Franczyzobiorca poszukiwany / Franczyzodawca The Sadovsky BarberShop szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.
Środa
11.03.2020
– W Polsce działa jedynie 300 salonów barberskich. Nisza związana z profesjonalnym fryzjerstwem męskim jest ogromna – mówi Aleksander Sadovsky, właściciel BarberShop.
 

Pasjonuje się pan barberstwem, stąd pomysł na założenie The Sadowsky BarberShop?

Ta branża jest mi doskonale znana. Przez kilka lat rozwijałem sieć salonów barberskich na Ukrainie. Zatem dobrze znam specyfikę branży oraz wymagania klientów. Gdy przeprowadziłem się do Rzeszowa zdecydowałem się otworzyć własną sieć w Polsce.

Salony barberskie  są coraz bardziej popularne. Nie bał się pan konkurencji?

Zaskoczę panią. Szybko po przeprowadzce do Rzeszowa okazało się, że nie mam miejsca, w którym mógłbym się profesjonalnie ostrzyc. Nie mogłem znaleźć profesjalnego barbera, zatem o konkurencji nie było mowy. Właśnie wtedy zdecydowałem się przełożyć swoje doświadczenie na wlasny biznes.

Zrobił pan badanie rynku przed założeniem działalności?

Oczywiście. W całej Polsce mamy 300 salony barberskich i ponad 300 tys. salonów fryzjerskich. Jak widać nisza związana z profesjonalnym fryzjerstwem męskim jest ogromna, a potencjał jeszcze większy. Usługi oferowane w salonach damsko-męskich nie są wykonywane z taką dbałością, jak w salonach barberskich, dlatego zapotrzebowanie na profesjonalnych barberów ciągle rośnie.

Gdzie pan szuka franczyzobiorców?

Przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys.  mieszkańców, ponieważ chcę, aby każdy z franczyzobiorców miał możliwość otwierania kolejnych salonów barberskich pod naszą marką. Jeden franczyzobiorca może otworzyć w takim mieście nawet trzy salony. Docelowo chcemy otworzyć 50 placówek w całej Polsce, a później rozszerzyć zasięg na inne kraje w Europie.

Czy franczyzobiorcą może zostać tylko profesjonalny barber?

Nie. Nie szukamy franczyzobiorców wśród barberów. Ale oczywiście znajomość branży jest jak najbardziej mile widziana. Przede wszystkim potrzebni nam są ludzie, którzy do pracy podejdą z pasją.

Jakie są koszty inwestycji w biznes?

Oferujemy trzy opcje franczyzowe: Partial, Half i Full. W opcji Full franczyzobiorcę interesuje jedynie lokal oraz rekrutacja pracowników. Wszystkim innym zajmujemy się my. Od remontu, po wyposażenie barberów w odpowiedni sprzęt i kosmetyki do pielęgnacji. Koszt opcji Full wynosi 300 tys. zł, Partial – 50 tys. zł, a Half – 150 tys. zł. Zwrot z inwestycji w najdroższą licencję następuje po 25 miesiącach. Przyszłym franczyzobiorcom rekomendujemy właśnie tę ostatnią opcję wejścia we współpracę.

Czy franczyzobiorca rekrutuje do salonu jedynie profesjonalnych fryzjerów?

Nie. Mogą to być osoby, które w ogóle nie mają doświadczenia lub ci, którzy po latach przerwy chcieliby wrócić do zawodu. W naszej sieci mamy Akademię, w której przeprowadzamy dwumiesięczne szkolenie przyszłych pracowników.  

Franczyzobiorca sam musi znaleźć lokal?

Tak. Wybiera 10 lokali, które następnie my oceniamy pod kątem potencjału. Każdy nasz salon wygląda tak samo. Sugerujemy franczyzobiorcom inwestycję za 300 tys. zł, ponieważ w tej kwocie mieści się przede wszystkim pełna adaptacja lokalu oraz jego wyposażenie w profesjonalny sprzęt. Franczyzobiorca otwiera już gotowy salon. 

Ma pan już za sobą pierwsze rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami?

Tak. Trochę są zaskoczeni wysokim progiem wejścia w biznes, ale tłumaczę, że to inwestycja, która zwraca się dość szybko, ponieważ klienci doceniają jakość usług oraz atmosferę, która panuje w naszym salonie. W Rzeszowie miesięcznie obsługujemy ok. tysiać mężczyzn. Te liczby o czymś świadczą.

Rozmawiała Maryla Pałasz

WIZYTÓWKA SIECI THE SADOVSKY BARBERSHOP

Salon fryzjerski dla mężczyzn, w którym są świadczone pusługi barberskie. 

  • kwota inwestycji od 50 tys. zł do 300 tys zł. 
  • jeden salon własny 

Doświadczenie potrzebne? / Franczyzodawca The Sadovsky BarberShop szkoli przyszłych barberów w swojej Akademii.

POPULARNE NA FORUM

Interes pompowany helem

Warto zajrzeć do KRS i posprawdzać z jakimi spółkami jest ten Pan powiązany - KPCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ...

3 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2022
Myjnia samochodowa z dojazdem do klienta?

Znajomi z Myjnia samochodowa Warszawa przyjeżdżają do mnie za małą dopłatą. Myślę, że jeśli zapytasz to i przyjadą do cb

73 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

Ja tam jestem w miare zadowolona z franczyzy Pakersów. Są szkolenia, materiały marketingowe. Na początku jak jeszcze tego potrzebowałam zawsze mogłam zadzwonić na...

73 wypowiedzi
ostatnia 09.03.2022
Punkt przesyłek kurierskich

To ja dodam coś od siebie. Nigdy się nie dorobicie i nie zarobicie otwierając taki biznes z pośrednikiem.

73 wypowiedzi
ostatnia 04.01.2022
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

O kurczę, dobrze, że mówicie jak jest. Ja w sumie też się zastanawiałam, ale finalnie wybrałam Pakersów i wszystko śmiga jak narazie. Udało mi się szybko to...

73 wypowiedzi
ostatnia 13.12.2021
Punkt przesyłek kurierskich

Witam. Wpis również w innym wątku. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

73 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021
Broker Kurierski

Witam. Poprzednik ma rację w 100%. Ja radzę się zastanowić 10 razy a szczególnie przestrzegam potencjalnych franczyzobiorców przed wchodzeniem we współpracę z Ship...

5 wypowiedzi
ostatnia 11.11.2021