Czy we franczyzie można liczyć na szybki zwrot z inwestycji? W majowym numerze miesięcznika "FRANCHISING" opisujemy biznesy, które pozwolą najszybciej zarobić.
 

W majowym wydaniu 5/2019 (171)

RAPORT SPECJALNY

Jak szybko zarobić? 
Zbudowanie biznesu wymaga czasu i inwestycji. Ale niejeden przedsiębiorca chciałby się natychmiast wzbogacić. Czy we franczyzie można liczyć na szybki zwrot zainwestowanego kapitału?

SUPERTEMAT

Kup sobie bank na licencji
Franczyzodawcy największych placówek bankowych mimo zmian na rynku nie narzekają na brak zainteresowania. Czym przyciągają swoich partnerów? W artykule opisane są warunki współpracy z: Alior Bank, Eurobank, Getin Bank, Nest Bank, PKO Bank Polski, Santander, Banking Retail, Biuro Rachunkowe Tax Care, CUK Ubezpieczenia, DG-Inwest, Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, Expander, Tax Safe.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Zyski z marihuany
Właścicielka Medicana chce otwierać franczyzowe przychodnie, zajmujące się leczeniem marihuaną. Kto może prowadzić taki biznes?

Knajpa bez mięsa
Falla podpowiada franczyzobiorcom, jak otworzyć i zarabiać na restauracji
z kuchnią roślinną.

Biznes z orientalnymi masażystkami z Bali
Franczyzodawca Orient Massage twierdzi, że inwestycja w salon marki może zwrócić się już po pół roku.

Zarabiają na odpadach
Firmy zajmujące się wywozem śmieci nie mają łatwo po wprowadzeniu regulacji dotyczącej gospodarowaniem odpadami. Ale są takie, które znalazły sprytny sposób na przetrwanie trudniejszego okresu.

Kozi róg obfitości
Dla hodowli kóz nastały dobre czasy. Klienci chętnie sięgają po zdrowe kozie mleko i jego przetwory. A polską kozinę pokochała Europa Zachodnia, uznając ją za rarytas.

E-FIRMA

Agencja Reklamowa za małe pieniądze
Franczyzodawca Xeromatic zaczynał od drukowania ulotek w garażu ojca. Biznes rozwinął na taką skalę, że dziś swoim pomysłem na zarabianie dzieli się z innymi.

WŁASNY BIZNES

Własna restauracja okraszona telewizyjnym show
Na początku do mojej restauracji przychodzili ludzie głównie z ciekawości, sprawdzić, czy wybrany przez jurorów pierwszy polski MasterChef rzeczywiście potrafi gotować – wspomina Barbara Ritz, zwyciężczyni pierwszej edycji programu MasterChef.

MÓJ FRANCHISING

Biznes na małym rynku
– Sklep w sklepie i zaufany przedsiębiorca to recepta na biznes w małych miejscowościach – mówi Mariusz Dworakowski, franczyzobiorca i4 mobile, działający pod marką Play w podwarszawskim Łochowie.

Postawiłem na rozpoznawalną markę
– Gdy otwierałem sklep Żabka, miałem pewność, że klienci znają markę, wiedzą, czego się spodziewać. Wsparcie dużej sieci daje poczucie bezpieczeństwa, szczególnie jeśli placówka działa poza centrum miasta, jak w moim przypadku – mówi Rafał Kowal, franczyzobiorca Żabki.

OD ZERA DO MILIONERA

Imperium zbudowane na kremie od mamy
Młoda Żydówka w trosce o skórę rozpoczęła produkcję własnego kremu. Okazał się hitem na skalę światową, a dzięki niemu Helena Rubinstein stała się jedną z najbogatszych kobiet.

STEKI MENEDŻERA

Modelka podbija świat herbatą
Pomysłodawczyni Soti Natural zaparzyła zieloną herbatę tak, żeby zachowała jak najwięcej zdrowotnych właściwości. I zapakowała w plastikowe butelki. Pomysł spodobał się konsumentom.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

344 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Firma na dobrej pozycji
Firmową stronę internetową można wypozycjonować w Google za darmo i samemu. Ale wymaga to czasu i znajomości podstawowych zasad. Przedstawiamy kilka z nich.

ABC FRANCZYZY

Sprowadź biznes z zagranicy   
Zagraniczne marki chętnie wchodzą na polski rynek, korzystając przy tym z pomocy masterfranczyzobiorców. Jak z sukcesem rozwinąć koncept, który na świecie już się sprawdził, ale nad Wisłą dopiero raczkuje?

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, a także w sklepie Publio.pl.


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską: ok. 1-3 dni roboczych. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski przez Pocztę Polską: ok 7-14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Wszystkie zamówienia muszą być opłacone przed wysłaniem.

Lista dostępnych form płatności:

  • karty płatnicze: Google-Pay, Visa, MasterCard, American Express, maestro;
  • przez system bankowości internetowej: mBank, iPKO, ING, Bank Pekao S.A., Santander, Millenium, Alior, Credit Agricole, Inteligo, T-mobile, City-Handlowy,  BOŚ, Bank Nowy BFG, Toyota, Bank Spółdzielczy we Wschowie, Bank Pocztowy, Plus Bank, PayPall, Kasa Stefczyka)
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni)

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, pozostałe artykuły mogą być zwracane w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres ksiegarnia@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.