dwie osoby do współpracy.

Procent od sukcesu

Franczyzobiorca, który rozpoczyna biznes we franczyzie Fonny Funny, musi zainwestować około 25-30 tys. zł. Dokładna kwota zależy od konkretnej lokalizacji. W poczet inwestycji na wstępie wchodzi kaucja dla centrum handlowego, czynsz, zakup towaru, komputera i kasy fiskalnej. Franczyzodawcy nie pobierają opłaty wstępnej. Ustalają natomiast miesięczną opłatę franczyzową, niezależną od obrotów. Wysokość kwoty negocjują indywidualnie z każdym partnerem. – Jeśli sklep jest większy i znajduje się w bardziej prestiżowej lokalizacji, opłata franczyzowa jest odpowiednio wyższa – mówi Piotr Andrzejewski. Przystępując do współpracy, licencjobiorca generuje marże na poziomie 75 proc.. Zwrot z inwestycji następuje zazwyczaj po 6 do 9 miesięcach od otwarcia sklepu.

Fonny Funny reklamuje się dwutorowo: w centrach handlowych i za pomocą środków online. Franczyzodawca dostarcza licencjobiorcom materiałów reklamowych i organizują wydarzenie na otwarcie nowego sklepu. Dodatkowo bierze udział w akcjach podejmowanych przez centra handlowe.Jednocześnie zachęca partnerów do indywidualnej promocji sklepu online. – Prowadzę fanpage sklepu i stawiam na reklamę w galerii handlowej. Między innymi udzielam klientom okazjonalnych rabatów na zakupy – mówi Jacek Wierzbicki. Franczyzobiorca nie wyklucza otwarcia kolejnego stoiska. Miejsce ponownie wybierze właściciel sieci. – Sklep Fonny Funny to prosty biznes, ponieważ asortyment nie jest tak bogaty jak w pełnych lokalach GSM. Wybieramy lokalizację w tych centrach handlowych, gdzie mamy szansę osiągnąć rentowność. W końcu konkurencja nie śpi – podkreśla Jacek Wierzbicki.  


Oryginalna ekspozycja / Franczyzodawca twierdzi, że ekspozycja produktów w formie piramidy zwróconej frontem do klienta to autorski pomysł firmy.

POPULARNE NA FORUM

Telefon z wyspy

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! Visit games.lol for free pc games

2 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Ekrany projekcyjne

Cześć chce kupić sobie ekrany projekcyjne do firmy, i szukam czegoś co będzie fajnie kompatybilne z wyświetlaniem treści na podzielonym ekranie projekcyjnym czy są...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.11.2018
Oprogramowanie - które wybrać?

Cześć, Potrzebuje znaleźć oprogramowanie małopolska, które dobrze zoptymalizuje prace w mojej firmie rachunkowej. Zauważyłem, że jest bardzo dużo takiego...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.11.2018
Sferis powiększa sieć

Your writing leaves me a lot of experience and a deep impression, I hope you will have more and better articles in the near future to share with readers. color switch

9 wypowiedzi
ostatnia 12.11.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

It's a great site. Everything is very interesting. I follow with pleasure. Thank you. unblock games

8 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results. Five Nights At Freddy's

13 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

9 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018