Miejsce na biznes / Wymagana wielkość powierzchni roboczej w mniejszej placówce Ziebarta to co najmniej 40-50 m kw. oraz 20 m kw. recepcji. Miesięczny obrót może wynieść minimum 16 tys. zł netto, natomiast zysk ok. 7 tys. zł netto.
Niedziela
30.09.2018
Ziebart, amerykańska firma wyspecjalizowana w auto detailingu, przygotowuje się do otwarcia kolejnych trzech placówek.
 

W listopadzie ruszy salon w Krakowie, do końca roku w Warszawie, a na początku 2019 r. w Gdańsku. Ziebart prowadzi też rozmowy w Łodzi, Opolu i Gdyni. – Zaczynamy rozwój od mniejszych punktów, ale z czasem partnerzy mogą zwiększyć zakres działalności. Takie rozwiązanie nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych i ułatwia start w biznesie. Wystarczy 60 tys. zł, by móc działać pod marką Ziebart i świadczyć profesjonalne usługi z zakresu auto detailingu. W ramach tej kwoty, 10 tys. zł to opłata licencyjna, a 50 tys. zł trzeba przeznaczyć na kupno chemii oraz narzędzi niezbędnych do świadczenia usług. Ze względu na wydajność produktów, zakupy starczają na rok – mówi Mateusz Drab, menedżer ds. rozwoju Ziebart Poland.

Salon w Warszawie to największa z realizowanych w najbliższym czasie inwestycji. Będzie miał kilka stanowisk roboczych oraz kompletny pakiet usług związanych z auto detailingiem i pielęgnacją aut (bardzo pedantyczne czyszczenie tapicerki i powierzchni lakierowanych, ich ochrona, kolorowe foliowanie itd.). – Kraków i planowany Gdańsk to placówki mniejsze, ale z perspektywą rozwoju. W pierwszym przypadku właściciel punktu będzie jednocześnie jej pracownikiem, co na początku działalności jest dobrym i oszczędnym rozwiązaniem. W przyszłości jednak zamierza rozszerzyć działalność, powiększyć obecną placówkę oraz otworzyć nowe – mówi Mateusz Drab.

Jednostanowiskowy punkt sprawdzi się na obszarze zamieszkałym przez 100 tys. mieszkańców. Za wyłączność na tej wielkości terenie, trzeba zapłacić opłatę licencyjną w wysokości 10 tys. zł. – Jeśli ktoś chciałby wyłączność w miejscowości zamieszkałej przez 500 tys. ludzi, wówczas koszt licencji wynosi 50 tys. zł. Ma wtedy jednak pewność, że nikt inny w jego mieście nie poprowadzi Ziebarta – mówi Mateusz Drab.

Wymagana wielkość powierzchni roboczej w mniejszej placówce to co najmniej 40-50 m2 oraz 20 m2 recepcji. Miesięczny obrót może wynieść minimum 16 tys. zł netto, natomiast zysk ok. 7 tys. zł netto. Im więcej stanowisk, tym większe zarobki, które przy dwóch stanowiskach mogą dojść do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ziebart otwiera również własne salony. Pierwszy funkcjonuje od 2013 roku w Poznaniu, natomiast drugi od sierpnia tego roku w Bydgoszczy, gdzie firma dotychczas oferowała usługi w salonach dilerskich Audi, Jaguara, Land Rovera, BMW i Skody. Ziebart koncentruje się jednak na rozwoju placówek franczyzowych. W przyszłym roku firma zamierza otworzyć pięć placówek.


Cena za wyłączność / Jednostanowiskowy punkt sprawdzi się na obszarze zamieszkałym przez 100 tys. mieszkańców. Za wyłączność na tej wielkości terenie, trzeba zapłacić opłatę licencyjną w wysokości 10 tys. zł.
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Opłacalność franczyzy PKN Orlen

jeśli myślisz o wejściu w biznes z franczyzą Orlenu, to pewnie warto zacząć od jakiegoś researchu. Spróbuj skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami Orlenu,...

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Ankieta dla posiadaczy stacji franczyzowej PKN Orlen SA

Dzień dobry, uprzejmie proszę o pomoc i wypełnienie ankiety dotyczącej opłacalności franczyzy stacji paliw PKN Orlen SA. Z góry dziękuję za poświęcony czas...

1 wypowiedzi
ostatnia 04.12.2021
Opłacalność franczyzy PKN Orlen

Czy jest ktoś właścicielem franczyzy Orlenu i byłby w stanie mniej więcej podać jakich zysków można się spodziewać? Albo może ktoś posiada takie informacje?

2 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2021
Pieniądze z moto-sklepu

Rzeczywiście jest to forma biznesu która może zaciekawić wiele osób, a szczególnie warto połączyć ją np. jak ktoś ma z warsztatem samochodowym gdzie klienci na pewno...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Zgadzam się, że dobrze działający biznes w branży motoryzacyjnej to LucArt który moim zdaniem jest świetną alternatywą dla osób które się tym interesują. Dają...

8 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Warto pójść w stronę franczyzy. W branży motoryzacyjnej najkorzystniejsza jest franczyza z Lucart Automotive. Wiem z doświadczenia :)

8 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

To prawda wygląda bardzo obiecująco też sobie sprawdzę jak ta sieć się rozwija i jak klienci też są zadowoleni to będę miał trudne przemyślenia czy nie pójść...

8 wypowiedzi
ostatnia 01.03.2019
Pieniądze z moto-sklepu

Chyba będę musiał sam się co do nich przekonać i sprawdzić jak to dokładnie wszystko działa i co najważniejsze czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne względem...

8 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019