Sklep skrojony na miarę

Bez opłat na start / Przystąpienie do sieci Dastan nie wiąże się z żadnymi opłatami licencyjnymi.
Poniedziałek
15.07.2019
Franczyzodawca marki Dastan zapewnia, że kwota 60 tys. zł wystarczy na otwarcie sklepu odzieżowego.
 

Polska marka Dastan znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości garniturów, ale jej portfolio obejmuje pełną ofertę odzieży męskiej: od okryć wierzchnich czy ubrań w stylu casual, aż po bieliznę i akcesoria. Aktualnie marka posiada niemal 30 własnych salonów, kilka franczyzowych, a także ponad 100 sklepów partnerskich w całej Polsce. W związku z rozwojem, franczyzodawca poszukuje partnerów w miastach o wielkości powyżej 30 tys. mieszkańców.
Przystąpienie do sieci Dastan nie wiąże się z żadnymi opłatami licencyjnymi. Zaprojektujemy lokal zgodnie z najnowszym konceptem architektonicznym, wykonamy wyposażenia w z góry określonej cenie, ale jeśli partner znajdzie tańszego wykonawcę elementów wyposażenia salonu, które będą spełniały nasze wymagania, zadbamy o to, aby mógł zaoszczędzić  – mówi Paulina Staniszek, ekspert ds. kontaktu z franczyzobiorcami.
Marka przedstawia szczegółowy kosztorys inwestycji, w którym wyszczególnia koszty wszystkich elementów, niezbędnych do tego aby przystosować sklep do standardów sieci. Kolejnym etapem jest analiza opłacalności inwestycji. Partner i franczyzodawca wykonają ją wspólnie. W oparciu o kilka informacji dotyczących dotychczasowej kondycji sklepu partnera, centrala będzie w stanie przedstawić prognozowane obroty, aby partner mógł świadomie dokonać oceny przed podjęciem decyzji.
Wymagana powierzchnia lokalu wynosi od 70 do 90 m2. Możliwe są lokalizacje w centrach handlowych, ale też przy ulicach handlowych. Franczyzodawca zapewnia, że kwota 60 tys. wystarczy na otwarcie biznesu. Centrala marki gwarantuje darmowe oprogramowanie oraz sprzęt (kasy fiskalne i komputery) niezbędne do prowadzenia salonu, pakiet szkoleń dla właściciela oraz pracowników, wsparcie w procesie rekrutacji, opiekę merytoryczną kierownika regionalnego, podręcznik operacyjny ułatwiający prowadzenie salonu, pełne zatowarowanie sklepu.
– Od kandydatów na franczyzobiorców wymagamy odpowiedniego zaplecza finansowego, pozwalającego pokryć koszty inwestycji związanej z adaptacją lokalu według wytycznych marki, zaangażowania w efektywne zarządzanie salonem, ubezpieczenia powierzonego towaru – dodaje  Paulina Staniaszek.

System franczyzowy Dastan oparty jest na zasadach franczyzy depozytowej.
Dzięki systemowi centralnych promocji i wyprzedaży produktów dbamy o to, aby rotacja asortymentu w salonach była wysoka. Dodatkowym wsparciem sprzedaży są działania reklamowe oraz w zakresie public relations, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Oferujemy także regularne konsultacje z doświadczonym ekspertem, który pomaga zorganizować przestrzeń sklepu i odpowiednio wyeksponować produkty – wylicza Paulina Staniaszek.


Paulina Staniszek, ekspert ds. kontaktu z franczyzobiorcami / "Oferujemy regularne konsultacje z doświadczonym ekspertem, który pomaga zorganizować przestrzeń sklepu i odpowiednio wyeksponować produkty".