Bricomarché chce więcej

Do domu i ogrodu / Sklepy Bricomarché oferują asortyment z branży „dom i ogród”. Na średniej powierzchni handlowej ponad 1,7 tys m kw. klienci znajdą – w zależności od sezonu – od 15 do 30 tys. produktów.
Czwartek
14.02.2019
Grupa Muszkieterów chwali się wzrostem obrotów sieci Bricomarché. W tym roku chce otworzyć 15 nowych sklepów.
 

Pod szyldem Bricomarché działa prawie 160 placówek.
W 2018 roku otworzyliśmy dziewięć nowych sklepów: w Poznaniu, Wrocławiu, Lubartowie, Gnieźnie, Świdniku, Konstantynowie Łódzkim, Dąbrowie Górniczej, Radzyniu Podlaskim i Wyszkowie – wylicza Katarzyna Jańczak-Stefanide, dyrektor generalna Bricomarché. Niestety w przypadku Bricomarché w Tczewie nie mieliśmy możliwości przewidzenia spadku komercjalizacji galerii, który negatywnie wpłynął na obroty naszego supermarketu typu „dom i ogród”, w związku z czym byliśmy zmuszeni podjąć decyzję o jego zamknięciu. Mimo tego mieszkańcy Tczewa nadal mogą korzystać z oferty naszego supermarketu, w innej lokalizacji.

Grupa Muszkieterów chwali się też wynikami na razie za trzy kwartały ubiegłego roku. Obroty Grupy wyniosły blisko 5,5 mld zł, czyli o blisko 6 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku. Natomiast sama sieć Bricomarché wypracowała obroty na poziomie ponad 1,7 mld zł, co oznacza wzrost o blisko 11 proc. rok do roku.
W tym roku chcemy poszerzyć naszą sieć o 15 nowych supermarketów – zapowiada Katarzyna Jańczak-Stefanide. W najbliższym czasie działalność rozpoczną dwa nowe sklepy, w Mławie i Krzeszowicach. Dodatkowo staramy się również modernizować istniejące już markety tak, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom klientów.

Bricomarché stara się dokładnie analizować lokalizacje, wybierane dla kolejnych placówek. Przeważnie decyduje się na nowe otwarcia w miastach liczących około 15-50 tys. mieszkańców.
Nie znaczy to jednak, że kategorycznie rezygnujemy z lokalizowania sklepów naszej sieci w mniejszych lub większych miejscowościach – dodaje Katarzyna Jańczak-Stefanide. W najbliższych latach mamy zamiar skupić się na ekspansji naszej sieci w południowej i wschodniej części Polski, gdzie dostrzegamy ogromny potencjał dla naszego dalszego rozwoju.

Muszkieterowie najchętniej nawiązują współpracę z kandydatami, którzy chcą pracować w parach – wspólnie ze swoim życiowym partnerem. Kandydaci muszą być gotowi do przeprowadzki. Obejmują jedną z proponowanych przez licencjodawcę lokalizacji, która często bywa sporo oddalona od ich miejsc zamieszkania. Warunkiem przystąpienia do Grupy Muszkieterów jest wkład własny w wysokości minimum 400 tys. zł.
Kwota ta stanowi kapitał zasilający spółkę franczyzobiorcy, która zarządza supermarketem o wielomilionowych obrotach. Co istotne, nie jest to opłata za licencję lub inna opłata na rzecz Grupy, a kapitał początkowy niezbędny do uruchomienia działalności, który od początku pracuje na wyniki prowadzonej spółki – podkreśla dyrektor generalna Bricomarché .

Sklepy Bricomarché oferują asortyment z branży „dom i ogród”. Na średniej powierzchni handlowej ponad 1,7 tys m2 klienci znajdą – w zależności od sezonu – od 15 do 30 tys. produktów.


Dobra lokalizacja / Bricomarché stara się dokładnie analizować lokalizacje, wybierane dla kolejnych placówek. Przeważnie decyduje się na nowe otwarcia w miastach liczących około 15-50 tys. mieszkańców.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Myślę, że warto spojrzeć na to gdzie po prostu jest dobra praca i tam zamieszkać. Wydaje mi się, że dość tanie są mieszkania w Bielsku-Białej i miasto też wydaje...

154 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Warto zapoznać się z cenami mieszkań w różnych miastach. Nie warto kupować idealnego mieszkania (po remoncie, z pełnym nowym umeblowaniem), ponieważ osoby wynajmujące...

154 wypowiedzi
ostatnia 08.07.2019
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nie ma jednego idealnego wzoru na to gdzie zainwestować w mieszkanie. Zasada 1) okazja cenowa, czyli inwestycja ma stope zwrotu co najmniej 10% 2) lokalizacja względem...

154 wypowiedzi
ostatnia 28.06.2019
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam czy ktoś podjał już wspólprace z tą firma?

9 wypowiedzi
ostatnia 28.02.2019
Jaki sklep meblowy?

Sklep meblowy częstochowa to jedyny salon meblowy który spełnił moje wymagania. Bardzo dobrej jakości meble, świetny design oraz bardzo miła i pomocna obsługa.

89 wypowiedzi
ostatnia 28.01.2019
Ogród

Aranżacje ogrodu zleciłam doświadczonej firmie. Sama jednak wkopałam do ogrodu tuje lublin . Efekt bardzo mi się podoba, dzięki krzewom zachowałam upragnioną prywatność.

2 wypowiedzi
ostatnia 11.01.2019
Meblościanka do salonu

Cześć zastanawiam się nad wyborem meblościanki do salonu i nie wiem jakie wybrać, co myślicie nad meblościankami w stylu modern? Mi się wydaje że to bardzo fajna opcja.

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Jaki sklep meblowy?

MebleWersal, Agata, w obu mają spory wybór takich mebli.

89 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018