Opłacalne oddłużanie konsumentów

W czym pomogą? / Główną usługą firmy Twój Prawnik 24 jest oddłużanie, w którego skład wchodzi m.in. upadłość konsumencka, gospodarcza, restrukturyzacja oraz szeroko pojęte działania antywindykacyjne.
Środa
15.01.2020
Twój Prawnik 24 chce zbudować sieć franczyzowych kancelarii w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Franczyzobiorca marki nie musi być prawnikiem. Dla kogo to biznes?
 

Główną usługą firmy Twój Prawnik 24 jest oddłużanie, w którego skład wchodzi m.in. upadłość konsumencka, gospodarcza, restrukturyzacja oraz szeroko pojęte działania antywindykacyjne. – Zmieniające się prawo, które reguluje ogłoszenie upadłości konsumenckiej lub gospodarczej sprawia, że z każdym rokiem coraz więcej osób się na nią decyduje. Przyczynia się do tego również zwiększenie świadomości dłużników na temat swoich praw. Model naszej działalności jest sprawdzony, co potwierdzają setki przeprowadzonych spraw, zakończonych sukcesami. Rynek oddłużeń cały czas prężnie się rozwija, na co wskazują wyniki badań Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej  mówi Piotr Bijański, prezes Twój Prawnik 24. 

Jak zapewnia franczyzodawca, firma Twój Prawnik 24 w swoich szeregach ma prawników-specjalistów z różnych dziedzin. – Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych, którzy potrzebują wsparcia w problemach finansowych. Weryfikujemy czy roszczenia względem nich są zasadne, wspieramy antywindykacyjnie, a jeśli zachodzi taka potrzeba ogłaszamy upadłość konsumencką. Klientom biznesowym pomagamy natomiast w kwestiach restrukturyzacji czy upadłości gospodarczej – dodaje Piotr Bijański.

Biznes nie tylko dla prawnika

Do prowadzenia placówki Twój Prawnik 24 nie trzeba posiadać wykształcenia prawniczego oraz zatrudniać prawnika. Za obsługę prawną odpowiadają prawnicy centralni oraz kancelarie współpracujące. Dzięki temu, franczyzobiorca otrzymuje pełne wsparcie merytoryczne. - Zależy nam, aby nasi franczyzobiorcy i ich doradcy mieli "ludzkie" podejście i chęć pomocy - to oni obsługują klientów. Za profesjonalne wsparcie prawne odpowiedzialni są prawnicy z lokalnych kancelarii, które z nami współpracują – dodaje Piotr Bijański. 

Jak zaznacza franczyzodawca, doradcy pracujący w biurze powinni mieć przede wszystkim doświadczenie w obsłudze klienta. Znajomość branży finansowej jest mile widziana, ale niekonieczna, ponieważ wiedzą merytoryczną wspierają ich prawnicy, z którymi współpracuje Twój Prawnik 24. Doradcy przechodzą szereg szkoleń, które pomagają im sprawnie poruszać się w temacie windykacji. Menedżer placówki każdego miesiąca otrzymuje od franczyzodawcy bazę klientów do obsługi.

Mateusz Baran jest franczyzobiorcą Twój Prawnik 24 od marca 2019 roku. Swoje biuro prowadzi w Nowej Soli w województwie lubuskim. – Mam 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności. Oddział Twój Prawnik 24 nie jest moim jedynym biznesem. Dlatego już na samym początku zatrudniłem dwóch doradców, aby zapewnić możliwość stałej obsługi, nawet w momencie gdy ja nie będę mógł być w oddziale. A jakie są moje zadania?  Często uczestniczę w spotkaniach, które dotyczą trudniejszych kwestii a także odpowiadam za bieżące zarządzanie i monitorowanie działań placówki. Większość bieżących kwestii załatwiają moi doradcy. Ich rolą jest przede wszystkim wysłuchanie i zrozumienie problemów klientów, sporządzanie rzetelnych notatek ze spotkań oraz konsultacja ich z lokalnymi prawnikami. Są łącznikiem między klientem a prawnikiem – mówi Mateusz Baran.

Dźwiękoszczelne pomieszczenie podnosi cenę

Wysokość inwestycji w kancelarię Twój Prawnik 24 to kwota zazwyczaj maksymalnie 75 tys. zł. W jej skład wchodzi również jeden z głównych wyróżników sieci, czyli tzw. "Silent Room" - dźwiękoszczelne pomieszczenie, które ma umożliwić klientom konsultację prawną w dyskretnej przestrzeni, zarówno podczas bezpośredniego spotkania, jak i na odległość (z prawnikiem można porozmawiać również online przy użyciu szyfrowanego, bezpiecznego połączenia).

Piotr Bijański zapewnia, że inwestycja w kancelarię Twój Prawnik 24 zwróci się po 6-12 miesiącach.

 

Lokal na kancelarię

Franczyzodawca w wyborze lokalu zdaje się na partnerów i ich znajomość rynku lokalnego. Lokal na kancelarię powinien znajdować się na parterze, przy ulicy o dużym natężeniu ruchu. Jego optymalna powierzchnia waha się w zależności od wybranego modelu współpracy, przy standardowej franczyzie powinna wynosić od 35 m2 do 40 m2, natomiast przy premium – od 60 m do 80 m2

A co franczyzodawca oferuje w ramach pakietu franczyzowego?   Przede wszystkim szkolenia, zapewnia wyłączność terytorialną, projekt i wizualizację lokalu, komplet materiałów marketingowych oraz stałe wsparcie marketingowe – oznacza to, że każdego miesiąca nasz franczyzobiorca będzie otrzymywał klientów do obsługi  tłumaczy Piotr Bijański. 

Obecnie marka ma jedną placówkę własną i cztery partnerskie (dwie w przygotowaniu). 


Kancelaria bez prawnika / Obecnie marka Twój Prawnik 24 szuka partnerów w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019