Wydatki na starcie / Otwarcie wyspy handlowej pod szyldem Semilac wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 30 tys. zł.
Sobota
22.06.2019
Marka Semilac otworzyła pierwszy własny sklep monobrandowy. Nie znaczy to jednak, że rezygnuje z poszukiwania franczyzobiorców.
 

Swój najnowszy sklep Semilac otworzył w Starym Browarze w Poznaniu. To, co wyróżnia go spośród innych lokalizacji, to część usługowa, która jest wyposażona w dwa profesjonalne stanowiska do wykonywania manicure hybrydowego. Dzięki temu klientki mogą na miejscu skorzystać z usług stylistów paznokci. Sklep jest pilotażowym projektem marki, która dotychczas rozbudowywała sieć sprzedaży na zasadach franczyzy.
– Lokalizacja w Starym Browarze będzie pełniła rolę papierka lakmusowego. To nasz pierwszy własnościowy punkt tego formatu. Chcemy zbadać jego potencjał w różnych aspektach, aby później móc te doświadczenia wykorzystać w innych lokalizacjach – mówi Paulina Patelka, menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej firmy Nesperta. – W tym sklepie, jako pierwszym, będziemy wdrażać i testować także nowe pomysły i rozwiązania.

Obecnie produkty Semilac można kupić w 20 sklepach oraz ponad 100 wyspach handlowych zlokalizowanych w ponad 70 miastach w całej Polsce. Najnowszy sklep franczyzowy powstał w otwartej niedawno Galerii Młociny w Warszawie.

Semilac chce rozbudowywać sieć w centrach handlowych, usytuowanych w miastach powyżej 30 tys. mieszkańców – choć nie jest to sztywny wymóg. Otwarcie wyspy handlowej pod szyldem Semilac wiąże się z opłatą wstępną w wysokości 30 tys. zł. Do tego należy doliczyć koszty związane z oprogramowaniem i sprzętem IT oraz pierwszym zatowarowaniem punktu.
– Oferujemy pomoc w organizacji przestrzeni przy tworzeniu projektu oraz bezpłatne stoisko handlowe na czas trwania umowy. Po stronie franczyzobiorcy nie ma żadnych innych dodatkowych opłat – mówi Paulina Patelka.
Koszty otwarcia sklepu są szacowane indywidualnie i uzależnione w szczególności od wielkości lokalu, zakresu prac.
– Pomagamy i doradzamy w wyborze lokalizacji, ale też pośredniczymy w negocjacjach z właścicielem obiektu oraz uczestniczymy w podpisywaniu umowy najmu – dodaje Paulina Patelka. – Bardzo dużą wagę przywiązujemy do jakości obsługi w naszych punktach, dlatego gwarantujemy profesjonalne szkolenia dla pracowników. Doradzamy w wyborze personelu, szkolimy z zakresu kompetencji sprzedażowych i produktowych. Udzielamy też wsparcia marketingowego, edukujemy z zakresu prowadzenia działań w social mediach, przekazujemy materiały promocyjne i marketingowe. Pomagamy w przygotowaniu projektu sklepu i aranżacji wyspy. Zapewniamy bezpłatnie ogólnopolską promocję marki.

Jak podkreśla franczyzodawca, to jak szybko placówki stają się rentowne, jest uwarunkowane wieloma czynnikami, m.in. takimi jak lokalizacja czy wysokość kosztów stałych, ale też zaangażowanie franczyzobiorców. Niektóre punkty osiągają próg rentowności po kilku miesiącach działalności.


Sklep z usługami / Swój najnowszy sklep Semilac otworzył w Starym Browarze w Poznaniu. Spośród innych lokalizacji wyróżnia go część usługowa, która jest wyposażona w dwa profesjonalne stanowiska do wykonywania manicure hybrydowego.

POPULARNE NA FORUM

Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży w internecie, to właśnie tam zaczyna się wiele kwestii. Jak choćby świadomość istnienia marki, więc jeśli chcesz rozkręcić...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2023
Sposoby na zwiększenie sprzedaży?

Wybierz grupe docelową dla kogo to ma być dokładnie, następnie wejdz w jego buty i pomyśl jak by to miało wyglądać zebyś się tym zainteresował, a jak masz sklep w...

23 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
FM Group - czy to ma waszym zdaniem sens?

W tym to już nie da sie zadnych pieniedzy zrobić, ludzie do tej marki stracili zaufanie.

2 wypowiedzi
ostatnia 24.01.2023
Perfumy na mililitry

Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto...

76 wypowiedzi
ostatnia 02.03.2020
Polacy lubią prezenty

Każdy lubi prezenty ;)

8 wypowiedzi
ostatnia 26.11.2019
Paznokcie w natarciu

jeśli kosmetyki to tylko naturalne, ja miałem problem z suchą skórą, dużo jeżdżę na rowerze i miałem wiecznie suchą skórę na twarzy i dłoniach. Dzięki kosmetykom...

9 wypowiedzi
ostatnia 28.10.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, inwestycja w srebro jest mało opłacalna. Jeśli już naprawdę chcesz inwestować w jakiś kruszec, to zdecydowanie złoto....

33 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2019
Inwestycja w srebro - czy warto?

Chyba najlepiej inwestować w nieruchomości... Inwestycji głównie czynię pod okiem doświadczonych ludzi (więcej tu), z którymi współpracuję, jednak chciałabym w...

33 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2019