Dla działających biur / Do Banking Retail System mogą dołączyć przedsiębiorcy, którzy prowadzą biuro pośrednictwa finansowego. BRS nie otwiera oddziałów własnych.
Czwartek
07.03.2019
Banking Retail System zrzesza ponad 1,5 tys. pośredników finansowych. Jakie są korzyści z przystąpienia do tego systemu partnerskiego?
 

Banking Retail System zrzesza pośredników finansowych, zajmujących się sprzedażą kredytów i pożyczek.
– Naszą misją jest ułatwienie prowadzenia biznesu. Doradcy finansowi znajdą u nas szeroki wybór produktów bankowych i pozabankowych, dla klientów detalicznych i firmowych – wyjaśnia Renata Grzejszczyk, menedżer wsparcia biznesowego w Banking Retail System. – Koncentrujemy się na najlepszych rozwiązaniach dla klientów i jednocześnie na jak najlepszym wynagrodzeniu dla partnera.

Do systemu mogą dołączyć przedsiębiorcy, którzy prowadzą biuro pośrednictwa finansowego. BRS nie otwiera oddziałów własnych. Po przystąpieniu do Banking Retail System partnerzy nadal będą działać pod własną marką, nie są ograniczani umową na wyłączność. Co w takim razie zyskują?
– Naszym partnerom zapewniamy oszczędność czasu i pieniędzy, które mogą przeznaczyć na to, co w ich pracy jest najważniejsze, czyli pozyskanie nowych klientów – mówi Renata Grzejszczyk. – Banking Retail System zapewnia bezpłatne raporty BIK, KRD i BIG InfoMonitor na temat zdolności kredytowej wskazanych przez partnera klientów. Ogranicza to ilość „przekredytowanych” klientów w procesie.

Oczywiście pośrednik sam może uzyskać dane z każdej z tych instytucji, ale każde takie zapytanie kosztuje. A ostatecznie może się okazać, że klient i tak nie skorzysta z usług pośrednictwa.
– Poza tym doradca ma też do swojej dyspozycji dedykowanego analityka, który odpowie na wszystkie pytania, m.in. w którym banku, jaką kwotę, na jaki okres i w jakiej cenie może uzyskać dla swojego klienta – dodaje Renata Grzejszczyk. – Dzięki temu pośrednik wie, do których banków warto się zwrócić, by klient uzyskał kredyt na najlepszych warunkach.

Banking Retail System ma obecnie w ofercie produkty blisko 20 banków i instytucji pozabankowych. Swoim partnerom zapewnia także m.in. dostęp do ofert specjalnych, które są niedostępne bezpośrednio w bankach, platformę eBRS zawierającą dokumenty, instrukcję i bazę wiedzy, cykliczne zestawienia porównujące aktualną ofertę banków.
– Nasi partnerzy biorą udział w „Śniadaniach Mistrzów”, czyli szkoleniach produktowych i merytorycznych, a także w profesjonalnych szkoleniach sprzedażowych – dodaje Renata Grzejszczyk.

Pośrednicy w BRS zarabiają na prowizji od uruchomionego kredytu. BRS zapewnia, że wypłaca prowizje od ręki i partnerzy nie muszą czekać na koniec okresu rozliczeniowego. Banking Retail System nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, ani opłat miesięcznych.


Szeroka oferta / Banking Retail System ma obecnie w ofercie produkty blisko 20 banków i instytucji pozabankowych. Swoim partnerom zapewnia także m.in. dostęp do ofert specjalnych, które są niedostępne bezpośrednio w bankach.