Bartosz Śledziński, właściciel firmy Jump Planet / "Aby otworzyć park pod marką Jump Planet należy zainwestować od 500 do 1 tys. zł za 1 m2 trampolin. W cenie jest oczywiście projekt oraz ich wykonanie i montaż. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt kupna lub wynajmu hali".
Poniedziałek
18.02.2019
– Poszerzamy ofertę z myślą o kolejnych grupach klientów. Dla dorosłych uruchomimy siłownie, a dla małych dzieci interaktywne parki rozrywki – mówi Bartosz Śledziński z Jump Planet.
 

Czy Polacy chętnie korzystają z rozrywki jaką zapewniają parki trampolin? Czy nie ma ryzyka, że obiektom tego typu zabraknie klientów?
Polacy pokochali parki trampolin. Doskonale świadczą o tym statystyki z naszych obiektów. Pełne obłożenie w weekendy nikogo już nie dziwi, a coraz częściej brakuje nam miejsca również w tygodniu. Skakanie to bardzo popularna forma rozrywki, po którą sięgają obecnie nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Wszystko za sprawą zająć z akrobatyki oraz fitnessu, które prowadzimy. Dlatego też uważam, że parkom trampolin prędko nie zabraknie klientów. Wręcz przeciwnie! Dopóki rynek się nie nasyci, liczba gości będzie rosła.

Modyfikujecie koncept franczyzowy. Co się zmieni?
Zmieni się wiele. Chcemy poszerzyć ofertę z myślą o kolejnych grupach klientów. Dla dorosłych uruchomimy siłownie, a dla małych dzieci – interaktywne parki rozrywki. Całość uzupełnią jeszcze restauracje, które będą doskonałym rozwiązaniem dla całych rodzin. W ten sposób nasze obiekty staną się rozbudowanymi parkami, łączącymi doskonałą rozrywkę z aktywnością fizyczną. Koncept ten będziemy realizować jako pierwsi w Europie.

Na czym polega wasza przewaga nad konkurencją?
Nasza przewaga to przede wszystkim innowacyjny i bardzo rozbudowany pomysł, który właśnie zaczynamy realizować. Nikt w Europie nie oferuje tak szerokiego i komplementarnego zakresu usług. Naszym celem jest dotarcie do możliwie szerokiego grona odbiorów i zapewnienie mu usług na najwyższym poziomie.

Kto może zostać franczyzobiorcą Jump Planet?
Tak naprawdę naszym franczyzobiorcą może zostać każdy, kto chce poprowadzić wyskakany, trampolinowy biznes lub zwyczajnie dobrze zainwestować kapitał. Nie wymagamy nawet posiadania własnej hali, gdyż nasi specjaliści są w stanie pomóc znaleźć odpowiedni obiekt. My również odpowiadamy za projekt, szkolimy pracowników oraz zapewniamy obsługę marketingową. Wpieramy partnerów również w codziennym zarządzaniu parkiem. Wszystko to powoduje, że franczyza marki Jump Planet jest świetnym rozwiązaniem dla każdego kto szuka nowych, innowacyjnych pomysłów na biznes.

Ile trzeba zainwestować w wasz koncept?
Aby otworzyć park pod marką Jump Planet należy zainwestować od 500 do 1 tys. zł za 1 m2 trampolin. W cenie jest oczywiście projekt oraz ich wykonanie i montaż. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt kupna lub wynajmu hali. Tu ceny bywają zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan obiektu czy jego lokalizacja. W przypadku galerii handlowych, często doliczyć trzeba również kaucję. Jednak zyski również są bardzo atrakcyjne, gdyż bardzo często sięgają około 30 tys. zł miesięcznie, po odliczeniu wszystkich kosztów. Z dodatkowymi nakładami finansowymi wiąże się również inwestycja w siłownię, interaktywny park dla dzieci oraz restaurację. Jednak w tym przypadku również zyski są znacząco wyższe.

Rozmawiała Anna Smolińska


Polacy skaczą na potęgę / Według przedstawicieli firmy obiekty Jump Planet mają pełne obłożenie w weekendy, a coraz częściej również w tygodniu.