Miejsce na biznes / Wymagana wielkość powierzchni roboczej w mniejszej placówce Ziebarta to co najmniej 40-50 m kw. oraz 20 m kw. recepcji. Miesięczny obrót może wynieść minimum 16 tys. zł netto, natomiast zysk ok. 7 tys. zł netto.
Niedziela
30.09.2018
Ziebart, amerykańska firma wyspecjalizowana w auto detailingu, przygotowuje się do otwarcia kolejnych trzech placówek.
 

W listopadzie ruszy salon w Krakowie, do końca roku w Warszawie, a na początku 2019 r. w Gdańsku. Ziebart prowadzi też rozmowy w Łodzi, Opolu i Gdyni. – Zaczynamy rozwój od mniejszych punktów, ale z czasem partnerzy mogą zwiększyć zakres działalności. Takie rozwiązanie nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych i ułatwia start w biznesie. Wystarczy 60 tys. zł, by móc działać pod marką Ziebart i świadczyć profesjonalne usługi z zakresu auto detailingu. W ramach tej kwoty, 10 tys. zł to opłata licencyjna, a 50 tys. zł trzeba przeznaczyć na kupno chemii oraz narzędzi niezbędnych do świadczenia usług. Ze względu na wydajność produktów, zakupy starczają na rok – mówi Mateusz Drab, menedżer ds. rozwoju Ziebart Poland.

Salon w Warszawie to największa z realizowanych w najbliższym czasie inwestycji. Będzie miał kilka stanowisk roboczych oraz kompletny pakiet usług związanych z auto detailingiem i pielęgnacją aut (bardzo pedantyczne czyszczenie tapicerki i powierzchni lakierowanych, ich ochrona, kolorowe foliowanie itd.). – Kraków i planowany Gdańsk to placówki mniejsze, ale z perspektywą rozwoju. W pierwszym przypadku właściciel punktu będzie jednocześnie jej pracownikiem, co na początku działalności jest dobrym i oszczędnym rozwiązaniem. W przyszłości jednak zamierza rozszerzyć działalność, powiększyć obecną placówkę oraz otworzyć nowe – mówi Mateusz Drab.

Jednostanowiskowy punkt sprawdzi się na obszarze zamieszkałym przez 100 tys. mieszkańców. Za wyłączność na tej wielkości terenie, trzeba zapłacić opłatę licencyjną w wysokości 10 tys. zł. – Jeśli ktoś chciałby wyłączność w miejscowości zamieszkałej przez 500 tys. ludzi, wówczas koszt licencji wynosi 50 tys. zł. Ma wtedy jednak pewność, że nikt inny w jego mieście nie poprowadzi Ziebarta – mówi Mateusz Drab.

Wymagana wielkość powierzchni roboczej w mniejszej placówce to co najmniej 40-50 m2 oraz 20 m2 recepcji. Miesięczny obrót może wynieść minimum 16 tys. zł netto, natomiast zysk ok. 7 tys. zł netto. Im więcej stanowisk, tym większe zarobki, które przy dwóch stanowiskach mogą dojść do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ziebart otwiera również własne salony. Pierwszy funkcjonuje od 2013 roku w Poznaniu, natomiast drugi od sierpnia tego roku w Bydgoszczy, gdzie firma dotychczas oferowała usługi w salonach dilerskich Audi, Jaguara, Land Rovera, BMW i Skody. Ziebart koncentruje się jednak na rozwoju placówek franczyzowych. W przyszłym roku firma zamierza otworzyć pięć placówek.


Cena za wyłączność / Jednostanowiskowy punkt sprawdzi się na obszarze zamieszkałym przez 100 tys. mieszkańców. Za wyłączność na tej wielkości terenie, trzeba zapłacić opłatę licencyjną w wysokości 10 tys. zł.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Sklep motoryzacyjny

Dodam jeszcze ze mam wlasny lokal i wsp.ze wszystkimi mozliwymi dostawcami i od roku ledwo co zarabiam na koszta.

6 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2018
Sklep motoryzacyjny

Moze napisze na wlasnej osobie prowadze sklep w warszawie od roku nie mam franczyzy i mam sklep dobrze zaopatrzony i z wlasnego doswiadczenia odradzam ten biznes wielkie...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

No tak wybór większy ale trzeba uważać i być ostrożnym żeby trafić na dobrą firmę. My sporo się naszukaliśmy żeby znaleźć Ol-car z którym aktualnie...

9 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2018
Chcę założyć stację paliw

Jeżeli chcecie założyć stację paliw to przygotujcie się na naprawde duże wydatki, dodatkowo działając bez wsparcia dużego koncernu paliwowego będzie trudno...

16 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Sklep motoryzacyjny

Pomysł jest dobry, kwestia jak go zrealizujesz, nawet prowadząc sprzedaż wysyłkową można dobrze wyjść na tym. 20 tyś mieszkańców jest wystarczające aby coś...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Lucart ma ponoć najtańsze ceny w polsce i dają wsparcie marketingowe. Więc to przemawia za francyzą z tą firmą właśnie. Czekam na więcej opinii.

6 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Sklep motoryzacyjny

Zorientuj się najpierw w cenach tamtego sklepu i zorientuj się jak wyglądają ceny w firmie Lucart. Z tego co się orientuję sklepy działające na zasadzie francyzy mają...

6 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Stacje Paliw

A nie lepiej otworzyć myjnie samochodową z dobrej jakości środkami czyszczącymi. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Takie rzeczy z biegiem czasu się zwrócą ;)

7 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018