Nieruchomości i kredyty w pakiecie

Sukces poparty liczbami / Renomy biura nieruchomości nie można wypracować w krótkim czasie. Metrohouse jest na rynku już 13 lat. Przez ten czas pośrednicy działający w sieci obsłużyli z sukcesem prawie sto tysięcy klientów, którzy za ich pośrednictwem nabyli lub sprzedali nieruchomość.
Ktoś, kto szuka pomysłu na biznes znanej marki zapewne trafi na Metrohouse, sieć pośredników w obrocie nieruchomościami. Dlaczego warto zainwestować w tę franczyzę?
 

Niewątpliwym atutem współpracy z siecią jest możliwość oferowania pośrednictwa kredytowego pod marką Gold Finance, której właścicielem jest od niemal roku właśnie Metrohouse.

Metrohouse i Gold Finance to obecnie ponad sto placówek na terenie całej Polski. Spółki należą do Duna Holding Nyrt. – największego w Europie środkowo-wschodniej operatora sieci biur nieruchomości, działającego poza Polską także na Węgrzech i w Czechach. W każdym z tych krajów oprócz sieci placówek własnych, firmy rozwijają się na zasadzie franczyzy. Jeśli chodzi o Polskę, w tym roku szeregi Metrohouse zasiliło 19 nowych partnerów franczyzowych, a do końca 2019 r. firma planuje wdrożenie kolejnych sześciu oddziałów.

Renomy biura nieruchomości nie można wypracować w krótkim czasie. Metrohouse jest na rynku już 13 lat. Przez ten czas pośrednicy działający w sieci obsłużyli z sukcesem prawie sto tysięcy klientów, którzy za ich pośrednictwem nabyli lub sprzedali nieruchomość. – Doświadczenie, które zyskaliśmy pomaga nam rozwijać biznes i skutecznie wspierać naszym know-how nowych partnerów franczyzowych, którzy oczekują od nas kompleksowego wprowadzenia w świat pośrednictwa nieruchomości i kredytów mówi Agata Korzeniewska, dyrektor sieci franczyzowej Metrohouse.

Na czym zarabia Metrohouse?

Założeniem modelu biznesowego Metrohouse jest zapewnienie klientom kompleksowego serwisu w procesie kupna-sprzedaży nieruchomości oraz pośrednictwa w finansowaniu zakupu. Partner franczyzowy zyskuje podwójnie – obroty placówki są generowane nie tylko od zrealizowanej transakcji, ale także dzięki temu, że klient skorzysta z serwisu finansowego ekspertów Gold Finance.  Agent nieruchomości i ekspert kredytowy ściśle współpracują na poziomie każdego z naszych oddziałów. Rezultatem takiego modelu prowadzenia biznesu są dodatkowe przychody dla franczyzobiorcy, wynikające z prowizji uzyskiwanej od banku. Zyskuje też agent, którego wynagrodzenie jest wyższe, jeśli klient jednocześnie jest zainteresowany usługą pośrednictwa kredytowego mówi Agata Korzeniewska.

Wymagania Metrohouse

Franczyza w Metrohouse jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają za sobą doświadczenia sprzedażowe lub w zarządzaniu zespołami handlowymi. Wcześniejsza działalność w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie jest konieczna. Aby wprowadzić w tajniki branży, Metrohouse przygotowało rozbudowany proces szkoleniowo-wdrożeniowy dla nowych partnerów.

Do sieci może również przyłączyć się funkcjonujące biuro nieruchomości. Dostęp do największej w Polsce bazy ofert nieruchomości, innowacyjne narzędzia pracy, baza ponad 700 inwestycji z rynku pierwotnego, współpraca z lokalnymi biurami nieruchomości poprzez autorską platformę REDS, połączenie biznesu z pośrednictwem finansowym i ubezpieczeniami pozwoli niewielkiej agencji nieruchomości rozwinąć się do roli znaczącego gracza na lokalnym rynku.

W tym roku podpisaliśmy już 19 nowych umów franczyzowych, głównie w dużych miastach. Model biznesowy zakładał budowę większych zespołów i działania na większą skalę. Dostrzegliśmy jednak spore zainteresowanie naszą franczyzą wśród przedsiębiorców z mniejszych miast i wykreowaliśmy nowy produkt jakim jest „minifranczyza w Metrohouseopowiada Agata Korzeniewska.

Minifranczyza jest kierowana do kandydatów, chcących prowadzić swój biznes w miastach do ok. 50 tys. mieszkańców. Różni się od tradycyjnego modelu niższymi kosztami inwestycji w biznes na start, niższe są również opłaty miesięczne. Przedsiębiorca rozpoczynający działalność w ramach minifranczyzy ma również proporcjonalnie niższe koszty  przygotowania biura, ponieważ w tym przypadku mówimy o zespole trzyosobowym, a nie 8-10-osobowym, jak to wygląda w tradycyjnym modelu.

Wsparcie centrali

Po podpisaniu umowy franczyzowej nowy franczyzobiorca wpada w wir wielu działań – skrzętnie opracowanego planu przez centralę Metrohouse. Wszystkie one służą temu, aby jak najlepiej przygotował się do pełnienia funkcji menedżerskich i poznał niezbędne know-how, dzięki któremu będzie mógł z sukcesem prowadzić własne biuro. Nowy franczyzobiorca odbywa podstawowe szkolenie dla agentów, a następnie podczas stażu poznaje od strony praktycznej pracę agenta i kierownika biura w dziale wdrożeniowym w centrali Metrohouse w Warszawie. – Uczestniczy w ten sposób we wszelkich aktywnościach agenta, takich jak np. pozyskiwanie ofert sprzedaży, ich prezentacje, czy spotkania z klientami. Jednocześnie staż umożliwia mu poznanie od podszewki pracy kierownika biura poprzez uczestnictwo w zebraniach z agentami, rekrutację, czy planowanie pracy biura dodaje Agata Korzeniewska.

Obowiązkowym elementem wdrożenia jest szkolenie menedżerskie. Jest to cykl kilku zjazdów szkoleniowych, gdzie w grupie innych początkujących franczyzobiorców szkolą oni umiejętności przywódcze. Nabywają je od jednych z najlepszych szkoleniowców w Polsce. Szkolenia to jednak nie wszystko. Nowy partner na start otrzymuje specjalnego opiekuna – business development managera, który przez pierwsze miesiące wspiera go w działaniach operacyjnych jego placówki i uczy biznesu.


Dla kogo to biznes? / Franczyza w Metrohouse jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają za sobą doświadczenia sprzedażowe lub w zarządzaniu zespołami handlowymi. Wcześniejsza działalność w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami nie jest konieczna.
Dowiedz się więcej
Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji. Informacje zawarte w formularzu zostaną przekazane bezpośrednio do Metrohouse.
Dowiedz się więcej
Dane kandydata
Dane kandydata
Dodatkowe informacje
Dodatkowe informacje
If you see this, leave this form field blank