Czy we franczyzie można liczyć na szybki zwrot z inwestycji? W majowym numerze miesięcznika "FRANCHISING" opisujemy biznesy, które pozwolą najszybciej zarobić.
 

W majowym wydaniu 5/2019 (171)

RAPORT SPECJALNY

Jak szybko zarobić? 
Zbudowanie biznesu wymaga czasu i inwestycji. Ale niejeden przedsiębiorca chciałby się natychmiast wzbogacić. Czy we franczyzie można liczyć na szybki zwrot zainwestowanego kapitału?

SUPERTEMAT

Kup sobie bank na licencji
Franczyzodawcy największych placówek bankowych mimo zmian na rynku nie narzekają na brak zainteresowania. Czym przyciągają swoich partnerów? W artykule opisane są warunki współpracy z: Alior Bank, Eurobank, Getin Bank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander, Banking Retail, Biuro Rachunkowe Tax Care, CUK Ubezpieczenia, DG-Inwest, Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, Expander, Tax Safe.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zyski z marihuany
Właścicielka Medicana chce otwierać franczyzowe przychodnie, zajmujące się leczeniem marihuaną. Kto może prowadzić taki biznes?

Knajpa bez mięsa
Falla podpowiada franczyzobiorcom, jak otworzyć i zarabiać na restauracji
z kuchnią roślinną.

Biznes z orientalnymi masażystkami z Bali
Franczyzodawca Orient Massage twierdzi, że inwestycja w salon marki może zwrócić się już po pół roku.

Zarabiają na odpadach
Firmy zajmujące się wywozem śmieci nie mają łatwo po wprowadzeniu regulacji dotyczącej gospodarowaniem odpadami. Ale są takie, które znalazły sprytny sposób na przetrwanie trudniejszego okresu.

Kozi róg obfitości
Dla hodowli kóz nastały dobre czasy. Klienci chętnie sięgają po zdrowe kozie mleko i jego przetwory. A polską kozinę pokochała Europa Zachodnia, uznając ją za rarytas.

E-FIRMA

Agencja Reklamowa za małe pieniądze
Franczyzodawca Xeromatic zaczynał od drukowania ulotek w garażu ojca. Biznes rozwinął na taką skalę, że dziś swoim pomysłem na zarabianie dzieli się z innymi.

WŁASNY BIZNES

Własna restauracja okraszona telewizyjnym show
Na początku do mojej restauracji przychodzili ludzie głównie z ciekawości, sprawdzić, czy wybrany przez jurorów pierwszy polski MasterChef rzeczywiście potrafi gotować – wspomina Barbara Ritz, zwyciężczyni pierwszej edycji programu MasterChef.

MÓJ FRANCHISING

Biznes na małym rynku
– Sklep w sklepie i zaufany przedsiębiorca to recepta na biznes w małych miejscowościach – mówi Mariusz Dworakowski, franczyzobiorca i4 mobile, działający pod marką Play w podwarszawskim Łochowie.

Postawiłem na rozpoznawalną markę
– Gdy otwierałem sklep Żabka, miałem pewność, że klienci znają markę, wiedzą, czego się spodziewać. Wsparcie dużej sieci daje poczucie bezpieczeństwa, szczególnie jeśli placówka działa poza centrum miasta, jak w moim przypadku – mówi Rafał Kowal, franczyzobiorca Żabki.

OD ZERA DO MILIONERA

Imperium zbudowane na kremie od mamy
Młoda Żydówka w trosce o skórę rozpoczęła produkcję własnego kremu. Okazał się hitem na skalę światową, a dzięki niemu Helena Rubinstein stała się jedną z najbogatszych kobiet.

STEKI MENEDŻERA

Modelka podbija świat herbatą
Pomysłodawczyni Soti Natural zaparzyła zieloną herbatę tak, żeby zachowała jak najwięcej zdrowotnych właściwości. I zapakowała w plastikowe butelki. Pomysł spodobał się konsumentom.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

344 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Firma na dobrej pozycji
Firmową stronę internetową można wypozycjonować w Google za darmo i samemu. Ale wymaga to czasu i znajomości podstawowych zasad. Przedstawiamy kilka z nich.

ABC FRANCZYZY

Sprowadź biznes z zagranicy   
Zagraniczne marki chętnie wchodzą na polski rynek, korzystając przy tym z pomocy masterfranczyzobiorców. Jak z sukcesem rozwinąć koncept, który na świecie już się sprawdził, ale nad Wisłą dopiero raczkuje?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748