W numerze listopadowym "FRANCHISING" opisujemy niszowe biznesy z perspektywami na szybki zarobek. Maciej Orłoś zdradza w wywiadzie, jak zarabia na YouTubie.
 

W listopadowym wydaniu 11/2019 (178)

RAPORT SPECJALNY

Pierwsi zarobią najwięcej
Moda w biznesie też ma znaczenie. I wcale nie chodzi tu o branżę odzieżową. Jakie branże są dzisiaj w modzie? I czy warto w nie zainwestować?

SUPERTEMAT

Ostra gra
Na rynku franczyzy tak konkurencyjne są tylko dwie branże – telekomunikacyjna i motoryzacyjna. Szansę na zwycięskie wyjście z pojedynku zwiększa wsparcie franczyzodawcy. Z kim warto podjąć współpracę?

Telefony na licencji
Sprzedaż usług telekomunikacyjnych, akcesoriów GSM czy sklep komputerowy? Decydując się na któryś z tych biznesów, warto skorzystać ze sprawdzonych franczyz.

Franczyza dla miłośników motoryzacji
Wypożyczalnia aut, skuterów, elektrycznych hulajnów albo sklep z częściami motoryzacyjnymi  takie biznesowe możliwości stoją przed potencjalnymi biorca licencji.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Franczyza, która relaksuje
Piotr Buchalski pomysł na biznes znalazł na Bali. Dziś chce rozwijać w Polsce sieć salonów masażu oraz biowitalnych spa pod szyldem Orient Massage.

Zakodowane zyski
Kids Code Fun uczy dzieci podstaw programowania komputerowego. Czy to opłacalny biznes?

Otwieramy wrotkarnię
Wrotkarni jest w Polsce niewiele, choć cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Nisza jest do zagospodarowania głównie w mniejszych miastach.

Prowizja z odszkodowania​
Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które pomagają uzyskać odszkodowania pasażerom linii lotniczych za opóźnione albo odwołane loty. Ile zarabiają?

Piekarnie: chleb znów powszedni
Piekarnie rzemieślnicze przeżywają dziś renesans, zarówno pod względem otwarć,
 jak i popytu na zdrowe pieczywo. Kto w tej branży ma szansę zarobić najwięcej?

Pizzera z mocnym napędem
Franczyzodawca sieci pizzerii Stopiątka twierdzi, że jedna restauracja generuje nawet 200 tys. zł obrotów miesięcznie. Na jakie zyski może liczyć franczyzobiorca?

Pieniądze pod kapeluszem
O ile popyt na boczniaki i shiitake rośnie, a producentów wciąż jest niewielu, to na rynku pieczarek coraz trudniej przetrwać.

E-FIRMA

Ekologicznie i opłacalnie
Problem z transportem mebli stał się bodźcem do stworzenia Clicktrans.pl – internetowej giełdy transportowej, łączącej przewoźników z osobami i firmami, które poszukują transportu dla przedmiotów wielkogabarytowych.

WŁASNY BIZNES

Potrafię rozmawiać z ludźmi
Młodzież nie ma monopolu na YouTuba – mówi Maciej Orłoś, dziennikarz, szkoleniowiec, wieloletni prowadzący program „Teleexpress”, który od roku ma własny autorski kanał na YouTubie.

SONDA

Płacić czy nie?
Opłata licencyjna gwarantuje pomoc przedsiębiorcom w otwarciu działalności. Ale nie wszyscy franczyzodawcy ją pobierają. Lepiej zapłacić za licencję czy wejść w biznes, który nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych?

MÓJ FRANCHISING

Stawiam na kurczaka
Szymon Myrlak wszedł w zupełnie nieznaną sobie branże i zainwestował we franczyzę Chilli Milli. Efekt przekroczył jego oczekiwania.

OD ZERA DO MILIONERA

Amerykański król diamentów
Lata 30. XIX wieku były w Nowym Jorku świetną okazją, aby z odrobiną kapitału i dużymi pokładami wyobraźni, rozkręcić biznes. Charles Lewis Tiffany doskonale wykorzystał ten czas. Stworzył markę, która do dziś cieszy się wielkim uznaniem.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

346 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Sekrety sprzedaży
Właściciele stacjonarnych sklepów muszą zmienić swoje podejście do klienta, jeśli chcą nadal zarabiać. Konsumenci oczekują synergii pomiędzy wieloma kanałami sprzedaży. Jak ją osiągnąć?

ABC FRANCZYZY

Wiedza, dzięki której oszczędzasz
Szkolenia to jeden z ważniejszych aspektów pakietu franczyzowego. Początkujący licencjobiorca
powinien nauczyć się na nich prowadzenia biznesu.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską: ok. 1-3 dni roboczych. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski przez Pocztę Polską: ok 7-14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed wysłaniem.

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka)
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni)

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.