Coraz więcej myjni / Ecomyjnia obecnie ma 120 oddziałów w całym kraju.
Poniedziałek
18.02.2019
Biznes, który nie zagraża środowisku jest dziś bardzo opłacalny. Franczyzodawca Ecomyjni wie o tym najlepiej. Ile można zarobić, zakładając myjnię parową?
 

Sieć stacjonarnych i mobilnych myjni parowych Ecomyjnia oraz jednostek sprzątających, świadczy usługi w oparciu o innowacyjną technologię czyszczenia i dezynfekcji suchą parą. Choć myjnia ekologiczna, wciąż jest nowością na rynku, to sukcesywnie zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród klientów. Od tradycyjnej myjni wodnej różni się tym, że proces mycia jest w pełni ekologiczny i przyjazny środowisku. Inwestycja w myjnię parową niesie za sobą jeszcze inne korzyści. Jedną z najważniejszych jest to, że używanie maszyn parowych nie wymaga uzyskania specjalistyczych pozwoleń. Efektem jest możliwość szybkiego i łatwego założenia nowej działalności i zarobku praktycznie od pierwszego dnia. Ponadto znacznie obniża koszty instalacyjne (nie trzeba inwestować w zaawansowane systemy odpływu i kanalizacji). Do tego dochodzą niskie koszta eksploatacji urządzenia i jego wysoka wydajność.

 Pod względem mobilności jesteśmy numerem jeden w Polsce – mówi Marek Borkowski, specjalista ds. rozwoju sieci Ecomyjnia. Naszą działalność zaczynaliśmy od myjni stacjonarnych. Ale popyt na usługi mobilne był zdecydowanie większy – dodaje. Myjnia parowa daje możliwość świadczenia wielu usług. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi właściciele myjni ekologicznej nie muszą ograniczać się tylko do mycia pojazdów.  Dziś jesteśmy przede wszystkim firmą sprzątającą. Sprzątamy mieszkania, domy i posesje. Natomiast klienci biznesowi zamawiają u nas kompleksową obsługę flot (autokosmetyka samochodów osobowych, dostawczych i tirów). Nasze usługi oferujemy w promieniu od 100 do 150 km – tłumaczy Borkowski.

Potencjalny franczyzobiorca powinien dysponować 25 tys. zł na start. Opłaty miesięczne zaczynają się od 100 zł i zależą od formy współpracy z siecią i potencjału rynku, na którym działa partner. Franczyzobiorca powinien też posiadać samochód, którym będzie przewozić urządzenia czyszczące  tłumaczy Borkowski. Franczyzodawca zaznacza, że jeśli ktoś chciałby założyć stacjonarną, dwustanowiskową myjnię, wymagana powierzchnia lokalu wynosi ok. 70 m2. Ważna jest również lokalizacja. Ecomyjnie powstają w atrakcyjnych, widocznych miejscach z dobrym dojazdem.

Podstawowym urządzeniem, którym musi dysponować franczyzobiorca jest urządzenie parowe. Natomiast urządzeniami pomocniczymi są ozonator i odkurzacz. Partner nie ma obowiązku zakupu całego sprzętu. Nasza firma go wypożycza – zapewnia Borkowski. Oferujemy też szereg szkoleń, które obejmują obsługę sprzętu, jak i szkoleń biznesowych. Są to szkolenia darmowe – dodaje Borkowski.

Sieć Ecomyjnia liczy obecnie 120 oddziałów. W tym roku franczyzodawca zakłada rozwój sieci o około 20 proc.


Michał Borkowski, specjalista ds. rozwoju sieci Ecomyjnia / "Dziś jesteśmy przede wszystkim firmą sprzątającą. Sprzątamy mieszkania, domy i posesje. Natomiast klienci biznesowi, zamawiają u nas kompleksową obsługę flot (auto kosmetyka samochodów osobowych, dostawczych i tirów)".

POPULARNE NA FORUM

Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

No właśnie podobnie jaki Nikola polecam dodatkowe sprzęty, takie jak odkurzacze, np. udoskonalenie w postaci możliwości płatności kartą.... takie niewielu z nas ma przy...

33 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też przyklaskuję pomysłowi z wynajmem w selfstorage, dobrze pomyślane :)

13 wypowiedzi
ostatnia 20.01.2019
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

też korzystam z kryspinowskiego magazynu less mess, tzn korzystałem kilka miesięcy temu, bardzo dobra jakośc usługi, jak zajdzie potrzeba to mam sprawdzony magazyn, żeby...

13 wypowiedzi
ostatnia 15.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Dobry wieczór, czytam Państwa komentarze i skóra mi cierpnie jak pomyślę, że za parę miesięcy będę musiała oddać moją chorą na Alzheimera Mamę do domu seniora....

13 wypowiedzi
ostatnia 05.01.2019
Dom starców - biznes przemilczany

Nie w każdym domu opieki dzieje się źle. Ja mam matkę w ZOLu Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim i tam nie można się do niczego przyczepić. Starsze osoby mają...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.12.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

jakmieszkasz w krakowie i po drodze Ci do Kryspinowa to spróbuj Less Mess ;)

13 wypowiedzi
ostatnia 08.12.2018
Przychodnia Medyczna - franczyza

teraz to same apteki i przychodnie, spoleczenstwo sie starzeje

4 wypowiedzi
ostatnia 20.11.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Patryk widzę, że nie możesz się zdecydować, ale daj im szansę bo warto naprawdę! Ja nie narzekam!

13 wypowiedzi
ostatnia 03.11.2018