Wyspy w sieci / Pod szyldem NeoNail działa 210 wysp handlowych, z czego jedna trzecia we franczyzie.
Środa
09.01.2019
Marka NeoNail zamknęła ubiegły rok liczbą 210 wysp handlowych. Gdzie jeszcze szuka franczyzobiorców?
 

Miniony rok NeoNail może zaliczyć do udanych. Marka, specjalizująca się w preparatach akcesoriach do manicure hybrydowego, otworzyła w 2018 r. 70 nowych punktów sprzedaży: 30 franczyzowych i 40 własnych. Tylko w grudniu stoiska firmowe NeoNail rozpoczęły działalność w galeriach: Ptak Outlet Rzgów, Trzy Korony w Nowym Sączu, Forum Gdańsk, Galeria Krupówki 40 oraz Hosso Gubin. W sumie pod szyldem marki działa 210 wysp handlowych, z czego jedna trzecia we franczyzie.
- Nie stawiamy sobie żadnych limitów jeśli chodzi o liczbę naszych punktów – mówi Sabina Frąckowiak, menadżer sieci franczyzowej NeoNail. - Podejmując decyzje o kolejnym otwarciu zawsze dbamy o to, by nasze placówki nie działały zbyt blisko siebie i nie opierały się na tej samej grupie klientów. W tej chwili skupiamy się na rozwoju w miejscowościach liczących do 20 tys. mieszkańców. W dużych miastach mamy już po kilka punktów, a te mniejsze to jeszcze nie wyeksploatowane rynki.
Główną drogą rozwoju dla NeoNail jest budowa sieci wysp w galeriach handlowych (możliwe jest też otwarcie salonu, ale tych jest na razie tylko kilka; taki format wiąże się z wyższą kwotą inwestycji). Lokalizacji na stoisko poszukuje franczyzobiorca. Licencjodawca weryfikuje jego propozycję, sprawdzając m.in. potencjał lokalnego rynku.
- Doradzamy, pomagamy w wyborze, ale nie chcemy niczego narzucać. Zależy nam na tym, by franczyzobiorca mieszkał blisko prowadzonego przez siebie punktu – podkreśla Sabina Frąckowiak.
Powierzchnia wysp to od 2,5x2 m do do 2,5x3,8 m.
- Kwoty inwestycji są bardzo różne, zależnie od wybranej przez licencjodawcę opcji – podkreśla Sabina Frąckowiak. - Może on np. zdecydować się na zakup wyspy, albo wynająć ja od nas. W tym drugim przypadku wydatek na starcie będzie oczywiście mniejszy. Wszelkie szczegóły finansowe omawiamy na spotkaniach z franczyzobiorcami. Przygotowujemy indywidualny projekt wyspy lub lokalu dostosowany do potrzeb partnera. Oferujemy pełne wsparcie marketingowe oraz szeroki wachlarz promocji na inaugurację placówki.
Nie ma opłaty licencyjnej, ani miesięcznych opłat franczyzowych. Franczyzobiorcy kupują produkty z centrali firmy z rabatem i zarabiają na marży od ich sprzedaży. Przed uruchomieniem nowego punktu biorą udział w bezpłatnych szkoleniach, organizowanych przez licencjodawcę.
- Aby dobrze sprzedawać produkt trzeba go dobrze poznać – mówi Sabina Frąckowiak. - Dlatego nasze szkolenia są praktyczne. Franczyzobiorcy uczą się m.in. jak zrobić manicure hybrydowy.
Franczyzodawca podkreśla, że już po trzech miesiącach widać, czy dany punkt będzie dochodowy. Jego zdaniem oczekiwanie na rentowność powinno trwać maksymalnie do pół roku.


Zarobek na marży / Franczyzobiorcy NeoNail kupują produkty z centrali firmy z rabatem i zarabiają na marży od ich sprzedaży. Przed uruchomieniem nowego punktu biorą udział w bezpłatnych szkoleniach, produktowych i sprzedażowych.